Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Има ли такъв продукт или екип, който да го разрабонови  
АвторЧИC (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 14:36



Има ли такъв продукт или екип, който да го разработи

Интересува ме софтуер, който не позволява стартиране на кое да е от приложение върху компютъра, ако предварително не сте избрали задача върху, която работите.

Т.е. организацията (дружеството) има определена йерархична организационна структура.
Шефовете поставят задачи, които се появяват в списъци за съответните им подчинени.
За да е възможно на кой да е служител да работи с компютър, да е задължително той първо да е избрал задача от своя списък.
Приложението да дава справки по задачи, служители, структури за използваното време.

Ако подобен софтуер не съществува, какво би струвало да се разработи: време, пари, ...



Тема Re: Има ли такъв продукт или екип, който да го разрабонови [re: ЧИC]  
Автор Sased ()
Публикувано16.03.06 15:17



Opredeleno zvuchi dosta obarkano. Za kakvo ti e taka organiziran SW? Ako iskash horata da ne vijdat zadachite na drugite - tova se opredelia ot prava za dostap. ERP sistemite sa edno cialo.



Тема Re: Има ли такъв продукт или екип, който да го раз [re: ЧИC]  
Автор dawa (непознат )
Публикувано16.03.06 22:40



Няма такова животно. И ми се струва че не може и да се напише. Как първо избираш задача от списък и след това почваш да ползваш компютъра? Да ти кажа най-вероятно друго нещо ти трябва ама не можеш да го формулираш правилно. Сега ще стрелям в тъмното:
Много системи работят като разрешават на конкретните потребители различни права.
В не много системи излизат списъци с таскове.
И въобще ако не те гони параноята кажи за какъв вид бизнес ти трябва софтуер и може и по-конкретни отговори да получиш.



Тема Re: Има ли такъв продукт или екип, който да го разнови [re: ЧИC]  
АвторЧИC (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 12:31



Ще пробвам да внеса повече яснота

Аз съм нещо като изпълнител, а не възложител.

В предприятието, за което работя, няма ERP.
Имаме документооборотна система и няколко клиент-сървър приложения.
В тези системи правата на различните служители естествено са различни.
Всичко останало е на файлово ниво и там достъпът също е ограничен по йерархични и други групи.
Пример: ако се създаде текстов документ, в зависимост от фолдера в който е записан, то този документ може да бъде четен, редактиран, изтриван, копиран, ... от съответни хора с делегирани такива права.

Вероятно може да се напише такъв софтуер, друг е въпросът дали инвестициите ще се възвърнат.
Животното си го представям като част от процеса (или следващ процеса) на представяне пред компютърните системи с потребителско име и парола.
Нищо не пречи да следва избор на задача от персонален списък и по всяко време потребителят да може да смени задачата си от своя персонален списък.

Бизнесът е с много широк обхват: проучване, проектиране, строителство, експлоатация, производство, продажби, инвестиции, ...

Дано да е станало по-ясно... и да получа използваеми отговори...



Тема Re: Има ли такъв продукт или екип, който да го разнови [re: ЧИC]  
Автор Sased ()
Публикувано17.03.06 13:53



Та значи аз доколкото разбирам става въпрос за управление на проекти свързани с проектиране и строителство и следене на изпълнени задачи, вложени материали, необходими СМРта и съответно правене на анализи по това - или категорично съм се заблудил?

Отново не става съвсем ясно какво искаш да се управлява - документите или процесите. Ако искаш да управляваш (ограничаваш) документи - тогава ти трябва по-добра документооборотна система. Ако искаш да управляваш процеси - планиране на проекти - материали, работници, следене на разходи и етапи, то тогава говорим за потребност от ЕРП, която може частично да управлява и документите. Пример за подобна система мисля че имат LLP (www.llpsofia.bg) на базата на Axapta с модул за проектиране и строителство.

Поздрави



Тема Re: Има ли такъв продукт или екип, който да го разнови [re: Sased]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано17.03.06 15:21



мдаааа

имат май

Тук искам само да отбележа, че съм против пословичната българска скромност. Ако този пазар трябва да се раздвижи и обучи, то всеки който може да направи нещо по въпроса и да предложи информация и знание трябва да го направи.

До колкото договорните ми отношения с една или друга компания ми позволяват аз мога и съм съгласен да давам информация, когато има подходящи въпроси. ("Когато ученикът е готов, учителя сам ще го намери")

Така, че колеги питайте, за да можем да помагаме.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: Има ли такъв продукт или екип, който да го разнови [re: ЧИC]  
Автор dawa (непознат )
Публикувано18.03.06 20:23



ДА пак не разбрах какво искаш, но нека поемем темата за Проджект мениджмънт. Тази тема е много актуална, или поне ще стане скоро, защото българските строителни фирми вече станаха много големи и това за тях се явява необходимост. Мисля че това ти рябва на теб. САамо с ЕРП няма да станат нещата. В Аксапта доколкото знам нещата са решени като е интегрирана с Майкрософт Проджект Маниджмънт.Това е добър вариант, но МСПМ не е най доброто решение в бранша. Може и само някакъв проджект манагмент да си избереш, които не е свързан с финансовата ти система.
Не знам дали имаш представа обаче колко всичко струва това.



Тема Re: Има ли такъв продукт или екип, който да го разнови [re: ЧИC]  
АвторЧИC (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 09:09



Грешката е моя...

Пускане на темата в този клуб насочва мисленето в посока "Управление", вероятно правилния подход беше - клуб "Програмисти", но разчитах и разчитам, че тук са специалистите имащи най-широки поглед и познания върху цялата огромна група проблеми обобщени под заглавието "Управление на бизнеса".

Трябва ни системка, която ОБЕКТИВНО ДА ни ИНФОРМИРА за използваното време от всеки служител, който работи на компютър, по колко време е отделил за работа по всяка от възложените му задачи.
Както бях писал по-горе, очаквам тази системка да дава и обобщена информация за:
- цялото използвано време по отделните задачи;
- използваното време от група служители по всички задачи, по които са работили;
- ...

По принцип наистина става дума за управление на бизнес свързан със строителство или поне част от него е свързана, но сега за сега нямаме готовност за проучване, закупуване и внедряване на ERP-система, така че бих помолил да ограничим препоръките в тази посока (трябва ви ERP).
Сигурен съм, че в големите и добри ERP-системи този въпрос е решен или поне с малки намеси ("къстъмизации") дава подобни справки.

Пак питам, има ли подобно "животно", а ако няма какво би струвало да се разработи?

Пътят към върха е поредица от малки (или големи) стъпки...



Тема Re: Има ли такъв продукт или екип, който да го разнови [re: ЧИC]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано19.03.06 16:02



не искам да прозвучи грубо, но това което искаш попада в категорията "Пъдар" или управление на интернет клуб. В подобни клубове съм виждал подобни среди за работа - няма старт бутон, няма нищо освен няколко икони, с които може да работиш ако ти е разрешено и ти засича време.

Знам, че има компании, които са се занимавали с писане на подобни среди за работа, но със съвсем друга цел.
Все пак е добре да си помислите дали нещо подобно няма да е прекалено демотивиращо за хората.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: Има ли такъв продукт или екип, който да го разнови [re: ЧИC]  
Автор Sased ()
Публикувано20.03.06 13:05



Отчитане на време по проекти - http://www.timeatwork.com/

Има го и в БГ - пак от LLP.

Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.