Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мерси на всички и само за gandalf_ (Финансист)нови [re: ЧИC]  
АвторЧИC (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 11:36



На първо четене и на мен така ми изглеждаше, но като се замислих...

Вярно е и че не съм описал желанието ни да дава справки и по ползвани софтуерни приложения, типове задачи,... , което също малко подвежда.

Подобен продукт би могъл да даде доста полезна информация, всичко зависи от това как тя ще се използва.



Тема Май нещо като ISO трябва.....нови [re: ЧИC]  
Автор backinblack (член)
Публикувано26.03.06 23:33







Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Здравей ЧИС!нови [re: ЧИC]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано29.03.06 10:28



"Трябва ни системка, която ОБЕКТИВНО ДА ни ИНФОРМИРА за използваното време от всеки служител, който работи на компютър, по колко време е отделил за работа по всяка от възложените му задачи.
Както бях писал по-горе, очаквам тази системка да дава и обобщена информация за:
- цялото използвано време по отделните задачи;
- използваното време от група служители по всички задачи, по които са работили;
- ... "


Желанието да се разработи софтуер който да ти засича времето от "стартирането" до "затварянето" на определена задача ми звучи странно.
Изразходваното време и свършената работа са две различни неща! Служителят може да си "стартира" задачата и да си гледа монитора цял ден, а в това време компютърът да му отброява изразходваното време. Справката която ще бъде извадена от системата, с изразходваното време, за какво ще помогне в този случай?

Недей да вършиш работата като българин!

Ако дейността ви е проектно ориентирана би трябвало да има:
- Има цели
- План
- Ресурси
- График
- Управление на проекта
- ...

Компютърът/ програмата е само един инструмент!

Подходът "Компютърът да ми организира, координира и ръководи" хората е глупав. За тази цел има тим лидери, ръководители на проекти, мениджъри от средно и високо ниво, спонсори и т.н.

Успех!

Редактирано от мoбимeн на 29.03.06 10:31.



Тема Здравейте мoбимeн!нови [re: мoбимeн]  
АвторЧИC (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 09:20



Съгласен съм с по-голямата част от написаното.

Не разбирам само защо се смесват 2 неща - информация и действия. И това и в други мнения на взели отношение към темата.

Информацията е необходимо условие за вземане на правилно решение и привеждането му в действие от "лидери, ръководители на проекти, мениджъри от средно и високо ниво, спонсори и т.н.".
Повече (почти безплатна, както ще е в конкретния случай) информация няма да навреди, вреди могат да донесат неправилното й интерпретиране и използване.

Никъде не съм казвал, че този софтуер "ще мери" свършената работа, нито пък че "ще организира, координира и ръководи".
Да, наистина "Изразходваното време и свършената работа са две различни неща!" и съпоставянето на двете характеристики (макар и получени по различни начини) ще дадат частична информация за ефективността...
Информацията за ефективността на труда ни се допълва и по много други канали...

Даже и разработването и внедряването на подобен софтуер да е грешно решение, това ще помогне за вземане на следващо правилно (или по-добро от предното) решение..., т.е. ще трупаме опит.

Само гениалните се учат от чуждите грешки...

Все още никой не ми е отговорил на въпроса "Има ли екип, който да разработи подобен софтуер?"...
Къде да го търся този разработчик?

За сега топ-лидерът ни не иска готово решение, а ... да го наречеме "добавяне на кръпка" към съществуващото и експлоатирано "състояние на компютърните технологии" в организацията ни.



Тема Re: Здравейте мoбимeн!нови [re: ЧИC]  
Автор backinblack (член)
Публикувано31.03.06 15:06



На основния ти въпрос всеки в този форум ще ти отговори, че е нерентабилно да създаваш продукт за собствени нужди, само аз не съм съгласен с това мнение. От 3г. мисля по този въпрос и от нова година започнах да действам. В момента с програмист разработвам ЕРП система, но не за всякакви бизнеси, а само за един вид производство. Би била приложима с малки изменения и за други видове сериини производства. Вече в моето производство се тества първия модул, изчиства се от бъгове и се добавят функции за "дуракоустоичивост". Успоредно с това работим и по малко по другите модули. Производителноста на труда ни е много висока, но това се дължи на факта, че имам доста познания по счетоводство, законодателство, бизнес процеси. Принципно разбирам как функционират базите данни, как се кракват и декомпилират чужди продукти, програмиста ми не страда от мания за величие и също като мен, работата му е хоби, а не само препитание. При такава екипност със средствата нужни за лиценз на едно работно място би си финансирал цялата разработка, но ако разчитате някой да ви анализира бизнеса и да ви създава продукт ще се окажат прави съфорумците, че сигурно САП ще ви излезе по-евтино.
Знам за едно внедряване на БААН в БГ фирма, което за Н-ти път се прави задание което след като е стигнало до някъде започва отново защото някой от екипа напуснал и пр. причини. За всичко това фирмата си плаща и някога в обозримото бъдеще ще има ЕРП система.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Здравейте мoбимeн!нови [re: backinblack]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано04.04.06 20:04



Здравей!
За кое внедряване на БааН става въпрос?



Тема Re: Как да си намерите екипнови [re: ЧИC]  
Авторsin (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 22:52



Обява в www.itjobs.bg / www.jobs.bg е добро начало. Преди което е добре да опишете подробно всичко онова което искате да постигнете. Отделяте бюджет и се спирате на човек който има сходни виждания с бюджета и възможност да свърши работа. На чакалчета няма файда да налитате. За около четири месеца труд може да се приготвят 5000 - 6000 лв. Ако е краен разработчик , ако е фирма кой знае колко ще дойде? При добра комуникация може и да стане нещо в срок , при лоша всичко може да се случи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.