Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови  
Автор unforgettable (незнайко)
Публикувано02.11.04 14:59



Главен счетоводител съм на малко предприятие с огромна отчетност.
Освен стандартен счетоводен софтуер, ми се налага да правя купища неща, които той не може, а именно - възрастов анализ, седмични парични потоци, бюджети, сравнителен анализ на бюджета с реалните приходи и разходи, ...и още доста неща, за които сега използвам екселски файлове.
Но вече съм поставена пред избора или да раздувам щата или да се обзаведа с по-умен софтуер, който да има съответните възможности...

какъв според вас вариант на система би ми помогнал?

Time waits for no one...and won't wait for me


Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: unforgettable]  
Авторprp (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 11:26



Най-добре поръчай да ти напишат такава за теб



Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: unforgettable]  
АвторAdmin (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 13:07



zdraveite,
poglednete tuk http://manufacturing.rendier.biz.tm open source e. Mislia che niama smisal da izmisliate toplata voda, pri polozenie che veche ia praviat. Nie sme se opitali da napravim lokalizacia za bulgaria, smiatam uspeshno. Ideiata ni za lokalizacia na podobna open source sistema, doide sled uspeshnoto (i ne dotam) vnedriavane na "utvardeni" i bezumno skupi za nashia pazar sistemi. Ste se radvam ako moga da vi pomogna chisto konsultantski. mozete da me namerite na e-mail s.vassilev@enigma-studio.net



Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: unforgettable]  
Авторdarklord (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 15:39



Вижте това: www.applss.com.
За повече информация : v_paronov@applss.com

Успех!



Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: unforgettable]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано29.12.04 11:43



Проблемът ти е доста сериозен и няма особенно лесно решение.

Има подобни програми, които могат да интегрират подобни анализи, т.е. да се ползват вече съществуващите данни от други изчточници - счетоводство, снабдяване, продажби и т.н. (MRP II, ERP) Проблемът е, че повечето от тях струват доста, изискват дълго внедряване (3-12 месеца) според размера на компанията и практиката на работа в нея. (имай предвид, че няма начин да не си промениш начина на работата, както и всички останали в компанията, но това ако се направи както трябва води до много добри финансови резултати и други предимства)

Има и други по-малки и по-евтини програмки (някои от тях дори претендират да са ERP, но това не е особенно вярно). Те обаче имат доста ограничения и не добре направени модули, което може малко да ти пречи след внедряването.

На практика, както за рака, така и за твоя въпрос няма лекарство. Много често компаниите търсят консултанти или компании специализирани в анализиране на дейността, препоръчване на подходящ софтуер и внедряване на такъв. Не знам до колко има подобни комапнии в България. (ства дума за компании, които имат специалисти със знания за доста от наличните на пазара големи и малки пакети ERP-та, все пак трябва да знаят кое е по-добро за твоя случай)

Моята препоръка е да се насочиш към по-малки пакети, така наречения финансов софтуер. ERP има всичко, което искаш, но то е едва 10% от всичко, което имат. Иначе казано ERP система за теб би означавало да си купиш Мерцедес вместо някакъв пикап.

Ако искаш остави ми мейл да ти пратя няколко предложения - Български и чужди програмки. Останалото си е твое решение.

П.П. Едно време IDG предлагаше (вече не го следя) едно специализирано издание за счетоводен и бизнес софтуер. Там имаше преглед (макар и не мног детайлен) на основните предлагани продукти по категории в България погледни, и стари броеве ще ти свършат работа. Има малко информация и на http://www.idg.bg, но списанията са малко по-задълбочени. И на двете места има информация за контакти.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: gandalf_]  
Автор unforgettable (незнайко)
Публикувано18.01.05 16:22



Благодаря за отговорите! улисана в попълване на екселски таблици едва сега ги прочитам, ще погледна препоръчаните от вас линкове с удоволствие и може би ще се възползвам от любезно предоставените ми за контакт е-мейли

Time waits for no one...and won't wait for me

Редактирано от unforgettable на 18.01.05 16:24.



Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: prp]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано20.01.05 19:14



смятам че това е едно много глупаво предложение, без да се обиждаш



Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: unforgettable]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано20.01.05 19:15



Както виждам ползваш утвърдената в БГ ЕРП система Майкрософт - Ексел;)



Тема popravka na URL-toнови [re: Admin]  
АвторAdmin (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 14:09



Zdraveite, poradi promeni vav servera adresa na sistemata e rendier.biz.tm/manufacturing . Ste se radvam da chuia vashite komentari i profesionalno da obsadim edin bulgarski opit za ERP sistema s otvoren kod.



Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: unforgettable]  
Автор Grok ()
Публикувано17.03.05 17:06



Явно нещо дефиницята на стандартен счетоводен софтуер куца за конкретния продукт.

Това са стандартни функции за счетоводен софтуер, най-малкото понеже това са стандартни задачи за един счетоводител.

Вариант е да си намерите добър счетоводен софтуер, или поне такъв чиито данни могат да се четат от друга програма. Тогава всеки може да използва дори ексел за изготвяне на тези справки. Може и да си наемете някой да направи стандартните отчети.

Важна забележка. Никога не купувайте софтуер, ако нямате възможност за директен достъп до базата данни. Данните са собственост на клиента все пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.