Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
*Кратък преглед

Тема Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано12.10.05 13:23



Продължение на



Ако се ръководим от написаното в статия, колко ли фирми в БГ имат нужда от САП? Се ми се струва, че имат нужда от малко по-друг сап :)))
Всяка фирма с по-малко от 1000 човека персонал, при добра организация на работата и информацията би могла да си реши нуждите с далеч по-евтини и прости софтуерни решения като изключвам филиалите и дъщерни фирми на световните корпорации у нас. Преди няколко години рекламираха фуражен завод на ф. Градус в Н. Загора в който работи с 1 човек(нямам информация дали продължава да работи по същия начин).



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Products [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано12.10.05 20:32



нашта е само към 300 души...засега, щото е от април на Бг пазара...а общо, в 5-те държави (нашта тук е най-малката) - не знам....
ок разбрах ти намека

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано12.10.05 23:25



ми то ко да кажа и аз да се намешам че така ми е терсене без мене

а да то в БГ повече е - видяла жабата че подковават вола... ма не се оплаквам де требе да се яде, и да се пие нещо въпреки че ако не държиш да си пренапишеш сапа а решиш да го ползваш със стандартна функционалност може доста бързо и евтино да турнеш сап и да си ползуваш всичките му бенефити ма тва си е мое мнение...


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: ethernall]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано13.10.05 10:14



Ще се върна малко по-назад.
В цял свят има едни закони за защита на конкуренция и свързаните лица. В белия свят много се следи за тяхното прилагане и изпълнение. Същите тези закони са наложили две системи на работа при реализация на произведената продукция. Едната е дистрибуторство като производителя гарантира на търговеца територия на опериране, единно ценообразуване и отстъпка за дистрибуторите която е еднаква за всички.
Другата система е плаваща отстъпка, според количеството закупена продукция. Всеки опит да се комбинират или заобиколят тези две системи води до сблъсък с гореспоменатите закони. Само у нас тези закони никой не ги е**** и 2/3 от складовите функции на програмите са направени за да удовлетворят нуждите на клиентите които имат грешен начин на работа.
При счетоводството проблема е в това, че почти никой не прави предварително "счетоводна политика" която да следва(в момента се прави единствено за нуждите на данъчната стъкмистика) с оправдание, че законите се меняли често, ами в последните 10г. нищо принципно не се е променило в законите, само допълнителни изисквания с цел контрол.
Ако тези неща се спазват, то една производственна фирма с 1000 човека персонал, би имала нужда единственно от един РДМ модул и не много сложна складово счетоводна система и не повече от 50 човека административен персонал(разбирай 50 компютъра), тъй като всеки от тях ще ползва различна част от базата данни, то натоварването ще падне единствено на SQL-а който има далеч по големи възможности.



Тема Важни Концепции в Бизнесанови [re: ethernall]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано13.10.05 10:21



Мъж влиза под душа, докато съпругата му точно привършва със своя, когато на външната врата се позвънява. Жената набързо увива една кърпа около себе си и тича да отвори. Отвън стои Боб - съседът. Преди да е казала и една дума, той предлага "Ще ти дам 800$ ако свалиш тази кърпа!". След като помислила за момент, жената свалила кърпата и застанала гола пред Боб. Секунди по-късно той й връчил 800$ и си тръгнал. Жената се загърнала отново и се върнала в банята. "Кой беше?" - попитал съпругът й. "Боб - съседът" - отговорила тя. "Чудесно!", казал мъжът, "Спомена ли нещо за 800-те долара, които ми дължи?"

Бизнес Поука: Ако навреме споделите с акционерите си важна информация, отнасяща се до кредит и риск, бихте могли да избегнете изобличаване.

Корпоративен Урок 2:
Свещеник предложил на монахиня да я откара до манастира. В един момент, тя скръстила крака, така че единият й крак се оголил. Отецът едва не катастрофирал. След като овладял колата, той леко прокарал ръката си по крака й. "Отче, припомнете си Псалм 129" - казала монахинята. Свещеникът отдръпнал ръката си. Но малко по-късно, докато сменял скорости, той отново поставил ръката си върху крака й. "Отче, припомнете си Псалм 129" - казала монахинята отново. "Прости плътската ми слабост, сестро" - извинил се отецът. След като пристигнали в манастира, монахинята се прибрала. Свещеникът бързо изтичал в църквата за да погледне Псалм 129. Същият гласял: "Давай напред и търси, нагоре ще откриеш благоденствие."

Бизнес Поука: Ако не сте добре информирани в професията си, рискувате да пропуснете чудесни възможности.

Корпоративен Урок 3:

Търговският представител, деловодителката и управителят на фирма отиват да обядват заедно. По пътя намират старинна маслена лампа. Разтриват я и отвътре се появява един Джин. "Ще изпълня по едно желание на всеки от вас" - казва той. "Първо аз! Първо аз!" - скача деловодителката - "Искам да бъда на Бахамите, да карам джет, без да се интересувам от нищо". Пуф! И изчезнала. "Сега аз! Сега аз!" - крещи търговският представител - "Искам да бъда в Хавай, да разпускам на плажа с личен масажист, безкраен запас от коктейли и любовта на моят живот". Пуф! И той изчезнал. "Твой ред е" - казал Джина на управителя. "Искам тези двамата обратно на работните места след края на обедната почивка" - отговорил той.

Бизнес Поука: Винаги оставяйте първата дума на шефа.


Корпоративен Урок 4:

Гарванът седял по цял ден на дървото, без да прави нищо. Заекът го попитал - "Мога ли и аз като теб да седна и да не правя нищо по цял ден?". "Разбира се, защо не" - отговорил гарванът. И така, седнал заекът на земята и си почивал. Унесъл се, една лисица изскочила от храстите и го изяла.

Бизнес Поука: За да седите без да правите нищо, трябва да сте на висока позиция.


Корпоративен Урок 5:
Пуякът разговарял с бика. "Как ми се иска да полетя и да кацна на това дърво" - въздишал той - "но не ми достига енергия за да махам толкова силно с крила". "Защо не клъвнеш малко от фекалиите ми" - предложил бикът - "те са силно енергийни и хранителни". Пуякът се надвесил над една от неговите купчинки и не след дълго открил, че бикът е прав - вече имал енергия и успял да достигне най-долният клон на дървото. На следващият ден, след като си похапнал още от чудодейната смес, той кацнал на по-горният клон. Най-сетне, няколко дни по-късно, пуякът гордо се перчил и вдигал врява от върха на дървото. Не след дълго бил забелязан от фермера, който го свалил с един изстрел на пушката си.

Бизнес Поука: Л***яните номера могат да ви изведат на върха, но не и да ви помогнат да се задържите там.


Корпоративен Урок 6:

В Африка всяка сутрин газелата се събужда с мисълта, че трябва да надбяга най-бързия лъв, за да остане жива. Всяка сутрин лъвът се събужда с мисълта, че трябва да надбяга най-бавната газела, за да не умре от глад.

Бизнес Поука: Няма значение дали си газела или лъв: когато слънцето изгрее, по-добре да станеш, за да изпревариш другите.




Тема Re: Важни Концепции в Бизнесанови [re: backinblack]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано13.10.05 11:41



ти що пишеш все по 2 отговора?


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Важни Концепции в Бизнесанови [re: ethernall]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано13.10.05 11:58



Ееееее, не винаги



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано13.10.05 13:07



тъй като съм в ролята на заека и трябва непрекъснато да шавам, за да не ме прилапат, нямам време да остоумнича, но мисля по въпроса вервай ми

много подценяваш счетитата, и за това ми вервай

нито съм производство, нито сме само 300, а 300 в Бг, което прави поне 3000 в 5-те държави

и това, че не можеш да оправиш една тъпа грешка не значи, че чакаш данъчните да ти поискат счетоводната политика

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано13.10.05 13:15



Ребята давйте жить дружно


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано13.10.05 13:32



Не за първи път ще кажа нека не се персонализираме. Да, кофти мнение имам за счетитата като цяло, както и счетитата имат към работодателите, както и към колеги които с първия изкаран лев бързат да си обзаведат къщата и после китайския внос им бил крив, но винаги има изключения.

Очаквах, че ще погледнеш на поставения от мен въпрос от гледна точка на икономист, а не на счети.

Ако всеки гледа само от неговата си камбанария, едва ли има смисъл да продължаваме темата. По принципа на дебит/кредит резултата ще е предрешен

Редактирано от backinblack на 13.10.05 13:37.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.