Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Free ERP система с отворен код - вече локализирана  
Автор erp_admin ()
Публикувано24.07.05 21:49



ERP системата с отворен код, която се беше появила като мнение преди време, вече е окончателно локализирана за българският пазар. Ще се радвам ако постинга доведе до сериозна и професионална дискусия по темата. Линка на който можете да видите нещата е:
http://www.erpbulgaria.com/products-bg.html
Ще се постарая да отговоря на всички въпроси зададени на моят мейл, както и във форума.
vasilev@erpbulgaria.com

www.erpbulgaria.com


Тема Re: Free ERP система с отворен код - вече локализирананови [re: erp_admin]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано25.07.05 13:02



пак най-добронамерено ти казвам че логото и шрифта може би не са много уместни - според мен сап ако се заяде може да ви осъди.... иначе честито завършено локализиране:)



Тема Re: Free ERP система с отворен код - вече локализирананови [re: ethernall]  
Автор erp_admin ()
Публикувано25.07.05 13:30



Abe sap ne mogat da se zaiadat. Shrifta e po-drug. Specialno sum proveril kak stoiat nestata ;) A za chestitoto blagodaria. Da ti se vrashta det se vika.

www.erpbulgaria.com


Тема Re: Free ERP система с отворен код - вече локализирананови [re: erp_admin]  
Авторd256h (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 14:46



Бях на демо сайта и не ми стана ясно какво е това. Има изграден интерфейс от менюта, което савсем не означава, че зад тях има сложно работещи функции. За мен това е само някаква структура от менюта, по които не може да се определи каквото и да било качество на продукта.... Има още много работа докато показаното в сайта заприлича на ERP система, която работи. Не се обиждайте, ама това ми прилича на студентска курсова работа..



Тема Re: Free ERP система с отворен код - вече локализирананови [re: d256h]  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 20:36



Ami i na men mi prilichashe... Shto ne vavedesh dostavchik, klient, artikul, kupi i prodai nesto. Ima i raboteshta sistema za production planning. Pichovete sa se postarali, vapreki che ima kvo da se zelae pri demoto. Abe ochakvam razvitie i da pishete.
P.S. Ste mi e interesno da vidia istinskoto vi vnedriavane kakto kazvate.



Тема Re: Free ERP система с отворен код - вече локализинови [re: man]  
АвторFletcher (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 00:55



Доколкото знам ERP означава система за цялостно решение. Такива системи се използват от големи компании. Там номенклатурите на артикулите, клиентите, продажбите са в таблици с брой на редовете в тях 6 цифрено число и нагоре. Звучи мноgo несериозно всичко това да го качите в интернет чрез възможностите на PHP и MySQL например. И въобще напоследък ERP стана много модерна думичка и ми прави впечатление, че всеки който върже 3 таблички в релационен модел нарича системата си ERP. Казвам всичко това тъй като работя като IT спецалист в такава компания и съм силно заинтересован от наистина такъв тип система. Така, че още един път - нака бъдем малко по-сериозни!



Тема Re: Free ERP система с отворен код - вече локализирананови [re: erp_admin]  
Автор backinblack (новак)
Публикувано14.08.05 12:20



С риск да те засегна, за създаването на всяко ново нещо е нужно не само познаване на технологйи, а и опит. Всички новоизлюпени производители в БГ търсят износ щото на нашия пазар имало много евтин внос, ами той евтиния внос го има и на вън и от същите тези производители дето внасят в БГ, а това което навън е скъпо и у нас си е скъпо.

Има едно понятие КРИТИЧНА СЛОЖНОСТ, което ми се струва, че никой от "специалистите" в БГ не отчита още повече, че нивото на критична сложност у нас е прекалено ниско.
На пазара бъка от продукти, кои от кои с по-големи претенции, ама ако попиташ счетоводителите, за "данъчно счетоводство" по-добри програми от досовските няма и са абсоллютно прави, защото това което те търсят за да си свършат работата няма почти нищо общо с това което един производител търси, па макар и малък и се стига до парадокси в една програма да се води едно, в друга друго и ръчно да се прехвърлят салда и пр.

Как ще убедиш един призводител който не е много запознат с възможностите на добрия софтуер да плаща 6м. европеиска заплата на ИТ специалист, да му анализира бизнеса и да го вкара в компютъра, когато и той самия не знае какво иска, а този който знае какво иска има толкова много претенции, че начинаещ гъзъ си да съдере от работа не може да ги задоволи.

В цял свят големи производители на нещо, работят в тясно сътрудничество с доставчици за да постигнат максимални резултати. Принципен пример ще дам с оста Ферари-Шел-Бриджстоун. Шел и Бриджстоун дори си плащат на Ферари за да работят с тях като освен че им доставят безплатно масло и гуми, Шел платиха голяма част от астрономическата за времето сума за привличането на Шумахер и се наместиха на мястото на Аджип. Водафон освен, че плащат за реклама, предоставят безплатни специфични услуги и пр. И както виждаш резултатите не закъсняха, до какво ниво се бяха сринали Ферари във Ф1 и каква хегемония наложиха след началото на тристранното сътрудничество.
Принципно по същия начин стоят нещата във всеки прогресиращ бизнес.

По въпроса и за вашата ЕРП система, всеки който има понятие ще намери купища кусури, че чак да се чудиш кое по-напред да оправяш(имам предвид градивни), този дето халхабер си няма само ще вика много пари искаш.
Не веднъж в други форуми съм изразявал мнение, че на пазара липсват продукти ориентирани само към определен бизнес, с ниско ниво на критична сложност, и отговарящи 100% на изискванията на определена сфера на производство, а у нас има не малко сфери които са печеливши с много потенциални потребители. Да не говорим, че вече КАД системите започват да развиват PDM модулите в посока ЕРП и докато се чудите и търсите съвет не където трябва на този етап от развитието си, ще изтървете и последния влак.

Успех.



Тема Re: Free ERP система с отворен код - вече локализирананови [re: backinblack]  
Автор erp_admin ()
Публикувано14.08.05 20:47



Zdraveite,
vizdam che t6emata vse pak e razbunila duhovete, a sadeiki po e-mailite koito poluchavam, iavno interesa kum tematikata e seriozen. Parvo iskam da blagodaria na Backinblack za pozelaniata i serioznoto otnoshenie. Ste se radvam naistina da se vidim niakoi den i da obsadim idei. Na Fletcher shte kaza che ako beshe poprochel malko povechko shteshe da vidi che systemata raboti ne samo pod Mysql, a i pod Postgre napr. Ot opit pri vnedriavaniata shte kaza che Mysql za sredna za BG mastabi firma varshi mnogo dobra rabota. I ako izpolzvame poniatieto nivo na sloznost, naistine niama smisal da komplicirame nestata.

Iskam da blagodaria na vsichki koito ni podkrepiha do momenta.

Shte se radvam da otgovoria na vsichki vaprosi.
Uspehi

www.erpbulgaria.com


Тема brrrrнови [re: Fletcher]  
Авторprofesor (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 14:45



Brrrrrrrr, ebati mastitoto mnenie ;)
A inache bravo momcheta. Kefite me. Prodalzavaite taka i shte uspeete (moze bi).



Тема хаха на мен ти ми звучиш несериозеннови [re: Fletcher]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 13:49



Звучи мноgo несериозно всичко това да го качите в интернет чрез възможностите на PHP и MySQL например

ми целия dir.bg е написан на PHP и MySQL, ползват го стотици хиляди души всеки ден и все повече го ползват, едва ли натоварването в някоя голяма компания може да достигне дира

на мен ти ми звучиш като поредния дървен философ които не вижда по далече от носа си, наместил се е на някое уютно място с много зор и "всичко разбира" само че мнението му минава само пред други подобни на него

извинявай че съм прям, говорим си като приятели






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.