Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Не съм сигурнанови [re: unforgettable]  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано02.03.06 12:18



дали искам да вляза в подобен спор, тъй като съм го водила много пъти и ми е ясно, че няма някаква особена полза от него, но все пак ще напиша няколко изречения.
Не знам защо наричаш "добра счетоводна практика" положението при което искаш да сторнираш заприхождаване на актив след като вече си му начислила амортизация. Добрата счетоводна програма няма от къде да знае какви са ти намеренията и дали ще ги осъществиш, затова тя изисква да се сторнира първо амортизацията и чак след това - заприхождаването.
Това, че вие (счетоводителите) нямате инструмент, с който да направите тези операции не означава, че програмата е калпава. Грешката е в този, които я е настроил или в този, който не е провел достатъчно добро обучение на служителите си.
Принципно за външни програми (т.е. не разработени в самата фирма) е добре да се сключи договор за поддръжка и консултации или се обучават служители, защото е ясно по презумпция, че в нито една програма не може да се предвидят абсолютно всички случаи, които могат да възникнат. Ако имахте такава поддръжка, всеки ваш проблем щеше да бъде решен в минимално кратък срок - дори и съвет по телефона може да те насочи към решението на проблема, а не с часове и дни да мислиш решение (случаят е точно като да ти дадат автомобил с автоматични скорости - принципът на каране е ясен на мнозина, дори може и да карат на прав път, но конкретно как да се спускаш по надолнище на скорост някой трябва да подскаже).
Вашия работодател явно е решил да спести тези пари и за съжаление страдате вие - неговите служители.



Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: Ra4O Kowa4a]  
АвторPaдиcлaв Koндakoв (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 20:12



Ra4o, най-общо казано това са информационни системи за управление и планиране на ресурсите на компаниите. Функционално те обхващат всички отдели и дейности - финанси и счетоводство, материални запаси, продажби и дистрибуция, планиране и управление на производство, човешки ресурси, цялостен контролинг на компанията...
Според обхвата на своята функционалност те се делят на различни класове, SAP например е лидер в най-горният сегмент. В нета много фирми са дали описание на своите системи, но това са такива най- вече от ниския и средният сегмент.
____________________
www.tekasystems.com



Тема Re: Не съм сигурнанови [re: Smile]  
Автор unforgettable ()
Публикувано09.05.06 13:36



нали разбираш, че говорим за САП, т.е. за огромна система, внедрена в достатъчно голяма фирма, която си има и внедрители, и обучени /така им викат де/ кадри, че и поддръжка от страна на най-големия внедрител на САП в БГ.....

съгласна съм , че си има ред да се сторнират грешни операции - айде няма да превръщаме спора в счетоводен, но най-голямата фирма внедрител, с който сме /бяхме - щото аз офейках/ вечно на телефона, не намери решение.

Така че, като говорим за САП, нека не го вадим от контекста на това как на практика се внедрява и използва....не е той едно велико чудо сам по себе си, па ние простите, не знаем кво да го правим....истината е, че във всяка програма каквото ти си настроиш - това и ще получаваш като резултат, не е необходимо да правя метани на един такъв продукт и да го превъзнасям ....

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Не съм сигурнанови [re: unforgettable]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано09.05.06 13:52



тука с внедрителите май в доста деликатна тема навлизаме


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Не съм сигурнанови [re: ethernall]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано21.07.06 21:59



Що бре? Защо е деликатна?



Тема Re: Не съм сигурнанови [re: мoбимeн]  
Автор unforgettable ()
Публикувано15.08.06 15:19



най-вероятно щото всички бъгове, с които например аз съм се сблъсквала и заради които набедих САП, са просто грешни настройки или некомпетентност на внедрителите....тва човешкия фактор е....абе нема такова ERP, което да не може да бъде омазано от един внедрител



And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема NO COMMENT...нови [re: unforgettable]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано16.08.06 12:31






Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: Ra4O Kowa4a]  
АвторPaдocлaв Baнreлoв (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 11:46



Абревиатурата ERP идва от Enterprise Resource Planning, буквално - планиране на корпоративните ресурси. С течение на времето значението е преминало към управление на фирмените ресурси, заедно с разширяването на функционалностите на системите.

Най-общо това са софтуерни приложни продукти, ползващи единна база данни за цялата фирма и даващи възможност за проследяване на всички бизнес процеси протичащи в една фирма - от заявяването за покупка на стоки до последващата им реализация към крайни клиенти и евентуално поддръжка и услуги. Както Ради Кондаков също каза - обхващат всички дейности, като крайната цел е използването на информацията за нуждите на управленското счетоводство или за краткост - контролинг.

Според функционалностите и степента на параметричност, които предоставят, системите се делят на различни класове. SAP е система от най-висок клас точно поради покриване на максимален брой процеси, в максимални детайли и възможността за тяхното параметрично настройване според изискванията на потребителя.

В последните две - три години дори вече се забелязва, че се говори вече не за ERP системи, а за така наречените business suite - най-общо може да се каже че са софтуерни пакети с приложения за различни области на бизнеса - CRM, SCM, HCM и т.н. приложения, които могат да бъдат свързани за работа заедно, с цел отново предоставяне пълната необходима информация на мениджърите от гледна точка на управленското счетоводство.

www.stemo.bg



Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: Paдocлaв Baнreлoв]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано31.08.06 16:19



само да добавя че идеята е освен информация за мениджърско счетоводство - да се събира и предоставя в подходящ момент и подходящ вид всякаква друга необходима информация (логистична и др.) необходима за взимането на информирани бизнес решения




Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: ethernall]  
Автор obelix (дуракоустойчив)
Публикувано29.01.07 11:55



Зависи за коя версия на САП иде реч, но има опции да си удължиш лиценза доста с 4.6 и 4.7 работи без проблем. Даже на моменти може да се уредиш и със developer key.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.