Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано10.10.05 19:16



това беше една идея по-ясно

за едно си прав - ЕRP систелите използват хората като брънки от верига и отделния човек не е чак толкова значим, но над всичко това трябва да седи подобаващ мениджмънт

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано10.10.05 19:37



Напротив, ако всичко е както трябва става много по значим. Компютъра не върши работата, той само помага човека зад него да свърши много повече работа за еденица време.



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: gandalf_]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано11.10.05 11:02



факт имаш дар слово:) чак се подтискам че не мога да го кажа по същия начин (въпреки че ми е в главата) - явно съм от ия дето трябва да им прееждат


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано11.10.05 11:03



дай да не повдигаме темата за мгмта че ми се дига кръвното...


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: ethernall]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано11.10.05 12:40



На всеки му се вдига кръвното когато е безсилен.
На калпавите програмисти от цените на индииците, на калпавите счетита от ниските цени на други счетита, на европа от китайския внос, а истината е, че някои са или повече можещи, или повече бачкат, или бачкат с по-голямо КПД.

На мен лично ми се драифа от такива които вечно търсят причина за неуспехите си у другите, надявам се вие тремата да не сте от тях.



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано11.10.05 12:53



Тука се заформи много интересна тройка, Икономист, ИТ специалист и Мениджър. Ако икономиста гледа на компютъра като на нещо повече от елка и е опериран от тесногръдието на дебит/кредит, а ИТ специалиста е опериран от желнието Мениджъра да е винаги зависим от неговите услуги, можем доста интересни неща да констатираме, па и да оживим клубчето.



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано11.10.05 13:35



за днес не си първия човек, който се опитва да ми лепне шаблона "счети и с това да приключи темата :)))
тъй.... надявам се че не звуча шаблоннно...и се надявам, да не мрънкам излишно....мисля си, че правя точно обратното - казвам / в случая например, а така действам по принцип/ :"искам да върна грешения актив в склада, как става това в САП" - и никой / не става въпрос за вас, а за собствения ни сплотен екип + външен консултант 1 бр./ от внедряващата фирма/ не ми отговаря.
хич не ги питам как да го издебитокредитирам, нали :)))

както и да е, днес съм яхнала метлата по отношение на ИТ-специалистите като хора, гледащи отвисоко и на които идеята за екипността не им е присъща. Да, и ние в счетоводствто не сме научени на всичко, много от нас за първи път работят в толкова голям екип....така че всички имаме на какво да се учим - ако желаем.

[image]http://www.lennonthemusical.com/images/lennon1-1024.jpg[\image]

Редактирано от unforgettable на 11.10.05 13:38.



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано11.10.05 13:50



До тук добре, хипарите станахме двама Яхването на метлата не решава проблемите.



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано11.10.05 14:10



както и да е, днес съм яхнала метлата по отношение на ИТ-специалистите като хора, гледащи отвисоко и на които идеята за екипността не им е присъща.

Тука проблема е принципен. Аз и ти когато си купим машина искаме тя да работи безотказно и изискваме гаранция за това. Когато гаранцията не бъде уважена имаме законово основание да съдим производителя или продавача, но не така стоят нещата при софтуера и софтуерните специалисти. От тука нататъче проблемите само се задълбочават и всеки търси сам решението за себе си. Аз специално за себе си съм го решил на принципа на хардуерните специалисти. Наемам си крадец(кракер), а по добрите от тях могат и да правят дребни ремонти и отлюспвам "специалиста". Изобщо не мога да си представя, че производството ми, в което съм вложил дори и кредити за които съм си заложил труда за години на зад може да зависи от един такъв "специалист". Виж

колко много софтуер е незащитен в БГ.

Редактирано от backinblack на 11.10.05 14:15.



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано11.10.05 16:42



вижте са то принципно и аз съм за Джулая

ма не е лошо да наричаме нещата с истинските им имена...

backinblack (що ли ми е познато това от някъде ;) ):
това че ти си достатъчно информиран и знаеш какво искаш е по-скоро изключение от общата ИТ безпросветност на БГ мениджъра... повечето или не знаят какво очакват от ИС или защо им е или пък искат да им вградиш изкуствен интелект и тя да си прави всичко сама... и то ако може без кинти и за вчера... многократно съм се опитвал да разяснявам какво може да се направи и какво не може и защо не може особено с ограниченията от ресурси и време които съществуват - говори си говори си не ми пречиш...

хубавото е че това бавно се рпоменя... но бавно

въобще не искам който и да било да е зависим от мен, както казах и по-горе аз смятам за абсолютно правилно и наложително при една свястна имплементация да оставиш клиента със всичките необходими му знания, за да може да се оправя сам освен ако не се наложи сериозна промяна в настройките на системата или преработка на бизнес процес - а тогава все пак е нормално да се търсят специализирани знания - поне в белите държави...

unforgettable:
за тиим плея - ми аз не съм казвал че съм против него, напротив винаги съм твърдял че при един проект е много важно екипа да работи заедно а не всеки сам за себе си - виждал съм до кво води това...
а за взаимозаменяемостта - ми то тва е нормално бре- я си представи един склад и един склададжия който е навътре в нещата щото работи там от 10 години и е несменяем въпреки че го знаеш че крадне щотот нямаш ИС и докъто обучиш нов човек ще го закъсаш яко със доставките - е като има такава система и подходяща организация във фирмата - ролята на склададжиата е ясна изпънява следните Н на брой операции и тва е и всичко му е описано в мануала - и като го хванеш да крадне -> неколко дена нолидж трансфер и аре да си оди. Тва важи за хората които извършват чисто оперативна дейност - въвеждат докименти. всички на горе (тва включва и вас - бел.ред.) са хората които мислят и имат експертни знания - те обработват и анализират информацията подадена от системата на база на оперативната дейност (склададжиата) и на база на това ръководят дейността на фирмата... та така

са като си изяснихме кой какво е яхнал и за кво се бори и че сички сме хипита дайте да видим с какво можем да си помогнем за съжаление не съм спец в областта на ФИ/КО за да се изкажа по активите - говори с гандалф, ма ако имаш въпроси касаещи нещо по ММ/ПП/АПО квото можем ще направим


Колкото повече - толкова повече!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.