Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: Sased]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано27.04.05 12:45



Ръкоплеща на това нещо:) добре че има кой друг да го напише че ме мързи много;)



Тема Bulgarskiat opit - www.erpbulgaria.comнови [re: unforgettable]  
Автор erp_admin (непознат)
Публикувано31.05.05 18:49



Zdravei,
pogledni tozi site. Ima i demo. Skoro shte e savsem na bulgarski. Ste se ravam da mi pishesh i da go obsadim ako imash vaprosi. Ste se radvam vsichki zainteresovani da izkajat svoeto mnenie. Taka shte se poluchi istinska diskusia a polzite ot takava sa ochevidni.

www.erpbulgaria.com

www.erpbulgaria.com


Тема Re: и на мен ми трябва...но съм сериозна!нови [re: Sased]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано01.06.05 23:37



Малко съм уморен, за да пиша както подобава на такъв постинг и затова само ще изкажа своето задоволство да срещна сродна душа.

Радвам се, че най-после се появиха хора, които не просто гледат на въпроса сериозно, а и са попреживяли това онова. За голямо мое, а вярвам и твое съжаление, в България ERP звучи все още "важно" и с това се изчерпват познанията на повечето мениджъри и специалисти. Често това не им стига i използват термина "интегрирана система за управление", което според мен е супер странен превод на Enterprise Resource Planning. Винаги съм се чудил как е превода тогава на MRP II, но както и да е.

Моето скромно мнение, което не така скромно и кратко споделих с колежката в нужда извън този форум, е че Българският синдром ERP не се дължи на високите цени, неграмотните консултанти и прочие. Проблемът е:

1. в липсата на грамотни висши мениджъри, които да знаят за какво им е това и как да го направят в инвестиция, а не скъпо средство за демотивация.

2. в масовата липсата на мениджъри от средно ниво. Широко прието схващане сред "големите" "мениджъри" (не бях сигурен кой термин точно е за кавичките ;) ) е, че ERP това е едно такова нещо, което може да ми реши проблема с лиспата на квалифицирани, кадърни специалисти и добри мениджъри от средно ниво. Даже съм срещал критерий за подбор - да може да работят потребители, които иначе и представа си нямат от теоретичните концепции. Той човека да си въвежда и програмата да му казва как се планирало и кога какво трябва да прави.

Що се отнася за хортуването аз съм много "за": valyonchev@mail.bg

П.П. Има още няколко колеги, които са си написали домшното стига да има интересни дискусии.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: Bulgarskiat opit - www.erpbulgaria.comнови [re: erp_admin]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 10:33



Нещо сайта Ви се стиска за демо-то, праща ме на:antonova.ddns.homelan.bg, а там нищо не се отваря.



Тема Re: Bulgarskiat opit - www.erpbulgaria.comнови [re: erp_admin]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано06.06.05 15:50



е не беше нужно да гепиш логото на САП;)



Тема Re: Bulgarskiat opit - www.erpbulgaria.comнови [re: ethernall]  
Автор erp_admin (непознат)
Публикувано14.06.05 10:50



Ami kolega moze bi aliuziata e narochno tarsena ;)

www.erpbulgaria.com


Тема Re: Bulgarskiat opit - www.erpbulgaria.comнови [re: erp_admin]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано14.06.05 17:31



това беше добронамерена шега:) иначе добре си се захванал...



Тема Re: Bulgarskiat opit - www.erpbulgaria.comнови [re: erp_admin]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано15.06.05 10:33



Нещо не схванах - нали системите са с отворен код? Къде сте го скрили тогава и какви са тия демо-версии?

Mixy


Тема Re: Bulgarskiat opit - www.erpbulgaria.comнови [re: Mixy]  
Автор erp_admin (непознат)
Публикувано15.06.05 12:54



Koda e otvoren i pri poiskvane bih go predostavil. Nujna si obache izvestni poznania za instalaciata. Moze i da go drapnesh ot neta. Drasni mi mail ako nesto ne ti e iasno. Между другото вече има и почти готова имплементация т.ч. бих могъл да споделя и известен опит на наистина заинтересуваните.

www.erpbulgaria.com


Тема Re: Bulgarskiat opit - www.erpbulgaria.comнови [re: ethernall]  
Автор erp_admin (непознат)
Публикувано15.06.05 12:56



Здравей отново. Освен на шеги бих се радвал и на (градивни) критики. Все пак в спора се ражда истината. Успехи на всички.

www.erpbulgaria.com



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.