Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 25.01.22 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема IMA LI JELAE6TI  
Автор BROD_WAR (непознат )
Публикувано25.12.00 23:59

IMA LI JELAE6TI DA U4STVAT V MOITA HACK GRUPA!!!!

Тема Отг: IMA LI JELAE6TI нови [re: BROD_WAR]  
Авторdolbybass_anon (Нерегистриран)
Публикувано26.12.00 03:21

iskam da uchastvam

Тема Отг: IMA LI JELAE6TI нови [re: dolbybass_anon]  
Публикувано26.12.00 05:24

blagodariati 4e iska6 da u4astva6 mole pi6i mi na e-maila brod_war@dir.bg za da mojem da se razberem!pi6imi plz

Авторblabla_anon (Нерегистриран)
Публикувано26.12.00 07:23

a chlenski vnos she plashtame li;}

АвторKorbac_anon (Нерегистриран)
Публикувано28.12.00 01:36

az

АвторТитикака_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано29.12.00 00:15

Супер!
Аз съм за!

Тема Отг: IMA LI JELAE6TI нови [re: blabla_anon]  
Публикувано29.12.00 01:36

ni6to ne se pla6ta

Тема Отг: IMA LI JELAE6TI нови [re: Korbac_anon]  
Публикувано29.12.00 01:53

pi6imi na brod_war@dir.bg

Тема Отг: IMA LI JELAE6TI нови [re: Титикака_anon_anon]  
Публикувано29.12.00 01:54

pi6i mi na brod_war@dir.bg

Тема Отг: IMA LI JELAE6TI нови [re: Lover®_anon]  
Публикувано30.12.00 23:07

da priatelu grupata 6te e na vsi4ki no kakvo trebva6e da napi6a v nasta hack grupa li za a po4nete da pitate na koi zaradi tova predpo4etoh da napi6a v moita.no hack grupite vinagi sa bili ot kolektiva zaradi tova i v tavi si4ki 6te sa ravnopravni!

АвторTDM-64_anon (Нерегистриран)
Публикувано31.12.00 15:14

Abe BROOD_WAR kato iskash da prawish hack grupa kai pone kwo mpjesh i kwo ne neshto poweche za teb ot kwo razbirash.Nie ot kude da znaem che ti ne si prosto edin lamer

Тема Отг: IMA LI JELAE6TI нови [re: TDM-64_anon]  
Автор user7 (непознат )
Публикувано31.12.00 16:28

Dosta umesten vapros !
A sasto iskam da popitam s kakvo ste se zanimava
vaprosnata taifa :-) ,a i kak se presiavat uchastnicite (razdira se ako osnovnata ideia ne e masovost)?
a vav sastnost kakva e celta na meropriatieto-
nesto kato kredo ili de da znam ...

pozdrav!

Тема Отг: IMA LI JELAE6TI нови [re: TDM-64_anon]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано01.01.01 02:31

purvo ne sam lamermakar 4e nemama ni6to protiv tiah i vtoro na vtoro naviarno znam pove4e ot teb

Тема Отг: IMA LI JELAE6TI нови [re: user7]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано01.01.01 03:22

emi kakto v si4ki grupi taka i v taia samote u4asnici 6te ra6avat kakvo da praviat

Тема САМО За BROD_WAR, непременно го прочети!!!!!!!!нови [re: BROD_WAR]  
АвторХАКЕР_anon (Нерегистриран)
Публикувано01.01.01 08:17

Никой не успорва това което знаеш и можеш. Мисля че, въпроса е в това да кажеш примерно какво си краквал, какво си прецаквал. Разбира се това е трудно да се разбере защото почти за всичко има кракове в мрежата.

Предлагам да подходим по друг начин като за начало нека да започнем с това:
---Тест номер 1---
IDA, SoftICE, TDebuger32-5v, W32Dasm89, Trw2000, DeDe-DeFixer, Sourcer7, ProcDump16, Language2000;
От това което е написано горе искам да ми кажеш кое за какво се ползва, предполагам че с това ще се справиш без проблеми, второ кажи за всеки от горните продукти кои са силните и слаби страни, и за какво всеки продукт най-вече се използва.
Едно от условията е да отговориш в рамките на няколко часа след моето изказване, това е с цел да нямаш възможност да се допиташ до други за тези продукти, а да отговориш с това което знаеш.
Ако си добър това въобще няма да те затрудни. Ако не отговориш по някой от въпросите аз ще отговоря вместо теб.
---Тест номер 2---
Без да обясняваш, просто кажи какво е това:
Shrinker,
UPX,
ASProtect - (поясни още какви възможности има продукта),

---Тест номер 3--- *****
//Доста по труден, захва ни се с него само ако отговориш на горните въпроси

Занеш за речника SA Dictionary 2000 Datacenter, в неговата директория има три файла Bul_Eng.dic, Eng_Bul.dic, Eng_Bul.usr които съдържат базата данни с думите, искам да ги разкодираш, и да прехвърлиш думите в текстов файл. Аз съм го направил вече така че неможеш да ме преметнеш и мисля, че няма от къде да намериш как става това.
Пояснения:
%-Първите два файла са кодирани по един и същ начин, третия по друг.
%-Файловете не са компресирани а само кодирани. (Примерно вески байт се умножава дали или събира с някакво число) - имено то искам да ми кажеш как става;
****Нека да добавя още нещо: Ако се справиш с този тест-3 недей да публикуваш точно самото декодиране на файловете а само последователността на операцийте които се извърчват върху всеки байт, защото смятам че не трабва всички да виждат как са кодирани данните на речника; Декодирането на тези файлове ми отне около 1 час, от това сам може да разбереш че не е трудно;

Оценка: //относителна оценка
6-Ако решиш тест 1,2,3 без пропуски, за мен ти си много добър Хакер/Кракер - "Елитен Хакер/Кракер"
5-Ако решиш 1,2 не пълно а тест-3 пълно си що годе добър Хакер/Кракер
4-Ако решиш 1,2 пълно а 3 не решиш си слаб Хакер/Кракер
3-Ако решиш 1,2 не пълно си начинаещ Хакер/Кракер (млад и зелен), но със потенциал;

УСПЕХ с тестовете ако се захванеш въобще с тях

PS: На тест 1 и 2 искам да отговиш до няколко часа; на тест-3 максимум до 24 часа;
Аз ще се включа в твоята група само ако изкараш на теста оценка 5 или 6 иначе няма смисъл да се занимавам с вас; //малко грубо прозвуча, но това е истината//

Чао, и успех в света на Хакерите.

PS на PS: В клуба ми напви впечатления че често спорите за това кой е Хакер и кой е Кракер, ще си кажа моето мнение: "За мен това са двете полувини на едно цяло!"

Тема Отг: САМО За BROD_WAR, непременно го прочети!!!!!!!!нови [re: ХАКЕР_anon]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано01.01.01 22:31

as ne vijdam smisal i sega niamam vreme da se zanimavam s toia ne6ta deto iska6 kogato nameria vreme 6te go napravi budi sigurem no sega se zanimavam i sdugi po vajvi ne6ta edno ot koito e praveneto na 3 web hack saita kato gi poblikuvam 6te ti kaja saitovete ama sega prosto vlizam za 20-30 min.ako iska6 ne6to da me testva6 moliate pravi go na e-maila mi brod_war@dir.bg plz blagodaria ti predvaritelno.

Тема Отг: САМО За BROD_WAR, непременно го прочети!!!!!!!!нови [re: BROD_WAR]  
Автор user7 (непознат )
Публикувано02.01.01 07:43

Zdravei Brod_war !!
Chestita nova godina !!
She gledam da bada kratak ...
Spored men osnovnata cel na tezi klubove e imenno obmiana na opit (ne vijdam zasto triabva da se pishat mail-ove naliavo i nadiasno pri polojenie che tazi informacia moje da bade polezna na mnogo hora (nadiavam se che ste se saglasish ):-))
Az samia ne znam otgovorite na vaprosite ot testa
(zastoto i haber si niamam ot tia nesta ),no bih se radval da gi naucha ....
Mislia che vse pak v tozi klub ima i hora koito
imat predstava ot PC-ta i sa gotovi da spodeliat opit.

Mislia che tova e dostatachno,
za drugoto horata si praviat izvodite .....
pozdrav

Тема Отг: САМО За BROD_WAR, непременно го прочети!!!!!!!!нови [re: user7]  
АвторUSER 7_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.01.01 16:24

4estita nova ogdina i na teb user7 no as naistina sam zaet s praveneto na web hack page na zarazata

Тема Според мен се измъкваш...нови [re: USER 7_anon]  
АвторLover_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.01.01 20:41

е не се знае де... :-)
И аз в момента си правя нов сайт, но въпреки това
имам достатъчно време.
Според мен трябва първо да стане ясно дали разбираш нещо или не. Не че твърдя ,че знам много но все пак преди да започнем да правим каквото
и да е било трябва да знаем дали си струва.
А и не отговори на въпроса каква ще е целта на
групата.
Това е за сега...
Lover®
http://hackzone.hit.bg

Тема Отг: САМО За BROD_WAR, непременно го прочети!!!!!!!!нови [re: USER 7_anon]  
Автор user7 (непознат )
Публикувано02.01.01 22:00

:-)
nikade v napisanoto ot men ne sam kazal che ne si zaet :-)nali
Po princip priemam nestata na doverie ,NO NE GLEDAM S DOBRO OKO NA HORA KOITO SE PODPISVAT S MOIA NICK !!!!
ne sam siguren che razbirash kakvo imam v predvid
za tova povtariam NE E GOT TAKA !!!
ako ti haresva nick_a USER7 ok. niama problemi !!
samo triabva da mi otkriesh parolata za forumite na dir.bg :-))
ti si hacker i az sam siguren che ste se spravish :-))
Ima i drug nachin ,ama triabva da iadesh i piesh sas sisadmin-a na dir .bg :-))
i v dvata sluchaia ti otstapvam nick-a(to pa chudnia nick :-)))
No,ako ne mojesh da se spravish ste sam ti blagodaren ako ne me podpisvash s moia nick_anon.
Predvaritelno 10x i ti jelaia uspeh v hack-vaneto
i web design-a !

Тема ЕТО отговорите на ТЕСТА,! Дано да са ви от полза.нови [re: ХАКЕР_anon]  
АвторХАКЕР_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.01.01 22:02

Здравейте, настоящи и бъдещи ХАКЕРИ/КРАКЕРИ
BROD_WAR не пожела да отговори на моето просто тестче, за което съдя че все още е начинаещ. За това, че неможе да отдели няколко часа не е извинение, теста наистина е много лесен за професионалистите, защото малко преди нова година го дадохме на един дето искаше да влезе в нашата малка група, и той се справи и с трите задачи за около 2 часа, чесно да си призая тоя чавек беше по-дъбър от мен, и с удоволствие го приехме в нашето скромно общество.

Виждам че и други появяват интерес към отговорите на теста, затова реших аз да отговоря и да допренеса за развитието на някой бъдещ хакер, с надежда някои ден да стане нистина добър както моите съмишленици.

Отговори:
----Тест1----
-IDA v4.04- The Interactive Disassembler това e един от най-добрите дезасемблатори с които работят по голямата част от хакерите(даже всични), Предимството му е че всички извиквания към външни билиотеки т.е DLL и дори VxD, заменя с имената на функциите, което много улеснява нещата, второ много лесно се борави с него.
-SoftICE - Дебъгер от Ring0, което означава: той се зарежда преди ОС т.е Windows9x,ME,NT,2000, с него могат да се дебъгва всичко без изключения, могат да се поставят точки на прекъсване на функции от ядрото, например ако напишете "bpx MessageBoxA", "bpx MessageBoxW", при всяко появяване на съобщения дебъгера се активира и можете да вървите стъпка по стръпка през процедурите, можете да слагате точки на прекъсване на съобщенията на Windows за някй прозорец, например "bmsg 0C12 WM_LBUTTONUP", и при всякя поява на това съобщения дебъгера спира (0C12 е манипулатора на прозореца). Има и много други възможности за които няма дами стигне времето да пиша. Недостатъци: един съществен е че защитат на дадена програма може да отчете наличието на SoftIce в паметта на копютъра и да вземе съответните мерки за предпазване от дебугване, затова преди да поченете да дебъгвате с SoftIce, трябва да тествате програмата за няличие на AntiSoftIce-code. Едим по-маловажен недостатък е че няма прозорец на стека, но това не е болка за умиране.
-TDebuger32-5v - Borland Turbo Debugger - един от най известните (можеби класика в жанра), но вече не се използва толкова масово както едно време, Перфектен е за кракване на компоненти писани на Delphi или CBuilder, Недостатък: вече има много по добро средство от него наречено DeDe-DeFixer(което ще обясня след малко), могат да се дебъвата само програми, но ме и дряивери.
-W32Dasm89- това е комбинация между дизасемблер и дебъгер, изключително пополярян сред Хакерите: Много бързо работи, един файл от 1MB го разфасова за около 3-4 минути, докато на IDA ще и отнеме 10-15минути, Друго предимство е че по време на дебъгвабне может да включите опцията за спиране при всяко извикване на функция която автоматично ви дава инфорамация за предваните параметри на функцията, това е много полезна черта. Трето прозорците за дебъргване дават много повече информация от SoftICE и TDebuger32, нече там я няма, чисто и просто е по прегледна. Недостатъци: могат да се дебъвата само програми, но ме и драйвери както при TDebuger32.
-Trw2000 - равностоен противник на SoftICE, има същите възможности, но е добавен прозорец на стека, и не е нужно да рестартирате компютъра за да го пуснете както е при SoftICE, Недостатък: не винаги работи корекно
-DeDe-DeFixer- Това е златна програма за разфасоване на приложения писани единствено на Deplhi и CBuilder. Недостатъци: работи само за приложения писани на тези две среди.
-Sourcer7 - това e дезасемблатор, подобена на IDA, но доста по дървен и недодялан, Предимство изключително бърз 1MB файл го дезасемблира за секунди; Недостатък, при наличие на защита не винаги се справя.
-Language2000 - Малка но златна програма която дава информация за изпълнимия файл: На коя среда е разработен, дали е пакетиран файла и с какво е пакетиран. Недостатъци: не се сещам

----Тест2----
Shrinker - метода за пакетиране + довавяне на ключ .
UPX метода за пакетиране,
ASProtect - метода за пакетиране + защитата + довавяне на ключ + възможност за избор за Trail версия.

----Тест3----
Тук отговора няма да дам, а само методология за кракване всеки който има желание може да се изпробва (както казах не е трудно).
1. Проверете с един IO-Monitor/File-Monitor към кои файлове се обръща речника.
2. Пуснете SoftICE и служете точки на прекъване на "bpx CreateFile", "bpx CreateFileA" и "bpx CreateFileW" за да видите къде програмата отваря Bul_Eng.dic, Eng_Bul.dic, Eng_Bul.usr, Запишете си къде става това( примерно 0045А40C call CreateFile). Излесте от SoftICE.
3. Пуснете W32Dasm89 и заредете речника в него, намерете GOTO ADDRESSS 0045А40C, Load Porcess, и служете break point на този адрес.
4. Започвайте дебъгването
Още малко: Търсете последоватлност от инструкции които извършват операции върху байт например
SUB , XOR и т.н. AND, ADD, AND, ADD, SUB, XOR, AND......
Успех.....

Надявам се че сте доволни.

Чао на всички, незнам кога пак ще мина към клуба,
защото това е една случайност че попаднах тук.

PS: Ще ви издам една малка тайна, между вас в клуба има нмого добри, но аз няма да ви кажа кои са, защото те ще ми се сърдят, ако ги издам. Те необичат да пишат, и да идават информация от света на Хакерите, но за сметка на това аз обичам и го правя с удоволствие, защото някой ден аз няма да бъда Хакер вече и някой трябва да ме наследи :))))) за да продължи делото на Хакера/Кракера, пък и не е нужно да бъдем егоисти.

Тема Отг: ЕТО отговорите на ТЕСТА,! Дано да са ви от полза.нови [re: ХАКЕР_anon]  
Автор user7 (непознат )
Публикувано02.01.01 22:19

10x !!!
takmo misleh da te pitam za otgovorite na testa i ti gi pusna !
Mislia che s tova moje da se prikluchi temata za
kluba na Brod_war ,dano sme jivi da dochakame negovite tri web stranici i da otkriem nesto interesno v tiah !
mislia che vsichki ste se saglasiat che ima mnogo malko hack info na bulgarski (taka che tova ste si e prinos !!)
samo da te popitam ,ako ne e taina -kazvash che ne pishesh tuk ,dobre togava kade pishesh ??
Radvam se che imash jelanie da pomagash .
blagodaria !

Тема Отг: САМО За BROD_WAR, непременно го прочети!!!!!!!!нови [re: user7]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано03.01.01 00:47

user 7 4estita nova godina i na teb

Тема Отг: Според мен се измъкваш...нови [re: Lover_anon]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано03.01.01 00:51

emi siaka grupa si ima 4lenove i tezi 4lenove re6evat kakvo da se pravi i nese izmukvam ima 5 4oveka koito sega 4lemuvat v neia i sa mi mnogo dobri priateli:))

Тема Отг: ЕТО отговорите на ТЕСТА,! Дано да са ви от полза.нови [re: user7]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано03.01.01 01:04

emi moje bi naistina e krai tuka v kluba na hack grupatami as imam 5 4lena moi mai dobri priateli
i te sa mi napulno dostatu4ni emi imam edin web page v underkonstrukcia http://free.bol.bg/zarazata/zarazata/html

Тема Отг: ЕТО отговорите на ТЕСТА,! Дано да са ви от полза.нови [re: BROD_WAR]  
Автор user7 (непознат )
Публикувано03.01.01 08:29

ima niakakav problem s otvarianeto na tvoiata stranica (moje bi V.Markovski ti e iztril index faila) :-))
Nadiavam se v skoro vreme vsichko da e OK.
zastoto naistina mi e interesno kakvo tvorish.
a mejdu drugoto-zasto pravish tri otdelni hack saita ,a ne edin po zadalbochen(ili hack portal primerno)??
Pozdrav!

Тема Ей дечица, прочетох Ви бозитенови [re: BROD_WAR]  
Автор Netware 5 (непознат )
Публикувано03.01.01 10:46

и искренно се смях. Май сте прекалили с гледането на филма "Хакери".-:)
Я вземете да се понаучите първо, пък после се правете на хакери. И BROD_WAR и user7 са толкова трогателни в напъните си........., и как само единия казва на другия, че нещо не му е наред в "Сайта", а пък то момчето просто е сгрешило в постинга адреса като е заменило една точка със слеш. Онзи пък "по-опитния" ХАКЕР_anon се отваря на тема "reverse engineering". Сещам се за едно подходящо сравнение: Преди доста години попитали Лайза Минели какво мисли за развитието на музиката. И тя отговорила - "При съвременната електроника и една коза да сложиш пред микрофона и тя ще може да издаде албум" Та и на хакерското поле е същото - При съвременните развойни средства все повече намаляват изискванията към качеството на програмиста, съответно добрите програмисти пишат разни "дизкомпилатори" дето ти показват сорса от развойната среда и после накое хлапенце ти "краква" програмката. Мда-а-а на зле отиваме си мисля.....
За твое сведение ХАКЕРчо - изброените от теб средства ще се сдухат моментално при най-елементарна "тапа за дебъгер" писана от майстор. И то не някава специална "Анти-някой си дебъгер", а универсална тапа. Да не говорим за висшия пилотаж от времето когато хората пишеха наистина на асемблер.
Лошо, лошо момчета и момичета...... понятието "хакер" и "хакерство" се превръщат в мода и повод за фукане. Айде чао, че си имам работа и ми писна вече....

Redaktirano ot Netware 5 na 03.01.01 10:51.

Тема Отг: Ей дечица, прочетох Ви бозитенови [re: Netware 5]  
Автор user7 (непознат )
Публикувано03.01.01 14:21

za link-a si ujasno prav :-))
copy/paste nali znaesh -voobste ne sam obarnal vnimanie 10x. naistina biah lubopiten kakvo e napravil Brod_war.
za Hack-erlacite tova e druga tema .pak kazvam az ot programirane nisto ne otbiram...a i mai niama za koga da se zahvastam(ima dosta dobri programisti ,kakto ti sam kazvash)!
Misalta mi e takava (mainata mu na tova koi e hack-er i koi ne -prav si za prekomernoto gledane na filmi )spored teb chovek samo ot programirane li triabva da razbira za da moje da se kaje che e na TI s PC-tata(ako zabeliaza v post-natia po gore test vsichko beshe svarzano s programirane )

pozdrav!

Тема Отг: За user7нови [re: user7]  
Публикувано03.01.01 15:42

Онзи тест по-горе е "кракерски" ориентиран. Затова и е наблегнато на знанията по програмиране и "reverse engineering". Аз лично не обичам думите "хакер" и "кракер". Разбира се те дават добра представа за евентуалните занимания на човека и са кратки, но създават впечатлението за "професия", а това не е така. Предпочитам термина
"експерт по информационни технологии". Това включва:

1. Основни познания по хардуера (компютри, мрежови устройства и т.н.)
2. Задълбочени познания по архитектура на операционните системи ( знания само по Winboze и ?nix не са достатъчни!)
3. Задълбочени познания по компютърни мрежи, мрежови протоколи, технологии, устройства и т.н.) Специфични операционни системи (Cisco IOS и др.)
4. Задълбочени познания по компютърна сигурност (методи за защита на информацията, криптиране, мрежова сигурност, контрол на комуникациите и т.н.)
5. Доказани умения на системен администратор на операционни системи от поне 4 различни семейства. (Winboze 95,98,NT,2000 ги считам за едно семейство, ?nix ги считам за едно семейство)
6. Задълбочени познания по поне 5 езика за програмиране от високо ниво (различните развойни среди за езици от една фамилия не се броят!)
7. Основни познания по поне 10 различни процесорни архитектури и съответните асемблери. Задълбочени познания и доказана практика (с написани програми) на поне 3 от тези 10 асемблера.
8. Основни познания за историята на информационните технологии (най-малко 20 години назад).

Като виждаш програмирането само по себе си е една малка част. Но повечето хора почват с него по две причини:

1. Най-лесно и бързо се учи. Дори да нямаш голяма представа за "червата" на компютъра.
2. Програмирането е занаят за МЛАДИ хора, ама МНОГО МЛАДИ! Над 90% от кода в света се пише от хора под 25 години. След 30 обикновено си изхабен, по-слабо продуктивен на един ужасно хищен пазар и по-трудно усвояващ новите неща. Затова пък имаш богат опит и можеш да ръководиш проекти.
3. За другите точки от предишния списък се иска време и постоянни занимания в продължение на години, със смяна на работата или поне технологиите на всеки 2-3 години.

Cheers!

Тема Za Netware7нови [re: Netware 5]  
Автор SCSl (непознат )
Публикувано03.01.01 20:35

kaji kude da ti psha za da mi obqsnish nqkoi raboti? az sum pochnal temata HackeriKakeri(na pomost) ama ti ne se si dalmnenieto nam!!

Тема Отг: за SCSIнови [re: SCSl]  
Публикувано03.01.01 21:00

netware5@dir.bg

Не гарантирам отговор, щото съм доста зает!

Тема Отг: За Netware5!нови [re: Netware 5]  
Автор user7 (новак)
Публикувано03.01.01 23:18

Edinstvenoto koeto moga da kaja v otgovor e EDNO
GOLIAMO BLAGODARIA !Ne sam ochakval tolkova izcherpatelen otgovor v tozi forum !
Problemite koito se raziskvat sa predimno ot tipa :triabva mi parola za edi koi si e-mail,
daite mi parola za zip-file ,kak da otkria na pamela andersan IP -to :-))
Napalno sam saglasen s tvoeto mnenie,nad niakoi ot nestata sam se zamislial,nad drugi -ne :-(
Po princip sledia Hack -orientiranite saitove
i tozi forum s nadejdata che moje da se prochete nesto polezno .za sajalenie nestata stoiat dosta po razlichno saitovete sa palni s cherepi,skeleti ,ogniove ,ftp arhivi svaleni edno kam edno ot astalavista i razbira se NIKAKVO info:-((
Spored men edinstveniat Hack sait v BG za sega e
www.phreedom.org (e razbira se tarseneto prodaljava),osobeno mi dopada forumat im .
Inache osnovno polzvam za ogramotiavane :-)ruskiat internet.
Oste vednaj 10x!

Тема .......прочетох Ви.......нови [re: Netware 5]  
АвторХАКЕРА_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.01.01 23:50

Здрасти,
Винаги съм приемал констуктивната критика, но не и обидите. Мисля че, никой не е заслужил от тези които са изказали мение по темата да бъде наричан така. Аз не мисля, че знам всичко, да aз съм сигурен че знам една милионна от това което може да се знае за света на компютрите. С исказването че програмирането е най лесното, не съм съгласен, защото наистина програмисти има много, но истински добри програмисти има малко. А до тава да знаеш и можех да прогрмираш различни процесори, е смешно да се казва, защото асемблера за PC е най обемния и широкообхватен, докато за спецефичните процецерои като пиковете - процесорите на сименс, моторола и т.н които се използват в контролерите, инструкциите са сведени до минимум което ще рече че са доста по малко, и човек който може да програмира на Асемблер за PC, с много малко усилия се справя с всички останали процесори, които ти смяраш за нещо коренно различно. Какво е програмирането, ако се абстрахираме от конкретната среда и езики за програмиране: 1.Логическо мислене, 2.Познавяне на комютъра 3.Познавяне на основните процеси на ОС, и накрая познаване на правилата на конкертния език, с последното всички се справят но с първите три не всички, те сякаш оставят някъде на заден план. Не съм съгласен че с една както е наречена от тебе тапа, ще ме спреш, мога само да тижа че ми е дотегнало да махам елементарни защити. Прецакването на дизасемблаторите е вече демоде, съвремените програми имат доста по сложни защити, (те ги наричат неразбиваеми), смешно е да се казва че има нещо неразбиваемо. Наистина всеки аматюр с подходящите средства че се справи с елемтарните защити без да му мигне окото, но с една сложна твръдо НЕ, защото той още няма система за работа, методи и последователност от действия, които са необходими при сложните защити, примерно една такава е защитата на 3DMax: трима човека си губихме времето с нея цял месец, нече нямахме серийния номер, просто се кефихме да я прецакаме, е и успяхме.
От твоите думи оставъм с впечатлението че ти или не си програмист или непознаваш професионалисти, защото един истински програмист никога не плюе своите колеги и неказва: "Вище ме аз съм!, всички останили сте идиоти (още дечица)", Аз мисля че на тези дечица трябва да им се помогне да станат професионалисти, и те някой дем със сигурност ще станат наистина такива. Това че BROD_WAR не е толкова добър в мента, не от значения, състоянията са преходни, би трябвало от неговите изказвания да разберш, че този човек има цел, защото това да организираш и ръководиш една група към една обща цел е голямо постижения, малко са хората които истинки умеят да общуват с други хора и да ги поведът към една обща цел, затова има толкова малко добри менаджери.
Нека да се върнем пак към компютрите: Мрежите са едни, принципите заложени в тях са еднакви, протоколите са стандартни и стандартизирани, какво устана още, а да устроиствата, рутети, хъбове, комутатори, мостове, модеми преосна среда и т.н все стандарни неща: Администрирането на дадена мрежа с коя да е операциона система няма да затрудни никой който познава устройствата, протоколите и преносната среда; Какво му трябва за ОС да прочете две тухли за един месец да на трупа опит за още три месеца и ето го администрора е готов за бои. В фирмата където работя точно толкова време ми отне да обуча един нмого бос в мрежите за да стане администратор на фирмения сървар. Ти го зикарваш най трудното в света на компютрите, да прав си но ако говорим за преди 10 години, днес с развитието на софтуера и въвеждането на общи стандарти за всичко нещата много се опростяват и улсеняват. От това става ясно че или не си системен администратор или си такъв дето си мисли че като е маучил администрирането на мрежи всичко останало е ала бала. Ако си мислиш че да банднеш някой то IRC или да пуснеш някои троянец, или някоя атомана-Бомба за поща е нещо велико което само ти можеш, е смешно защото това е неща които и брат ми прави, а е едва на 14-години горкия. Е добре къде възраста е по ниска при кракерите които трябва да научат Асемблер, C, Pascal и VB, и това не е гаранция че ще станат хакери. Ти явно си доста изостанъл като смяташ че добри прогрмисти между 30-40 години които да програмира с пълна пъра няма, защото няма нищо по лесно това да имаш опита зад гърба си, да четеш по-малко всеки месец за новите неща, и да роботиш сред млади хора които кипят от енергия, но немогат да смогнат да прочетат всичко което стария програмист знае, защото за десет години примерно нещата са се променили коренно, и един млад и зелен като мене не би могъл да прочете всико, както ми се иска, винаги ми остава нещо за което нямам време, докато на моите колеги които са на по трйсетина години, им е много по лесно.

И накрая какво остана, да ти се извиня ако съм те засегнал дълбоко с нещо, не това е целта ми, а да разкажа как виждам аз нещата, за света на компютрите, като е пречупя и срявня с твоето изказване.

Може и да греша, може би ти си един много голям професионалист, който реагира инпулсивно на такива помпозни изказвания по темат Хакери/Кракери. Но нали за това са най-добрите, да помагат на по невежите, а не да им се подиграват.

Тема Интересно.!нови [re: ХАКЕРА_anon]  
Автор Shveik (минаващ)
Публикувано04.01.01 00:12

Браво, както казава User7 отдавна не е имало такава интересна дискусия. Не мога да кажа дали ХАКЕРА е прав или не, но със едно съм съгласен небива да се обиждаме, а да си помагаме, в случая имнно това е направил ХАКЕРА, защото с отговорите на теста той ми отвори очите как аджеба и аз бих могъл да науча нещо повече, от стандартно програмиране, съгласен съм с него също че да станеш добър програмист не е лесна задача, и не е лъжица за всяка уста. До колко Хакера е добър или е един плюнчо който само приказва немога да преценя, но ми се струва от това което е казал, че наистина е много добър, за разлика от този дето ни нарича "дечица".

моля Продължавайте с дискусията, много ми харесва

Тема Отг: ZA EDINIA OT TIA HACKERI DETO ZNELI PUK NE SEнови [re: Netware 5]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 01:25

ZDR EMI SA NAISTINA NE ZNAM SI4KO NO NADALI IMA 4OVEK DA NZAE SI6KO ZA HACK PORADI TOVA 4E POSTOIANO SE POIAVIAVAT NOVI NE6TA PUK I SAITA MI BA4KA NO E V REKONSTRUKCIA SE O6TE I NE E DOVUR6EN
i as naistina sum gledal i gledam filna hackeri no puk i 4eta hack knigi ideiata za grupata be6e obmiana na opit za da se razvivame a ti kato znae6 tolkova mnogo kakto sam se izrazi za6to ne napravi6 ti hack grupa i da ni obo4ava6 a??????
ZA EDINIA OT TIA HACKERI DETO ZNELI PUK NE SE obajda

Redaktirano ot BROD_WAR na 04.01.01 01:31.

Тема Отг: ohoнови [re: user7]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 01:37

radvam se 4e pone edin e vidial saita bye

Тема ZA TOIA DETO ISKAT DA ZNAIAT ZA BROD_WARнови [re: BROD_WAR]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 01:52

AS SAM NA 15 GODINI OT PLEVEN SAM ZANIMAVAM SE S HACK OT GODINA I PET MNESECA NAVIARNO KOGATO PROCETETE TOVE 6TE ZAPO4NETE DA PI6ETE 4E SAM MALUK I NE RAZBIRAM NI6TO TOVA E E TAKA NO SE PAK AKO RE6ITE NAPI6ETE SI MNENIETO ISKAM DA VI KAJA I 4E 4ETA MNOGO HACK NE6TA SEGA 4ETA ZA6TITA OT XAKERI TIA E DOBRA KNIGI AKO IMA NIAKOI KOITO DA MOJE DA MI OBIASNI NEKOI NEZTA 6TE SAM MU MNOGO BLAGODAREN 10X PREDVARITELNO :))))) brod_war@dir.bg

Тема Отг: ohoнови [re: BROD_WAR]  
Автор user7 (новак)
Публикувано04.01.01 01:54

vidiah go.dosta soft si kachil ,ama ne mislish li vhe i malko informacia ne e izlishna ..
razbiram che si v proces na sazdavane na sait ,ama vse pak ..

Тема ETO ME I MENнови [re: ХАКЕРА_anon]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 02:02

EMI AS NE SAM SE ZASEGNAL NITO NIAKOI TUKA MAI AKO ISKATE DA NZAETE AS ZNAM POCTI SI4KO OSVEN HACKVANE NA WEB PAGE HACKVAL SAM SAMO POTREBITELSKI WEB STANICI VLIZAL SAM V SURVARI NA I.NET DOSTAV4I4I I DRUGI NE6TA NO NE MOGA DA HACKNA NE6TO PO GOLIANA ZA6TOTO NEMAM MNOGO DOBRI PROGRAMI I NEMZM OPITA KAKTO BIHTE SE IZRAZILI no se u4a i 6te se u4a obe6tavam si!!!!!!testa ne mi se ra6ava6e ina4e moje bi 6tiah da go re6a neznam mai da nadiavam se da ne mi se surdite nepremenno pro4etete tova za brod_war toest za men plz ako niakoi moje da me posavatva ot kade da si nameria o6te knigi za 4etene 6te e dobre 10x 4e ste pro4eli tova

Тема Отг: plzнови [re: BROD_WAR]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 02:11

moliavi ne prekusvaite temata mi zaradi men zapo4na da stava interesno i moi problem e 4e programiram samo na delfi makar 4e e po trudno ot paskala no i na delfito ne mnogo dobre se spraviam

Тема sorry mom4etaнови [re: BROD_WAR]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 02:16

sorry mom4eta ama mnogo kofti mi stava za vas ne misleh 4e s toi moi vupros dali ima jelae6ti za......6te ima tolkova hora koito da si diskutirat po temata sujeliavam

Тема Недей да съжаляваш, а прочети постинга ми......нови [re: BROD_WAR]  
АвторХАКЕРъ_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.01.01 06:50

Здрасти, или добро утро защото сага ставам.

Търсиш книги за хакери, това е добре ама сигурно до никъде не си стигнал с търсенето? Има една книга издадена в Русе през 1993 - ето какво пише на една от кориците за нея: "Тази книга е предназнячена ........Тя ще бъде полезна на "потенциалния хакер", който сяда за компютъра и пробва различни "тънкости" на програмирането. Кингата представлява интерес и за програмиста, който иска трудът му да не бъде лесно ограбен.", самата книга е превод от руски и се казва: "Защита от копиране"-трикове и хватки при работа с персонален компютър, автор: А.Щербаков, превод от руски Илия Петров, издателство "Образец"-1993-Русе.
Разбира се тази книга можеш да намериш само в библиотеката, тя е точно 100 стрници можеш спокойно да си я снимаш. Нека да ти разкаж малко за нея: Тази книга ми е една от първите които прочетох за защита на програмите под великия DOS, много от техниките вече не са приложини под Win9x, но принципите заложени там могат да се използват, по малко по друг начин, примерно ако трябва да четеш сектори на дискета, по слециален алгоритъм ще трябва да напишеш едно VxD, останалите работи в книгата по същия начин могат да бъдат пригодени за Win9x. Ако си я намериш съм сигурен че ще останеш доволен, повечето от примерите са написани на Асемблер, но това предполгам че няма да те затрудни, защото всеки ред е много добре пояснен.
Има и други книги които съм чел, но те са на руски и съм ги чел в библиотеката, не си спомням нито атора нито издателството: те баха пак нещо от сорта "Защита на програмите от копиране".
Искам да ти кажа нещо за сайта, нядявам се да приемеш някой мои идеи: От всички хакерски страници които знаеш свали всичките инфота за кракване на програми и ги сортирай по трудност, намери програмите CRackME!! - те са около 30-тина, (аз ги имам всичките), изброените програми в теста който ти бях дал ги намери и тях пусни в сайта; недей да си губиш времето да слагаш серийни номера и всякъкви други бузи, направи сайт за кракване на програми, в който да има всички необходими средства и инструменти за тази цел. Ако го направиш съм сигурен, че ще се получи много добър сайт. Недей да слагаш вътре боклуци, направи го простичък но изящен и стойностен. Ето едни от най добрите хакерски сайтове от които межеш да вземеш всико изброено по горе:

Mnogo za programiraneto
-kompilatori
-dekompilatroi
-dezasemblatori
-mnogo toolsove
http://redrival.com/protools/ - mnogo dobyr sait **********

Hakerska stranica
- hakers tools
http://crackpltools.prv.pl/
http://www.crackstore.com/
http://www.smola.prv.pl/

Knigi - mnogo knigi
http://www.psyon.org/archive/e-books/index.shtml
http://www.daily-pakistan.com/links.htm

Hubawa ruska HAKERSKA STRANICA
http://www.chat.ru/~m0rpheus2000/

Hubawi HAKERSKi STRANICi
http://hell.cookiecrk.org/tools_d.shtml
http://www.lockless.com/main.html
http://swwc4n.cjb.net/
http://exetools.agava.ru/
http://zencrack2.cjb.net/
#http://hardsoft.nordnet.ru/
http://www.chat.ru/~hack_hack/ - slab sait

Katalog na nai dobrite saitove
http://www.top100.mafia.ru/catalog

Хубав сайт Windows отвътре, RegMon, FileMon, + drugi + Source
http://www.sysinternals.com

Чао;
успех в правенето на страницата

Тема Отг: За User7нови [re: user7]  
Публикувано04.01.01 10:09

Много си прав за phreedom.org. Аз го следя редовно за да бъда в час, понеже съм IT Manager и SysAdmin. Иначе става като с колегите от парламента -:))))))))))))
Трябва да се следят и Security Focus и Security Space, както и други чужди сайтове.

Cheers!

Тема Отг: за ХАКЕРА_anonнови [re: ХАКЕРА_anon]  
Публикувано04.01.01 10:51

Здрасти,

Много ти е дълъг постинга и нямам време да го коментирам сега. Пък и няма смисъл. Ще ти кажа само някои неща:

1. Извинявай, ако съм те засегнал. Не съм искал да го направя и си много прав като казваш в края, че просто съм реагирал на помпозно изказване. Така беше. Освен това не мисля, че понятието "дечица" е обидно. Нещо повече - аз лично влагам много уважение в това понятие, защото познавам много такива наистина "гениални" "деца", които вършат чудесна работа в много IT фирми. Ако ти мислиш, че "дечица" е синоним на "идиоти", както си написал, това си е твой проблем.

2. Не си ме засегнал с твоето изказване. Всъщност никой не би трябвало да се засяга от мнения изказани тук с изключение на съвсем преки обиди.

3. В твоя постинг има някои верни неща, но повечето показват една "незрялост в разбирането на нещата" и сериозни пропуски в областите извън програмирането. Особено потресаващи са разсъжденията ти за асемблерите и твърдението "асемблера за PC е най обемния и широкообхватен, докато за спецефичните процецерои като пиковете - процесорите на сименс, моторола и т.н които се използват в контролерите, инструкциите са сведени до минимум което ще рече че са доста по малко".
Това не е обида, това е констатация.

4. Понеже все пак от постинга ти разбрах, че си на доста по-високо ниво от другите, ще ти предложа нещо. Махни защитата на счетводната програма "КОНТО". Но става въпрос за версия 2.x под DOS. Тя е доста стара и не знам сега дали се ползва, но сигурно може да се намери. Аз за съжаление нямам дистрибуция на КОНТО в мен. Защитата е от преди около 10 години, писана е от един от най-големите майстори в тая област Румен Герасимов. В тая защита има някои основополагащи техники развити до съвършеннство. Едната е "тапата" - може би най-добрата, която съм срещал. Второто е методиката за изготвяне, четене и писане на защитената срещу копиране дискета от дистрибуцията. Защитата от копиране на дискета не е твърде популярен метод в наши дни, но е важен от образователна гледна точка. Пък и кой знае - историята се повтаря понякога..........
Като я свършиш тая работа, се обади тук и разкажи в подробности какво си направил. Едно описание на защитата ще бъде достатъчно.

5. Нямам намерение да влизам в безкрайни спорове по темата, защото съм доста зает човек.

Cheers!

Тема :)нови [re: BROD_WAR]  
Автор Malcolm (новак)
Публикувано04.01.01 11:39

"...Ситуацию надо разрешать. Как угодно.
Я бреду по улице к входному порталу. Прохожу мимо
павильончика какой-то авиакомпании, где скучает оператор. Рядом
с павильончиком примостился нищий. Это тоже новое явление -
побирушки в виртуальном пространстве, еще месяц назад их не было.
Нищий опрятен, но оборван и тощ. Его фигура слегка
просвечивает и дергается рывками - таким способом пытаются
продемонстрировать низкую скорость модема и слабость
программного обеспечения.
- Help me... - стонет нищий.
- Бог подаст, - сообщаю я.
- Господин хакер, хотя бы один доллар... - плачется вслед
нищий.
Говорят, большинство из этих нищих - русские. Говорят, что
никто из них в деньгах не нуждается. Это просто забава
"новорусских", редкое развлечение. Поклянчить, побыть в шкуре
нищего. Якобы, модная и действенная психотерапия. Маньяк клялся,
что навесил одному из таких нищих маркер, и тот оказался
директором крупного банка.
- Я работал на "Микрософт", - бормочет нищий, плетясь
следом. - Однажды я назвал "форточки" сырой программой, и
похвалил "Полуось". На следующий день Билл Гейтс лично уволил
меня и внес в черный список. А я был крутым хакером... до чего
же я опустился...
- На каком прерывании висит твой модем? - кричу я,
оборачиваясь. - От чего зависит появление надписи "начните
работу с нажатия этой кнопки" в "Виндоус-Хоум"? Три лучших
способа завесить "форточки"? Кто придумал текстурную графику?
Лучший протокол для модемов марки...
Нищий обращается в бегство.
Наверное, Маньяк не врал...."

Тема Отг: Ей дечица...нови [re: Netware 5]  
Автор Malcolm (новак)
Публикувано04.01.01 11:58

"...Маг вздыхает и становится более серьезным:
- Ты хакер или ламер?
Вопрос риторический, но все же отвечаю:
- Чайник я..."

Уф, когато бях млад и зъл какъв отговор щях да ти дръпна... А сега съм стар и зъл и си гледам изкуството... Нейсе... а, btw, си прав де... ама не ми се дискутира....

Тема Хакери и Кракеринови [re: BROD_WAR]  
АвторClass_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.01.01 16:34

Съветите тук са насочени предимно към софтуерните средства за постигане на целта. Действително те са по-лесно достъпни, но
мисля, че е добре да споделите опита си и с някои от апартно-програмните средства за тези цели.

Тема Мерси., Наистина не си струва да си хабим силите.нови [re: Netware 5]  
АвторХАКЕРъ_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.01.01 17:18

Здрасти,
незнам дали ще успея да я намеря програмата "Конто" за DOS от преди 10 години, но ако ми попадне ще се пробвам.
Имам много пропуски, но както ти казах, не ми стига времето да прочета всичко.

Чао,
С уважение ХАКЕРъ

Тема Отг: zdr 10нови [re: ХАКЕРъ_anon]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 22:44

emi zdr 10x za naputstviata i adresite sa gotini no ako si ipotni6 ruskat adres pot 100 as go biah puskal v kanala toi e mnogo gortin no e mnog vreme se razglejda imam kum 20 crakmi programi i 6te te poslu6am 6te raskaram boklu4ite po saita ama ako mi dade6 o6te malko help 6te sum ti mnogo blagodaren

Тема Отг: САМО За BROD_WAR, непременно го прочети!!!!!!!!нови [re: ХАКЕР_anon]  
АвторDaFixer_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.01.01 11:39

samo iskam da kazha che moeto ime e DaFixer a ne DeFixer :)

i che tova koeto pisha se kazva samo DeDe a ne DeDe-DeFixer :)

Тема Отг: ZA BATTLE!нови [re: MAG__anon_anon]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано07.01.01 22:10

izviniava moli moi priatelu ama do predi mesec neznae6e kakvo e omega a sega se pi6e6 na hacker as ne tvurdia 4e znam pove4e ot koito i da e bilo i tova si prili4a ot forumite mai no izvinime no ti ne moje6 da se nare4e6 xakera samo za6toto vika6 4e btat ti bil takuv i kakvo drugo da pravia ako ne puskam tupi vurosi is forumite kakvo drugo da pravia ti i bes tova si mi surdit i ti se izvinih ama ti ne6to sega pokrai brat ti se pravi6 na koi sam as ve4e ne vliza6 v dalneta 6te ti pi6e I TUKA TI SE IZVINIAVAM DETO OBIDIH TOIA PRIATEL i za posledno ne misli 4e razbira6 pove4e ot men puk i ne sam iskal da hackvam yahoo.com ok? brod_war@dir.bg

Тема Отг: HACK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: BROD_WAR]  
АвторBilly_anon (Нерегистриран)
Публикувано09.01.01 00:11

Tozi MAG se misli za goliama rabota.Ne mi haresva tonat mu! Ako si misli 4e nemoje da se pronikne v negovia kompiutar e v goliama gre6ka. Samo niakoi pat da e v MIR-kata. Samo da nau4a negovia IP adres... Moje i troianski kon v mail-a, ili mail bomba. Podobni duia4i triabva da se nakajat. Ideiata za tozi klub e super! Odavna triabva6e da se napravi!

Тема Отг: Ей дечица...нови [re: Malcolm]  
АвторPenguin_anon (Нерегистриран)
Публикувано09.01.01 00:57

Все пак от източника, който цитираш предпочитам коронния въпрос: "Иван-Царевич, а ты, часом, не Иван-дурак?" :-)
Що се отнася до речта, то и аз бях планирал едно пламенна реч за подрастващото поколение, където да обясня какви велики времена са били едно време и как те нищо не струват в сравнение с нас... Ама докато се наканя да пиша, забравих половината...
--------------------
"Старость-нерадость"

Тема Отг: HACK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Billy_anon]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано09.01.01 03:21

emi zdr mag kakto ti kaza ne e mi6to moi znae kakvo neznam samo za6to dnes v /server irc.eu.dalnet.com v #sofiabg e nagovoril edin ot negovia klas da govori protiv men makar 4e mikoi ne go e slu6al no vajen e bil jesta i toia koito e govoril protiv men e deadfare no kakvo da se pravi tuk kato go zatapim i po4va da se pravi na koi sam as puk v mirca emi mag predi vliza6e v dalnet ama sega go vijdam v omega mag neznaino za6to seki den ima otvoreni portove prez koito mojem ot grupata da vlezen i nakraia 6te stane toi e takuv podlec stom puska i naviva horata protiv drugi 6te zagazi i to iakata!!!!!

Тема XAKEPA, 10x za infoto!нови [re: ХАКЕРъ_anon]  
Автор !fOObar (непознат )
Публикувано10.01.01 01:25

XAKEPA, be nasitina li ima tolkowa gotini knijki w Rusenskata biblioteka? Az ot dosta wreme ne sym hodil tam. Shte wzema da prowerq utre. Dobre che prochetoh postinga ti! 10x za infoto!

Тема Интересно.!нови [re: Shveik]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано04.02.21 08:53

Да, наистина интереснопри 0мнения в профила.

подпис:
Самият Фурние - на този площад - прочети адреса, на който е починал Владимир Полянов в Париж. Владо, Володя.

Цитирам част от акт 1308

В четвъртък на двадесет и трети август хиляда даватстотин и деветде-
сета година, в три часа и петнадесет минути е починал, на адрес 2,
Площад Доктор Алфред Фурние, Владимир ПОЛЯНОВ, роден на 23 септември
1956 г., в Харков.
Това може да се знае само от стар архивариус.

пп

2. Weltkrieg: Der Krieg am Polarkreis - Dänemark, Norwegen, Finnland (Doku)

Тема Интересно. за *нови [re: siropino]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано06.02.21 03:18

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2022 Dir.bg Всички права запазени.