Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:26 21.05.22 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Отг: за SCSIнови [re: SCSl]  
Автор Netware 5 (непознат )
Публикувано03.01.01 21:00

netware5@dir.bg

Не гарантирам отговор, щото съм доста зает!

Тема Отг: За Netware5!нови [re: Netware 5]  
Автор user7 (новак)
Публикувано03.01.01 23:18

Edinstvenoto koeto moga da kaja v otgovor e EDNO
GOLIAMO BLAGODARIA !Ne sam ochakval tolkova izcherpatelen otgovor v tozi forum !
Problemite koito se raziskvat sa predimno ot tipa :triabva mi parola za edi koi si e-mail,
daite mi parola za zip-file ,kak da otkria na pamela andersan IP -to :-))
Napalno sam saglasen s tvoeto mnenie,nad niakoi ot nestata sam se zamislial,nad drugi -ne :-(
Po princip sledia Hack -orientiranite saitove
i tozi forum s nadejdata che moje da se prochete nesto polezno .za sajalenie nestata stoiat dosta po razlichno saitovete sa palni s cherepi,skeleti ,ogniove ,ftp arhivi svaleni edno kam edno ot astalavista i razbira se NIKAKVO info:-((
Spored men edinstveniat Hack sait v BG za sega e
www.phreedom.org (e razbira se tarseneto prodaljava),osobeno mi dopada forumat im .
Inache osnovno polzvam za ogramotiavane :-)ruskiat internet.
Oste vednaj 10x!

Тема .......прочетох Ви.......нови [re: Netware 5]  
АвторХАКЕРА_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.01.01 23:50

Здрасти,
Винаги съм приемал констуктивната критика, но не и обидите. Мисля че, никой не е заслужил от тези които са изказали мение по темата да бъде наричан така. Аз не мисля, че знам всичко, да aз съм сигурен че знам една милионна от това което може да се знае за света на компютрите. С исказването че програмирането е най лесното, не съм съгласен, защото наистина програмисти има много, но истински добри програмисти има малко. А до тава да знаеш и можех да прогрмираш различни процесори, е смешно да се казва, защото асемблера за PC е най обемния и широкообхватен, докато за спецефичните процецерои като пиковете - процесорите на сименс, моторола и т.н които се използват в контролерите, инструкциите са сведени до минимум което ще рече че са доста по малко, и човек който може да програмира на Асемблер за PC, с много малко усилия се справя с всички останали процесори, които ти смяраш за нещо коренно различно. Какво е програмирането, ако се абстрахираме от конкретната среда и езики за програмиране: 1.Логическо мислене, 2.Познавяне на комютъра 3.Познавяне на основните процеси на ОС, и накрая познаване на правилата на конкертния език, с последното всички се справят но с първите три не всички, те сякаш оставят някъде на заден план. Не съм съгласен че с една както е наречена от тебе тапа, ще ме спреш, мога само да тижа че ми е дотегнало да махам елементарни защити. Прецакването на дизасемблаторите е вече демоде, съвремените програми имат доста по сложни защити, (те ги наричат неразбиваеми), смешно е да се казва че има нещо неразбиваемо. Наистина всеки аматюр с подходящите средства че се справи с елемтарните защити без да му мигне окото, но с една сложна твръдо НЕ, защото той още няма система за работа, методи и последователност от действия, които са необходими при сложните защити, примерно една такава е защитата на 3DMax: трима човека си губихме времето с нея цял месец, нече нямахме серийния номер, просто се кефихме да я прецакаме, е и успяхме.
От твоите думи оставъм с впечатлението че ти или не си програмист или непознаваш професионалисти, защото един истински програмист никога не плюе своите колеги и неказва: "Вище ме аз съм!, всички останили сте идиоти (още дечица)", Аз мисля че на тези дечица трябва да им се помогне да станат професионалисти, и те някой дем със сигурност ще станат наистина такива. Това че BROD_WAR не е толкова добър в мента, не от значения, състоянията са преходни, би трябвало от неговите изказвания да разберш, че този човек има цел, защото това да организираш и ръководиш една група към една обща цел е голямо постижения, малко са хората които истинки умеят да общуват с други хора и да ги поведът към една обща цел, затова има толкова малко добри менаджери.
Нека да се върнем пак към компютрите: Мрежите са едни, принципите заложени в тях са еднакви, протоколите са стандартни и стандартизирани, какво устана още, а да устроиствата, рутети, хъбове, комутатори, мостове, модеми преосна среда и т.н все стандарни неща: Администрирането на дадена мрежа с коя да е операциона система няма да затрудни никой който познава устройствата, протоколите и преносната среда; Какво му трябва за ОС да прочете две тухли за един месец да на трупа опит за още три месеца и ето го администрора е готов за бои. В фирмата където работя точно толкова време ми отне да обуча един нмого бос в мрежите за да стане администратор на фирмения сървар. Ти го зикарваш най трудното в света на компютрите, да прав си но ако говорим за преди 10 години, днес с развитието на софтуера и въвеждането на общи стандарти за всичко нещата много се опростяват и улсеняват. От това става ясно че или не си системен администратор или си такъв дето си мисли че като е маучил администрирането на мрежи всичко останало е ала бала. Ако си мислиш че да банднеш някой то IRC или да пуснеш някои троянец, или някоя атомана-Бомба за поща е нещо велико което само ти можеш, е смешно защото това е неща които и брат ми прави, а е едва на 14-години горкия. Е добре къде възраста е по ниска при кракерите които трябва да научат Асемблер, C, Pascal и VB, и това не е гаранция че ще станат хакери. Ти явно си доста изостанъл като смяташ че добри прогрмисти между 30-40 години които да програмира с пълна пъра няма, защото няма нищо по лесно това да имаш опита зад гърба си, да четеш по-малко всеки месец за новите неща, и да роботиш сред млади хора които кипят от енергия, но немогат да смогнат да прочетат всичко което стария програмист знае, защото за десет години примерно нещата са се променили коренно, и един млад и зелен като мене не би могъл да прочете всико, както ми се иска, винаги ми остава нещо за което нямам време, докато на моите колеги които са на по трйсетина години, им е много по лесно.

И накрая какво остана, да ти се извиня ако съм те засегнал дълбоко с нещо, не това е целта ми, а да разкажа как виждам аз нещата, за света на компютрите, като е пречупя и срявня с твоето изказване.

Може и да греша, може би ти си един много голям професионалист, който реагира инпулсивно на такива помпозни изказвания по темат Хакери/Кракери. Но нали за това са най-добрите, да помагат на по невежите, а не да им се подиграват.

Тема Интересно.!нови [re: ХАКЕРА_anon]  
Автор Shveik (минаващ)
Публикувано04.01.01 00:12

Браво, както казава User7 отдавна не е имало такава интересна дискусия. Не мога да кажа дали ХАКЕРА е прав или не, но със едно съм съгласен небива да се обиждаме, а да си помагаме, в случая имнно това е направил ХАКЕРА, защото с отговорите на теста той ми отвори очите как аджеба и аз бих могъл да науча нещо повече, от стандартно програмиране, съгласен съм с него също че да станеш добър програмист не е лесна задача, и не е лъжица за всяка уста. До колко Хакера е добър или е един плюнчо който само приказва немога да преценя, но ми се струва от това което е казал, че наистина е много добър, за разлика от този дето ни нарича "дечица".

моля Продължавайте с дискусията, много ми харесва

Тема Отг: ZA EDINIA OT TIA HACKERI DETO ZNELI PUK NE SEнови [re: Netware 5]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 01:25

ZDR EMI SA NAISTINA NE ZNAM SI4KO NO NADALI IMA 4OVEK DA NZAE SI6KO ZA HACK PORADI TOVA 4E POSTOIANO SE POIAVIAVAT NOVI NE6TA PUK I SAITA MI BA4KA NO E V REKONSTRUKCIA SE O6TE I NE E DOVUR6EN
i as naistina sum gledal i gledam filna hackeri no puk i 4eta hack knigi ideiata za grupata be6e obmiana na opit za da se razvivame a ti kato znae6 tolkova mnogo kakto sam se izrazi za6to ne napravi6 ti hack grupa i da ni obo4ava6 a??????
ZA EDINIA OT TIA HACKERI DETO ZNELI PUK NE SE obajda

Redaktirano ot BROD_WAR na 04.01.01 01:31.

Тема Отг: ohoнови [re: user7]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 01:37

radvam se 4e pone edin e vidial saita bye

Тема ZA TOIA DETO ISKAT DA ZNAIAT ZA BROD_WARнови [re: BROD_WAR]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 01:52

AS SAM NA 15 GODINI OT PLEVEN SAM ZANIMAVAM SE S HACK OT GODINA I PET MNESECA NAVIARNO KOGATO PROCETETE TOVE 6TE ZAPO4NETE DA PI6ETE 4E SAM MALUK I NE RAZBIRAM NI6TO TOVA E E TAKA NO SE PAK AKO RE6ITE NAPI6ETE SI MNENIETO ISKAM DA VI KAJA I 4E 4ETA MNOGO HACK NE6TA SEGA 4ETA ZA6TITA OT XAKERI TIA E DOBRA KNIGI AKO IMA NIAKOI KOITO DA MOJE DA MI OBIASNI NEKOI NEZTA 6TE SAM MU MNOGO BLAGODAREN 10X PREDVARITELNO :))))) brod_war@dir.bg

Тема Отг: ohoнови [re: BROD_WAR]  
Автор user7 (новак)
Публикувано04.01.01 01:54

vidiah go.dosta soft si kachil ,ama ne mislish li vhe i malko informacia ne e izlishna ..
razbiram che si v proces na sazdavane na sait ,ama vse pak ..

Тема ETO ME I MENнови [re: ХАКЕРА_anon]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 02:02

EMI AS NE SAM SE ZASEGNAL NITO NIAKOI TUKA MAI AKO ISKATE DA NZAETE AS ZNAM POCTI SI4KO OSVEN HACKVANE NA WEB PAGE HACKVAL SAM SAMO POTREBITELSKI WEB STANICI VLIZAL SAM V SURVARI NA I.NET DOSTAV4I4I I DRUGI NE6TA NO NE MOGA DA HACKNA NE6TO PO GOLIANA ZA6TOTO NEMAM MNOGO DOBRI PROGRAMI I NEMZM OPITA KAKTO BIHTE SE IZRAZILI no se u4a i 6te se u4a obe6tavam si!!!!!!testa ne mi se ra6ava6e ina4e moje bi 6tiah da go re6a neznam mai da nadiavam se da ne mi se surdite nepremenno pro4etete tova za brod_war toest za men plz ako niakoi moje da me posavatva ot kade da si nameria o6te knigi za 4etene 6te e dobre 10x 4e ste pro4eli tova

Тема Отг: plzнови [re: BROD_WAR]  
Автор BROD_WAR (новак)
Публикувано04.01.01 02:11

moliavi ne prekusvaite temata mi zaradi men zapo4na da stava interesno i moi problem e 4e programiram samo na delfi makar 4e e po trudno ot paskala no i na delfito ne mnogo dobre se spraviam

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2022 Dir.bg Всички права запазени.