Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля за идеи как да намерим един човек.  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано27.02.14 22:58



Значи, първо да ви кажа за какво иде реч, за да не си помислите че искам да направя нещо гадно на някого, че ми дължат нещо и пр.
Имам една приятелка, която ми е като изповедник. Пред нея си изливам всичкото което ми е на душата, от нея винаги получавам успокоение и съвети /по-голяма е от мен с почти 20 години/. Понеже с майка ми никога не сме могли да разговаряме нормално, до сега не съм имала на кого да разкрия душата си. И откакто я познавам сякаш си имам майчица.
Та, от дума на дума, тя ми сподели за първата си любов, която е била преди мнооого години, и че й се ще да разбере нещо за него, жив ли е още, здрав ли е, и пр.
Обаче знае само имената на човека, датата, месеца и годината на раждане, и къде е роден. Къщата в която е живял преди, от 40 години вече е съборена и са построени блокове. Няма начин да се намери така.
Използвахме програма за генериране на ЕГН-та от дата, месец, година и месторождение. Излязоха 8 ЕГН-та, но сега не се знае кое е неговото и дали фигурира в тези 8.
Пробвах с търсачката за здравноосигурителни права в НЗОК, но системата им не разпознава ЕГН-та на хора в пенсионна възраст. А човека би трябвало да е на 70 години.
Моля за някакви идеи, които да ни помогнат. Моите вече свършиха :(

Редактирано от bat_out_of_hell на 27.02.14 23:09.



Тема Re: Моля за идеи как да намерим един човек.нови [re: bat_out_of_hell]  
Автор Black AdderМодератор (heavy drinker)
Публикувано02.03.14 00:36



70 годишен? Т.е дирим гадже от преди поне 50 г? Има една приказка "Сетила се Мара, да се побара"
Аз законен начин не виждам, но понеже си писала в този раздел на Дир.бг, ще ти кажа начина - взимаш бутилка /вода, мляко, бира, вино, виски, ракия ... или там каквото се пие/ и отиваш при някой, дето има достъп до ГРАО и ти проверява по трите имена и рожденото място/дата/ жив ли е човека.



Тема Re: Моля за идеи как да намерим един човек.нови [re: Black Adder]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано02.03.14 01:44



Явно не съм се изразила правилно. Тя е семейна, има мъж, синове, внуци. Той също е семеен, по последни данни отпреди 40 години. Т.е. те няма как да възобновят някаква идилия отпреди 50 години. Не в това е смисъла на занятието.
Но идва един момент от живота когато човек започва да се сеща за стари приятели /дядо ми например търсеше приятелите си от войната чрез вестниците/, съученици, близки хора, отдавна загубени роднини, първата любов.... И тогава започва да се пита какво е станало с тях, дали още са живи и здрави, как е протекъл живота им. Аз така съм търсила мои съученици от началното училище, но за щастие сега има фейсбук и повечето ги има там. За хора които са на Вие с компютрите е много по-трудно да се осъществи такава връзка, да не кажа невъзможно.
Та, този лаф който използва, може да се каже за някоя двойка на по 30 години, за която все още има някакъв шанс да пламнат пак старите страсти. За случая прозвуча някак леко обидно и не на място. Те, ако се видят най-много да си говорят кой какви болежки има, да се похвалят или оплачат от деца и внуци и пр.
Преди много време бях попаднала на една програма, говоря ти от порядъка на преди 10 години, в зората на компютрите в Бг. Та, ей така за проба, от любопитство си написах имената и рождената дата и година на нея на и ми изкара адреса ми. Просто се чудех дали още не се търкаля тази програма някъде из нета. Или да има някаква подобна на нея.

Редактирано от bat_out_of_hell на 02.03.14 01:55.



Тема Re: Моля за идеи как да намерим един човек.нови [re: bat_out_of_hell]  
Автор croesus ()
Публикувано10.05.14 02:33



Щом знае имената му и сте ограничили нещата до 8 ЕГНта, може да го потърсиш по наякой сайт с избирателни списъци. Ето тук например:





Тема Re: Моля за идеи как да намерим един човек.нови [re: bat_out_of_hell]  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано31.05.14 09:44



Първо,

може да се провери кой от генерираните ЕГН-та е на реално лице.

По-нататък...

Един от вариантите е телефонният указател на стационарните телефони - по-възрастните хора обикновено поддържат такива. Някогашният указател на БТК сега се поддържа от Vivacom (но трябва дасе знае градът) - ето . Може да се посетят пунктовете на мобилните оператори и да се помоли да потърсят лицето по име в техните бази дании.

има инфо за пробване.

Чувал съм, че в сайта на електроразпределителните д-ва можело да се търси по име, но не съм го пробвал.

Може да се потърси връзка при данъчните (там те идентифицират по ЕГН) и да се помоли някоя служителка да въведе възможните ЕГН-та, но не знам дали ще се съгласи да даде и адресните данни за лицата.

КАТ (пак трябва познат) също е възможност.

Мен преди години ме издири една братовчедка, с която не се бяхме виждали от малки, и ми каза, че го направила чрез молба в (тогава) милицията. Не знам тази "услуга" дали се поддържа още.

Може да се пробва това http://hib.multimedia.bg/hib_web.dll/SrchLice

Може да се отиде в пенсионното и да се поиска помощ там (напр. поне да кажат в кой град се намира и ако е по-малък има други начини).

Може да се пробва търговския регистър (ако има/е имал фирма) - http://bulstat.registryagency.bg/Fr-find_fl2.html

Може да се ползва познат нотариус (те имат достъп до НБД "Население", има повече инфо)

При всички положения (нека помогнат и другите) най-добрият подход е през институция (администратор на лични данни), в която те обслужват чрез въвеждане на ЕГН.

Преди последния ми съвет, виж .

А най-добре (зависи с какви пари се разполага, но услугата - поне според мен - не е кой знае колко скъпа, поне според мен) е да се наеме адвокат и да му се възложи задачата.

Life is a zero sum game.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.