Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мили деца, моля прочетете, за да не ревете :)нови  
Автор guitarist_ (трън)
Публикувано23.11.09 19:06



Здрасти :)

Днес един сайт осъмна дефейснат :)

Както се вижда, настроението ми, като негов админ е между весело, съжалително, и комично :)

Искам обаче да запитам какъв "хакер" е този, който си е оставил ръцете по цяяяяяялото трасе и по половината сайтове за запознанства... с един nickname? :)

Мили деца(защото за 15-те прекарани минути в търсене на героя, установих, че е на 17), нека ви светна няколко неща:
1. Дефейсването има ефект(слава), когато го правиш върху световноизвестни сайтове, и то, представи си, с някакъв замисъл- примерно да дефейснеш сайта на НСБОП- да им кажеш- ей, дори сайта не може да се опазите. ...а, да- и да не те хванат и напердашат, естествено. Тогава славата се превръща в унижение :)
2. Дефейсването на сайтче на малка фирмичка единствено допринася за тъпото хорско мнение за хората, които наистина заслужават да се зоват хакери. В случая са си напълно прави, че това е един пъпчив, дълбокопровинциален келеш(справка от 3 сайта за запознанства).
3. Когато се занимаваш с това, не оставяш цяла диря насоки как да стигнат разни хора до теб и да ти обяснят словесно и ръкопашно, че това, което правиш ги дразни :)

И за да съм сигурен, че пича ще се сети, че говоря за него, и че знам, че влиза тук, ще кажа, че Професионалната Гимназия по МеханоЕлектроТехника "Христо Ботев" в Шумен с радост ще съдейства да провери кои ученици са родени на 25.03.1992 ;) Няма да са много повторенията, пък и снимките от сайтовете за запознанства ще помогнат.

Оставям тази темичка тук, с призив героя да се извини за глупостта, да видим дали има достатъчно доблест поне, или днешното поколение такива думички са им неизвестни :)

В замяна му гарантирам, че ще направя всичко възможно да разубедя собственика на сайта, чиито downtime му коства реални, истински разходи, да ползва услугите на полицията, която, смятам, също няма да има никакви проблеми да се свърже "haxor"-а, но във форум "reality" ;)

Те така. След няколко дни ще проверя какво има в тази тема :) Надявам се да не се стига до услугите на МВР ;)

П.П. Нищо против хората, които наистина се занимават с тези неща- това са едни от най-добрите компютърни специалисти, с които съм имал досег.
Но това деяние, за което говоря тук, е смешно, и опасно, защото, както казах горе- при подобна тъпа постъпка, в която "си си оставил отпечатъците и лигите из цялото интернет пространство", виртуалните неща бързо стават реални, и освен унижението от евентуална такава среща очи в очи, из полиции, съдилища, детски педагогически стаи, родителски шамари и училищни подигравки, човек може съвсем реално и истински да си изпроси боя, ако "хакне" някой, който не е в толкова добро понеделнично настроение :)



Тема Re: Мило м и администраторче:-)нови [re: guitarist_]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано24.11.09 10:30



Що за администратор си ти след като едно дете на 17г. ти е дифейснало сайта, и най-вероятно пробило сървъра?

собственика на сайта, чиито downtime му коства реални, истински разходи...

Мило администраторче, ако "собственика" на сайта и ти като "администратор" на сайта бяхте положили малко усилия и не бяхте се скъпили от гледна точка на разходи, когато поръчвахте и правихте сайта, то нямаше да се стигне до тази трагико-комична ситуация.
Ако имахте поне малко понятие какво се крие зад думите Web Security и как се прави и поддържа наистина секюрнат сайт, то тогава нямаше и да има нужда от реване, сополи и тем подобни от теб и такива като теб.

и освен унижението от евентуална такава среща очи в очи, из полиции, съдилища, детски педагогически стаи, родителски шамари и училищни подигравки, човек може съвсем реално и истински да си изпроси боя, ако "хакне" някой, който не е в толкова добро понеделнично настроение

Мило ми администраторче, не плачкай:-)))
Унижението е само твое и на твоя шеф и ничие друго

Що се отнася до това, че плашиш някой с бой...то замисли се дали пък случайно и при Вас няма да дойде МВР, НСБОП, ГДБОП и секакви други бобове.

П.П
Най-жалкото от всичко това е факта, че ти като "администратор" (наричам те администратор щото не ти знам името) си решил да цивриш тук в този форум в някакво безсилие, вместо да убедиш шефа си, че с 500лв. и 1 студент в 2-ри курс фирмен сайт не се прави. Направо си жалка история:-)



Тема Re: Мило м и администраторче:-)нови [re: Aaron]  
Автор guitarist_ (трън)
Публикувано24.11.09 13:04



Много смешно ми става когато някакъв сульо тръгне да пише глупости :) Първо- кой ти е искал жалкото мнение, че да пишеш? Второ- къв си ти, че да даваш мнение? :)

Никъде не съм видял да плаша някой с бой :) Но казвам, че е напълно възможно, особено в нашите географски ширини, да се случи такова нещо. Теб да не ти се е случвало вече, че настръхна така? Нормално е като правиш ламерски простотии, и когато те хванат, да ядеш пердах. То това е разликата- тези, дето го могат, не си оставят ръцете там ;)

Колкото до сигурността, за която "не съм се погрижил", аз проблем с "бобовете" няма да имам заради това, но проблем вероятно ще има "хакера", направил белята. Така, че не се прави на много умен и си гледай твоята паничка ;) Разликата между мен и него е, че на мен ми плащат за да се занимавам с това, а той ще плаща :) Или по-точно неговите мама и тате

Редактирано от guitarist_ на 24.11.09 13:29.



Тема А, и още нещонови [re: Aaron]  
Автор guitarist_ (трън)
Публикувано24.11.09 13:08



Интересно ми е да видя нещо постигнато от теб, та поне една капка респект да вдъхнеш, защото сега все едно ми говори една куца въшка :)



Тема Re: А, и още нещо [re: guitarist_]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано24.11.09 17:03



Поведението ти е меко казано детинско пич!
Наивно, детинско и глуповато:-)

П.П. Успех ти желая в съдилищата

.
Темата за мен е приключена.
Надявам се поне да си извадиш някои поуки от всичко това, защото иначе не те очаква бляскаво бъдеще като системен администратор.



Тема Re: А, и още нещонови [re: Aaron]  
Автор guitarist_ (трън)
Публикувано24.11.09 18:26



Благодаря за загрижеността, но мнението ти слабо ме интересува.

Колкото до поведението- каквото повикало, такова се обадило ;)



Тема Re: Мили деца, моля прочетете, за да не ревете :)нови [re: guitarist_]  
Автор no3vil (непознат )
Публикувано25.11.09 11:44



Момчета не виждам смисъл да се карате , темата наистина има смисъл защото човек трябва да знае че нещата които прави в нет-а си имат реално отражение , както и реални последствия . И аз съм правил такива глупости когато бях малко и тъпо копеле и от опит знам че когато си сгазил лука , ако има вариант да се извиниш е по-добре да го направиш ! А относно качествата на "хакера" и админа няма смисъл да се говори , мисля че не това е идеята.



Тема Re: Мили деца, моля прочетете, за да не ревете :)нови [re: no3vil]  
Автор guitarist_ (трън)
Публикувано25.11.09 16:42



Точно за това си говорим :)



Тема Re: Мили деца, моля прочетете, за да не ревете :)нови [re: guitarist_]  
Автор Ednokia (непознат )
Публикувано26.11.09 20:32



Такаа стигнах до извода че са говори за мен... Таа първо Можели да видя сайтчето кое беше? Или да се свържиш с мян някак си ... Причината за която дефийсвам е същата причина които праят всички други хакери просто оставяме съобщение(индекс) за предупреждение на дупки така някои пичове ме намират и искат помощ от мен за защита аз им помагам разбирасе и стааме приятели... Та аз доколкото се сещам нямам регистрации в сайтове за запознанства освен импулс който ми беше блокиран... До полицията ем вече сам стоял в затвор имал сам наказание (За побоища) и ся сам предупреден за 5 ти пат при още нещо отново затвор доколкото родителите - аз ги нямам не сам чуствал поне 1 пат любов от родители

Нямам много време да седна в комютъра вече сам бил в съд за това което съм направил ако съм прекалил извинявай пич... Имам права за съд дори и да нямам 18 ... Опитай се някакси да се свържеш с мен



Тема Re: Мили деца, моля прочетете, за да не ревете :)нови [re: guitarist_]  
Автор KiberZlo (хак-холик)
Публикувано27.11.09 03:46



Тъкмо почнаха децата да се учат на нещо.
Тъкмо се гласим за първенство на балканите след турци и албанци и хоп някои искат да развалят играта.

А ти администраторе не се излагай за глупости.
Ще си останеш с ходенията по полиции.
Малчугана ще го разпитат и оставят.

А на хакерчето браво за дефейса
:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.