Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема PPOE - идеи ?нови  
Автор Пpoфи (непознат )
Публикувано08.06.09 21:16



Накратко проблема, който се опитвам да `заобиколя`.
Две машини свързани в мрежа на някакъв си доставчик. ISP-то използва PPOE протокол за логване /дано не бъркам изписването /.
В случая - не е необходим интернет, а свързване на машините `точка до точка`.
Опитах с TCP/IP - ръчно зададени IP-та, но очевидно се използват `интелигентни` суичове и машините не се виждат.
Споделяйте ако сте се справяли с подобна задача.



Тема Re: PPOE - идеи ? [re: Пpoфи]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано09.06.09 00:35



Абе питането не ти е баш за този клуб, по-скоро за Windows, или Доставчици на интернет ама от мен да мине.
Пробвай да използваш NetWare протокола (на Novell) за връзка
Ако и с него не става - можеш да направиш и някой експеримент с Hamachi.
Но ако искаш, можеш да споделиш, какво точно искаш да постигнеш.



Тема Re: PPOE - идеи ?нови [re: AliBabach]  
Автор Пpoфи (непознат )
Публикувано09.06.09 16:29



Сори :( Просто реших, че е по вероятно някой тук да се е сблъсквал с подобен проблем ...
Накратко :
Имам едно магазинче в което имам кабел от ISP на което не съм клиент. При домашната си машина имам кабел на същия доставчик. Очевидно са вързани за суич и двата кабела защото си лан картите си мигат. То ми се искаше по някакъв начин да си `шерна` хардовете та да не се налага да се разхождам с флашка.
При сканиране към отдалечената машина /със зададено IP/ , единствените портове които ми отговарят са 80, 3128 и 8080.
Предполагам, че има софтуерче, което разрешава да мина през тези портове. Сега ще се зачета ...



Тема Re: PPOE - идеи ?нови [re: Пpoфи]  
Автор SF6 (непознат )
Публикувано24.06.09 22:14



инсталирасш Radmin на машината от която искаш да теглиш слагаш клиента
а на машината на която ще си ти инсталираш сървъра
слагаш и парола на клиента да не ти се ровят и други и си готов




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.