Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпроснови  
Автор medenka (непознат )
Публикувано06.02.09 23:08



Случи ми се нещо, което не ми се беше случвало и незнам дали е безобидно, или пък плод на някаква нелепа случайност...

Та един ден си включвам компютъра и папката my pictures е опразнена(папката стои, а вътре е празна- беше пълна с разни снимки и картинки) .

Гледайки невярващо на очите си кликам отново и отново, но вътре няма нищо. Е, обърнах целия комп. и пак не я намерих. След това я намерих в "моите споделени папки" със всичко вътре. Преди това търсих и там , но я нямаше. И в един момент въпросната папка със цялата налична информация се появи в "моите споделени папки". Какво по дяволите е това? Не разбирам от тези неща, но може ли да става дума за вирус или пък, че някакъв обект, от разстояние прави достъп до моя компютър?
Възможно ли е? Никога не ми се е случвало подобно нещо.
Има ли основание да си мисля, че има нещо нередно или чуждо вмешателство или е просто безобиден проблем?
Искам да обърна внимание, че никой, абсолютно никой няма никакъв достъп до моя комп.
Благодаря



Тема Re: Въпроснови [re: medenka]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано07.02.09 08:42



1.Казваш , че никой няма достъп до твоя комп? Какво означава това според теб?
-Държиш си го заключен в некое мазе?
-Стои си в една пещера на безлюден остров?
-Не го включваш въобще?
-Е, остана да кажеш, че и НЕТ няма
2.Казваш , че едикакво си има/няма едикъдеси! Сигурна ли си , че го няма???А дане би да го е имало, пък ти да не си го видяла? Да е било нейде мнооого надолу и надясно (например) на телевизора...А е възможно и ВИН-а да не ти го е показал? (Предполагам че си с ВИН некъв)
3.Казваш, че ПОСЛЕ едикаквотосиетам се е появило? Кога е било това ПОСЛЕ?1 мин?10мин?3 дена?след рестарта?
4.Ех, ако кажеш и какви програми ти са настроени да се зареждат при пускане....
5.Само веднъж ли стана с тва нещо?Или всеки път?Или ПОНЯКОГА?
-Ако е ПОНЯКОГА - КОГА?
--При всяко пускане?Веднъж на седмица?След всяко изтърване на лаптопа (ако е лаптоп) на земята?


Доста станаха въпросите! Отговори до тука , за да поотсеем невероятните отговори и ще продължим!



Тема Re: Въпроснови [re: Heykия]  
Автор medenka (непознат )
Публикувано07.02.09 09:49



Такаа.. :)
1.До моя домашен компютър няма достъп никой, ползвам го само и единствено аз, това имам впредвид, когато казвам, че достъп никой няма- поне физически. Не е заключен в някое мазе, а единствения потенциален ползвател е кучето ми, което е единственото нещо за което мога да не го обвиня


Включвам го редовно, всеки ден.
2.Нет има :)
3. Не разбрах. Искам да кажа, че всеки е свикнал с обичайната подредба и разположение на папки и документи в своя личен комп. И един хубав ден както съм свикнала да си отварям въпросната папка със снимки, се оказа, че вътре няма нищо. Не беше веднага при старт, но немога да преценя, когато точно е изчезнало всичко. Другото, което пропуснах да спомена, незнам дали има значение, но след смута, който предизвика ситуацията у мен, рестартирах доста пъти компа, надявайки се,че е някаква грешка и ,че като го включа отново всичко ще си е както преди. Но не беше. Просто папката със снимките ми беше празна. И докато ровех, я намерих в моите споделени папки, от където си я копирах и си я сложих на друго място под друго име. А от там я изтрих. На мен никога не би ми хрумнало да си сложа снимките в моите споделени папки , даже незнам за какво е тази папка. Няма вероятност да съм била аз пък да не си спомням. Липсата на снимки установих, когато реших да си сменя картинката в скайп - и като заредих my pictures вътре нямаше нищо(а аз редовно си я сменях, зареждайки въпросната папка и никога не е ставало подобно нещо.. И оттам тръгна всичко. Всичко се случи само тогава и само веднъж, наскоро и не ми е спокойно докато не си изясня случая,защото може и да е грешка някаква, но може и да има някакви нерегламентирани достъпи до комп..
Ползвам windows xp professional. А папката си намерих в диапазона от време, когато трескаво я търсих, рестартирах и бърниках навсякъде, но бях сигурна, че преди това гледах в моите споделени папки и там нямаше нищо, после при ново отваряне се появи. Всичко става по едно време, еднократно повече не се е случвало оттогава и преди това, не се е случвало никога.
При пускане се зареждат skype, nod32 и разните там приложения - интернет,quick time, msn i icq, които не ползвам, но и те си се зареждат и нищо друго, което очевидно..

Стана само веднъж. В момента нямам инсталирани никави защитни стени, не знам дали те биха ме предпазили.
Пробвах netstat -b - на command и не знам всъщност, какво точно значи информацията, която ми снася и ип. адресите- означава, че имат достъп до моя писи ли или и аз не знам има ли основание да се тревожа. Единия ип го написах в whois на сайт и го локализира в америка.
На процеси излизат разни програми с разширение .exe.
Друг вариант - може ли през скайп да съм отворила някоий файл съдържащ вирус от някой от хората ,с които комуникирам и този вирус да прави тези неща или да има възможност за следене.
Иинсталирах и една временна версия на програма spy protector, която ми показа потенциално опасна програма, която изтрих, но програмата ми каза ,че имало и още ама ще ми ги каже кои са като си платя подобаващо и си взема лиценз.:)
Не знам дали това, което написах, дава някаква по-разбираема информация при все, че нямам никакви познания в областта, но вече преди време ми разбиваха пощата и ми е чувствителна тема ,предпазването от всякакви такива кофти действия.
Та има ли основание да подозирам такива ?
Благодаря

Редактирано от medenka на 07.02.09 10:03.



Тема Re: Въпроснови [re: medenka]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано07.02.09 10:24



welcome to the real windows world



опитай се да си направиш акаунт без администраторски привилегии и да се логваш в него

няма да ти е лесно...



"ю кен към ту дет стар енитайм ю лайк"

Тема Re: Въпроснови [re: medenka]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано07.02.09 16:08



Щом има НЕТ, това означава, че не си само ти на комп-а (освен кучето ти може да има и още някой, дето да ти пуска камерката например по телта)
След като всичкото тва е било само 1 път, това означава , че може да са 2 неща:

1. Докато гледаш некоя сапунка по кабеларката (ръката ти е на мишката, а кучето си играе с нея /ръката де/) и както си е натиснат левия (обратния) бутон и като си седи на папката - хооооооооп ->провлачва се и отива нейде! В това време се оказва че Брук ( Джон или който е там от сапунката) не е убит преди 127 серии! Ти се стряскаш и пускаш левия бутон.... И хоп - белята станала!
Е, може да не е сапунка, а просто след 2-3 часа разговор с приятелка по телефона и да ти изтръпне ръката...
А на мен се е случвало и котката като мине през клавиатурата и да си намеря някой файл или папка в коша (от екрана де). Е как го прави моя добитък не мога разбера! (Сигурно стъпва на del , ама после требе и на другите да уцели....)


2.Някой ти бърника из комп-а отвън. Там съветът ми е да викнеш некой дет му имаш доверие да ти огледа машината. Не прави грешка да го носиш на сервиз и да го оставяш там! Колкото до netstata-a - тва ще ти покаже състоянието в момента, а не преди 2-3 дена (например).. За преди 2-3 дена - може да се огледат логовете (ако ги има де). Ама тва не е работа за тука. Требе на място.
Защитните стени няма да те спасят от тебе самата! Та нали когато ти излезе,съобщение , че едикоя си програма иска да направи едикаквоси и има ДА и НЕ - ти като не знаеш какво става кое ще натиснеш? ДА или НЕ?
Колкото до поразиите които може да нанесе предклавиатурното устройство, бройката им е правопропорционална на броя на кликванията с мишката върху места, за които не се знае какво става! Най-голямата поразия която на мен ми се е случвало да видя е компютъра през прозореца!



Тема Re: Въпроснови [re: Heykия]  
Автор medenka (непознат )
Публикувано08.02.09 00:24



Трябва да се измисли някоя програма, когато някой опитва да прави разни манипулцаии отвън компа да сигнализира


Може моя случай и да не е такъв и да си въобразявам, но май за най-лесно ще преинсталирам всичко , може и доставчика и самия комп. да сменя, а временно полезната инфо на преносима памет.
Котките гледат и се учат. Моето е доста по -тежко от котка и само понякога се обляга с лапите на клавиатурата, но няма нанесни вреди, а и тогава точно не беше.
Имах един доставчик в чужбина, който ми инсталира една програма тогава, която е много полезна за хора които пипат където не трябва, като мен понякога, и за разхождащи се котки и кучета, които пипкат. Застопорява или замразява C, като ако трия например всичко, предизвикам хаос, объркам настойките, или по време на работа влезе вирус и започне да прави разни поразии, само рестартирам и всичко си е както преди. Ако поискам да направя нововъведения някакви, да инсталирам програма или да съхраня някаква инфо с парола, размразявам пак слагам парола и замръзявам, и общо взето беше добре, но си е цяла играчка.
Имах и стена- да пита и за скайп дори и за всичко пита, и приемам, само това, което разпозная, но сякаш работата на комп. ставаше по-тромава.
Най-голямата поразия която на мен ми се е случвало да видя е компютъра през прозореца!
Това вече наистина си звучи страшничко.
Благодаря много за съветите и насоките



Тема Re: Въпрос [re: Tony Stewart]  
Автор medenka (непознат )
Публикувано08.02.09 00:24



Със сигурност





Тема Re: Въпроснови [re: medenka]  
Автор Пporpaмиcт-дъpвo (плебей)
Публикувано13.05.09 20:44



>> "Иинсталирах и една временна версия на програма spy protector ..."

Програмата Spy protector претендира да те отърве от malware. В действителност самият Spy protector е malware. Като начало можеш да го махнеш.





Тема споделени папкинови [re: medenka]  
Автор KiberZlo ()
Публикувано19.05.09 04:54



Прочетох внимателно написаното.
Отговорът е един.: "моите споделени папки"
да твоите папки не знам как си успяла, или някой е успял но тези папки са споделени със цял свят.
Даже някъде из форума имам тема по въпроса.
И ако продължава така, все някога ще влезе някои и ще изтрие не само снимките.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.