Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не точно хак ;)нови  
Автор imagination (непознат)
Публикувано06.11.07 19:30



Здравейте. Ситуацията е следната: Квартална LAN, кабел на която минава
покрай моят прозорец. Целта е да се "вържа" към нея. Проблема - как да
се определят чифтовете за rx и tx. С омметър мога да определя кои 2
от четерите чифта се използват, но не и кой е за предаване и кой за приемане.
Някакви идеи ?



Тема Google images ...нови [re: imagination]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано06.11.07 21:03





Ползваш Зелен и Оранжев чифт, ако доставчика прави кабелите по RFC. Иначе "опити и грешки".



Тема Re: Google images ...нови [re: martyr]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано06.11.07 21:19



martyr, ти изобщо вникна ли в във въпроса на горепитащият?
Кабела му минава под прозореца, но не кабела на ТВ-то, та да го резне и да сложи сплитер и да гледа 'пиратската'.
Нали за да се върже трябва да сложи Суич(на цена колкото 3 месечни вноски), да си докопа IP (ако админите са баламурници), все неща които явно той не умее.
Та от всичкото това най-много да изкара един як бой.





Тема Re: Google images ... [re: AliBabach]  
Автор imagination (непознат)
Публикувано07.11.07 00:34



AliBabach, точно от вас толкова елементарно мислене несъм очаквал. Както се вижда интернет имам, това, че трябва да се сложи комутатор също е очевадно. Най-малкото се замисли, че човек който знае какво е rx и tx линия на етернета ще е малко по наясно с нещата. ИП неми трябва, целта е съвсем друг протокол ;) Все пак благодаря за отделеното време, и специално на martyr, той поне се опита да е полезен :)
Въпроса все още е отворен :)
Поздрави.



Тема Нали определихме TX и RX по картинката?нови [re: imagination]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано07.11.07 15:55



Сега правим repeater с един хъб, на който (случайно) си забил и твоята машина. Режем кабела и му слагаме 2 crossover (по картинката) RJ45 букси. Изчакваме около 5 минути подслушвайки arp с един Linux, и крадем мак адреса на някой, който е изгаснал преди малко. Слагаме го на нашата мрежова карта и проверяваме дали ще стане с dhcp, ако не стане, пляскаме с ръчички, наставяме обратно кабела с малко скоч (или търсим как да взломим pppoe с брутфорс в повечето случаи, но за това трябва друга тема а тук вече не влизат хората, на които им е интересно)

За повече детаили има тема наречена "експеримент" или нещо подобно в клуб "Интернет доставчици".



Редактирано от AliBabach на 08.11.07 00:02.



Тема Re: Нали определихме TX и RX по картинката?нови [re: martyr]  
Авторdolar (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 16:43



мошениците немат край.



Тема Re: Нали определихме TX и RX по картинката?нови [re: martyr]  
Автор imagination (непознат)
Публикувано07.11.07 18:26



По картинката нестава, най малкото кабела е нестандарнтно свързан. бял-зелен ~9 V ac, бял-кафяв около 5 ома, бял-син - около 5 ома. Предплагам, че последните два чифта са rx и tx, а първият е за захравнане на някое устройство. Но всъщност комутатора сам се 'усеща' ако са кръстосани и работата тръгна. Просто ми е интересно дали има практически начин, не с налучкване да се установи кой чифт за какво е.
Поздрави :)



Тема Re: Нали определихме TX и RX по картинката?нови [re: martyr]  
АвторHepвaka (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 20:02



Да речем, че аз съм тоя който е изгаснал преди малко. След което си ми спипал мак асреса, pppoe-то и т.н. Влизаш вместо мене. Обаче след време аз пробвам да вляза пак. Какво става - не ме пуска. Вдигам телефона и званя на съпорта. "Ама, моля ви се, вижте си там настройките, защото тука при мене вие сте си вътре." "Така ли? И от кога съм вътре?" "От половин час" "Аха, добре, благодаря". След което, понеже знам откъде минава кабела, добре въоръжен със съответните средства виждам как някой е направил това, което му препоръчваш.

Вариантите за действие са два.

I вариант. Обаждам се на доставчика да прекъсне физически връзката, след което правя нещо, което в най-добрия случай изгаря LAN картата, в най-тежкия случай предизвиква пожар в жилището на тариката.

II вариант. Отивам при главното ел.табло и отвъртам бушона на тариката, след което чакам да дойде да види защо няма ток. Кратка схватка - и тариката забравя завинаги как се прави този номер.

Вариант IIб. Тарикатът има автомобил, който е паркиран на паркинга. Докато той се забавлява с моя интеренет, аз му доливам 1-кг захар в резервоара, или изливам киселина върху покрива, или изпръсквам 1 опаковка пенополиуретан през радиаторната решетка, или ...

Абе въобще варианти много.



Тема Re: Нали определихме TX и RX по картинката?нови [re: Hepвaka]  
Автор imagination (непознат)
Публикувано07.11.07 22:14



Така, да обобщим. Значи може да се ползва крадена операционна система, да се слуша музика и да се гледат филми без лиценз (което също си е кражба), а като стане въпрос че се ползва нещо ваше веднага Ви избива на агресаия :) Моля Ви се, недейте тека. Айде първо си оправте вашите дворове, след това съдете хората. Това си е баш "крадеца вика дръжте крадеца" :)
Сега сериозно, Нестава въпрос за крадене на интернет, това вече го споменах, а просто за използването на медията на доставчка за изграждането на тунел да речем от едно ПС до друго, което е в другата мрежа. Единственият потърпевш в случея може да бъде доставчика, но при положение, че му се плащат такси всеки месец неби трябвало да има за какво да протестира :)



Тема Re: Нали определихме TX и RX по картинката?нови [re: imagination]  
АвторHepвaka (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 09:41



Хайде да не бъркаме нещата. Мисля, че бях достатъчно ясен. Като ми свиеш МАС адреса, името и паролата и се логнеш вместо мен, ти ме лишаваш от услуга. Капиш? И затова така реагирам.
Освен това аз моя двор съм си го изчистил. Операционната система съм си я купил с лаптопа. Филми със съмнително качество на 14" екран не гледам при положение, че имам ДВД, HBO и Cinemax и 29" телевизор. А за музика - при положение, че има толкова много радиостанции, не виждам смисъл да слушам нискокачествени mp3 от мършавата звукова карта на лаптопа.
И накрая, след като плащаш такси на доставчика всеки божи месец, за чий х.. ти трябва да режеш кабели и да търсиш rx и tx. Помоли го и той ще ти свърши работата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.