Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема разбита пощанови  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано01.08.07 07:54



Ами проблема е следния: Наскоро ми "разбиха" електронната поща. Някой е сменил паролата ми, а след това е влязъл в настройките на профила и от там е сменил и алтернативния електронен адрес, на който можеше да се получи нова парола. Сега вече от никъде не мога да вляза. То е ясно, че вече нищо не мога да направя, но ми е интересно как мога да разбера IP - адреса на компютъра, от който е сътворено всичко това. Има ли начин? Само да поясня, че през разбитата си вече пощенска кутия, влизах в подменю "история" и от там виждах всяко действие в електронната си поща, както и IP - адреса, от който е влизано. Но сега вече, това е невъзможно. Моля, дайте ми някаква идея, как да разбера кой го е направил?



Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано01.08.07 12:25



Ама никой ли не разбира за какво говоря? Моля ви, там имам важна информация /в пощата де/....поне да можех да си върна нивото с парола за достъп....Няма ли начин?



Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано01.08.07 14:52



пиши на поддръжката на пощата



Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано01.08.07 19:51



и вероятно разбивача те познава доста добре, или ти си сложил предсказуема парола



Тема Re: разбита поща [re: Пeтъp_]  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано01.08.07 20:01



Аз съм наясно с вероятностите в този случай, но въпроса е сега какво да правя.....поне да разбера кой е. Съмнявам се, че администраторите на сайта ще ми дадат информация за IP-адреса. Каква е гаранцията, че аз сама не съм го направила от някой интернет-клуб, нали? По пътя на тази логика те едва ли ще ми предоставят такива лични данни. Има ли някакви други начини?



Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано01.08.07 20:27



свържи се с поддръжката на пощата, ако е българска може да стане по-лесно
даването на IP-то не знам дали ще стане но поне ще си възстановиш достъпа

примерно yahoo в такива случаи иска имената, отговора на тайния въпрос и още някои данни изпратени по пощата(традиционната поща)



Тема Re: разбита поща [re: ketamina]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано01.08.07 20:31



и друг път за парола слагай случайни комбинации(и си я записвай някъде на сигурно), а тайния въпрос бъди сигурна че само ти го знаеш, а алтернативен емейл се препоръчва да не се ползва защото може пробива да дойде от там
страница за генериране на пароли - http://www.puroga.com/webtools/apgonline/index.php
долу вляво има линк откъдето можеш да изтеглиш и програмка



Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор Heykия (непознат )
Публикувано02.08.07 09:57



Пий една студена вода!
Никой от поддръжката на пощата няма да ти даде инфо, ако не е абсолютно сигурен че е твоя пощата. Ха сега кажи как ще го убедиш, че си ти, а не другия там....
А пък ако ти даде достъп наново, кажи кой е сървъра, че да не си откривам мейл там!

Редактирано от Heykия на 02.08.07 09:59.



Тема Re: разбита пощанови [re: Heykия]  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано02.08.07 11:17



И аз така си мисля, че няма кой да ми предостави такава информация. Не съм опитвала да се свържа с администраторите, защото исках първо да разбера какви алтернативи имам. Става въпрос за "abv.bg". Изчетох много неща тук из форума. Оказва се, че е много атрактивна за пробив по някакви причини.



Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано02.08.07 11:24



Някой каза, че алтернативния E-mail, който се посочва, е по-вероятен път за пробив, отколкото рожденната дата и тайния въпрос. Това не го разбрах как ще стане. При мен пробива дойде чрез рожденната дата и въпроса. Някой, който ме познава :))) А сега да попитам нещо друго, което ми "изплува на екран": Възможно ли е по някакъв начин да разбера IP-адреса на компютъра, от който по настоящем се влиза в бившата ми вече поща?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.