Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (член)
Публикувано02.08.07 13:30



Въпросът пак опира до поддръжката на пощата.



Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано02.08.07 17:03



я се уточни какво искаш - да си възстановиш пощата или да намериш некво ИП? ако е първото не разбирам за кво изобщо пишеш по форумите, а не до администраторите на пощата ти. ако е второто - единствения начин е социално инжинерство с гълтане.



/



Тема Re: разбита пощанови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано02.08.07 21:52



Естествено, че искам да си възстановя пощата. Както вече казах, там имам доста информация, която ми е необходима в работата. А това обаче не ми пречи да искам да разбера и IP-то на "вируса", без да ми се налага да гълтам, докато практикувам точно тази разновидност на инжинерството, посочена от теб.



Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор fiffy ()
Публикувано02.08.07 22:51



Има начин да намериш IP-то на човека който в момента ти проверява пощата... Особено ако е уеб базирана поща. Ето принципа:

1. Пращаш поща на стария си адрес. В тази поща embed-ваш картинка (т.е. пращаш ХТМЛ поща която съдеържа в себе си картинка). Повечето уеб базирани пощи показват катинките автоматично.

2. Гореспоменатата картинка се хост-ва на сървър на твой приятел/познат, който има достъп до лог файловете на сървъра.

След като човека който текущо проверява пощата отвори твоето писмо, твоя приятел може да ти каже IP-то му, както и информация за браузера му...

Друга възможност е да използваш услугите на сайтове като returnreciept.com (този току що го намерих в гугъл, не гарантирам дали работи както трябва и незнам колко пари искат :)).



Тема Re: разбита пощанови [re: fiffy]  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано03.08.07 12:47



Много, много ти благодаря, fiffy......Знаех, че е възможно. Интуицията ми го подсказваше. Изтървах времето, когато можех да натрупам познания и сега да се изявявам като "спасител на собствената си поща пък и на други неща", за да не се налага да затрупвам форумите с предъвкани и изплюти проблеми, което беше причината да пиша тук. Благодаря ти за съвета. Ще го направя. И Извинявайте /всички останали/ за емоциите, които ме налягат тук, в темата...Ядосана съм.

"Дано никой да не ми каже, че трябва да гълтам, без аз сама да го пожелая, независимо от силно развитата ми инженерна мисъл със социална насоченост..."
Това беше специален поздрав към постващия малко по-нагоре.



Тема Re: разбита пощанови [re: ketamina]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 02:08



Та на твоето гадже ли искаш да видиш кореспонденцията или помагаш на приятелка :)



Тема Re: разбита пощанови [re: :)]  
Автор ketamina (непознат )
Публикувано04.08.07 08:12



Никога няма да отворя пощата на мое гадже, защото предпочитам да не зная някои неща. Приятелката ми не заслужава такава жертва. Пък въпроса опира до мен, в ролята ми на гадже на някой или "нечия приятелка", която си е заслужила отворената пощенска кутия. :)))

Внимавай с тайните въпроси!!! И с предсказуемите им отговори.





Тема Re: разбита пощанови [re: fiffy]  
АвторHaunter (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 18:15



Свежа идея, ама пак няма 100% гаранция. Ако въпросния "тип" отвори пощата с картинката от някой Интернет клуб (примерно), обясни ми това иначе симпатично момиче с познания в областта на социалното инженерство, кой IP адрес ще научи? Или може би ония от клуба ще дадат информация за всичките си посетители м/у 18:00 и 19:00 часа на еди коя си дата (ако изобщо съхраняват такава), та белким мацето познае по описание въпросната вредна личност?


Щото "оня" (който и да е той), щом има акъл да проникне в чужда поща, едва ли е толкова прост да я отваря от собствения си IP адрес (ако има такъв).
А мацето направо да беше казало, че става въпрос за ABV.BG. Аз лично там посмъртно няма да си отворя пощенска кутия, в която да съхранявам важна информация. Както и никъде другаде из web-базираните пощи...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.