Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Парола на администратор?!  
Авторmislia (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 09:48



Здравейте! Имам служебен лаптоп, на който имам достъп като USER и понеже не е даден достъп до всички ресурси и това не ми позволява да си инсталирам някоя нужна ми програма. Администраторът пет пари не дава, а и време все няма! Та! Може ли чрез използване на друг комп и някаква програмка да свържа двата компютъра и да разбера коя е паролата на администратора? Има ли въобще някаква такава възможност? Ако да, моля споделете. Благодаря предварително!



Тема Re: Парола на администратор?!нови [re: mislia]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано06.06.07 09:57



Щом лаптопа ти е служебен, ползвай го служебните цели, за които ти е даден. Ако ти трябваше програма за да си вършиш работа, шефът ти щеше да нареди да ти я инсталират.



Тема Re: Парола на администратор?!нови [re: AliBabach]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 11:40



Абе АлиБаба, защо не вземеш да закриеш този клуб? Или поне го прекръсти на "Говорим си за всякакви глупости, само не и за хакери - кракери". Какви теми според теб трябва да се обсъждат в този клуб?

Колкото до въпроса на човека - доколкото аз знам, няма начин да разбереш администраторската парола. Единствения начин, който аз знам е да замениш SAM фаила, който е недостъпен след зареждане на операционната система. Начина е буут чрез NTFS DOS и след това замяна на SAM фаила. Само искам да те предупредя, че можеш да си навлечеш още по - големи неприятности и да се забатачиш повече. Ако все пак си решил да се впуснеш в това приключение, чети тук:



по - здрави



Тема Re: Парола на администратор?!нови [re: Ивaн]  
Авторmislia (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 19:37



Благодаря, "Иван"! Ще попрегледам информацията, мисля че ще ми е от полза!
А що се отнася до АлиБаба.. Ами аз пак ще си го ползвам за служебни цели, но искам да си сложа софтуера за блутута; за gsm-а; за гледане на двд, щото като съм командировка понякога в свободното си време за нищо не би ми служил тоя лаптоп.. това е.. не че ще качвам някви игри или кой знае какви други програми..
Айде.. със здраве!





Тема Re: Парола на администратор?!нови [re: mislia]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано08.06.07 19:29



ERD Commander



Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а

Тема Re: Парола на администратор?!нови [re: mislia]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано08.06.07 19:54



едно мнение: след като е служебен си има админстратор който да го администрира. ако той не иска да ти сложи нужните програми, говори с шефа. ако хакнеш админската парола и сложиш нещо на компа рано или късно ще те хванат и в зависимост от началниците могат и да те изритат. та си помисли дали си струва...



/



Тема Re: Парола на администратор?!нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Авторmislia (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 21:28



Мнението ти е хубаво.. ще го имам предвид! Питам се също дали не е възможно и да се направи едно копие на настоящето положение и като се наложи да го върна в оригиналния му вид.. за някой ъпдейт например.. и после пак да го ползвам по-пълноценно.. Ще видим.. не е толкоз належащо.. но понякога просто е безсмислено така да не се използва.. Айде, със здраве!





Тема Re: Парола на администратор?!нови [re: After_Dark]  
Авторmislia (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 21:29



Каква е процедурата, редът на използване? Какво точно прави?





Тема дано знаеш английски ...нови [re: mislia]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано09.06.07 22:50





Remove or replace buggy drivers
Change local Administrator passwords
Recover deleted files
Correct misconfigured NTFS security
Access System Restore points on unbootable XP machines
Enable, disable, and configure services and drivers
Correct registry problems
Access unbootable machines via your network
Run CHKDSK to repair corrupt drives
Reset Registry permissions, import and export Regedit compatible .REG files
би трябвало да се оправиш - не е сложно
смяната на админската парола - само в много краен случай

Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а

Тема Re: Парола на администратор?!нови [re: mislia]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано09.06.07 23:32



Един от начините за хак и крак е социалното инжинерство, в твоя случай най-добрия... разбираш какво пие админа и му носиш бонусче да ти помогне с инсталациите.

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.