Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ей, тормози ме едно IPнови  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 00:22



83.228.5.94

От няколко месеца голям зор да ми опитват пощата.
Имам подозрения , ама как да разбера от кой град идва това ?



Тема Re: Ей, тормози ме едно IPнови [re: Лaиk]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано01.12.06 01:32



от българия е



Тема Re: Ей, тормози ме едно IP [re: Bълk]  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 08:33



Видях, че е на БТК ,но не знам дали има начин да се разбере конкретния град.



Тема Re: Ей, тормози ме едно IPнови [re: Лaиk]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано01.12.06 09:47



GEO IP tool на Google-to, казва че е от София...
Ама то бърка понякога... мен ме изкарва от Банкя при положение че съм в София, Люлин




-=(NULL)=-

Тема Re: Ей, тормози ме едно IPнови [re: Лaиk]  
Автор Haunter™ (ариец)
Публикувано02.12.06 12:24



БТК ADSL е със сигурност. Почти сигурно е, че вероятно се касае за офис, а не за домашен абонат, щото очевидно е реален статичен адрес, щом само той се явява всеки път. Малка е вероятността да е домашен абонат, единици са тия, които си пускат бизнес-ADSL у дома. Щом имаш подозрения кой може да бъде, в приятелски разговор разбери какъв интернет ползва в офиса (евентуално и у дома). И изобщо - намери начин да разбереш познатите ти под подозрение с какъв нет са. Това ще отговори на много твои въпроси.
Още 2 съвета:
1. Имаш ли ICQ връзка с въпросната личност? Ако да - по време на чат сесия можеш да му засечеш IP адреса и да си свериш подозренията с реалността.
2. На всяка цена си смени паролата на пощата. Общото правило е, че една трудна за отгатване парола трябва да е около 6-7 символа дълга, да съдържа малки и главни букви, както и цифри и най-добре да не означава абсолютно нищо. Бъди сигурен, че от страна на въпросната личност със сигурност са правени опити с името ти, прякора, рождената ти дата, номера на сутиена на гаджето ти (ако го знае) и т.н.
От мен толкова. Дано съм ти бил полезен. Успех!


P.S. по принцип тия шпионски работи хич не са ми по вкуса, но ти помагам, защото побеснявам когато някой се опитва да чете чужда кореспонденция. Самия аз съм бил потърпевш, това е дълга история, но от тогава е у мен тази неприязън към боклуци, които си врат носа дето не им е работата. Да не говорим че по белия свят за такова нещо закона предвижда затвор.

Редактирано от Haunter™ на 02.12.06 12:28.



Тема Re: Ей, тормози ме едно IP [re: Haunter™]  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано02.12.06 13:43



Благодаря !
Общо взето - мисля, че съм взел най належащите мерки за "труднодостъпност" на пощата ми. Ако от abv не се издънят - малко вероятно е да ми отгатнат паролата /последния месец с тъпа последователност се опитват да ми "отгатнат" рожденната дата - естествено посочената в пощата няма нищо общо с реалната/.

И аз стигам до същите изводи - че е офис или рутер на учреждение:
1. Опитите са само в светлата част на деня /между 09:00 и 16:50 /.
2. Разреших си да посъбера инфо /доколкото е в границите на добрия тон/
- има отворен ftp /port 21/ , smtp /25/ и pop3 /110/ - това ако не греша е поща сървър, http /80/ , и още 3 порта / 1080, 3128 и 8080/ за които не съм съвсем сигурен за какво служат.

Там е работата, че субекта, който подозирам твърди, че е извън БГ и няма достъп до интернет /?!/. Избягвям да обвинявам директно ....преди да имам факти :(



Тема Re: Ей, тормози ме едно IP [re: Лaиk]  
Автор Haunter™ (ариец)
Публикувано02.12.06 17:55



Значи на конкретния IP адрес има активен WEB сървер (с FTP services), а най-вероятно и мейл сървер... освен ако администратора там си няма хабер как се настройва рутер и е заебал тия портове отворени, а всъщност не му трябват. Порт 8080 е алтернатива на 80 порт, 3128 е много вероятно да се използва или за Remote Desktop и Terminal Services, или за някоя игрица, а 1080 и аз за момента не се сещам за нищо, което да го ползва... който знае, моля да каже.

Отвори си браузера и пробвай следните неща:
http://83.228.5.94
http://83.228.5.94:8080
ftp://83.228.5.94

При мене сега нищо не излиза, ама знам ли, може уикенда да го спират, всякакви ги има... пробвай през седмицата





Тема Re: Ей, тормози ме едно IP [re: Лaиk]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано03.12.06 16:23



това може би е в Бургас, или е служител на БТК, и в момента има само един отворен порт - 5190, това е за icq, демек в момента може би чати
и е съвсем близо до мен:

Tracing route to 94-5-228-83.btc-net.bg [83.228.5.94]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.2.1
2 2 ms 2 ms 2 ms 192.168.1.1
3 11 ms 12 ms 11 ms 212-39-87-226.btc-net.bg [212.39.87.226]
4 * * * Request timed out.
5 23 ms 24 ms 22 ms 99-91-39-212.btc-net.bg [212.39.91.99]
6 36 ms 35 ms 37 ms 94-5-228-83.btc-net.bg [83.228.5.94]



Тема Re: Ей, тормози ме едно IP [re: borko-b]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das seine)
Публикувано03.12.06 18:24



Е това е съвсем допустима грешка, Банки си е до Люлин.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Ей, тормози ме едно IP [re: Haunter™]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано03.12.06 22:40



8080 e http/ftp proxy
1080 e socks proxy

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky

Редактирано от DrFrancky на 03.12.06 22:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.