Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема хакерска атака по мак на нета  
Авторнo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 11:48



Здравейте имам следният проблем....интернет по лан мрежа ми се губи защото някой ми дърпа чрез мак адреса и айпито и ми пада скоростта яко.Не мога почти да го ползвам.От доставчика дойдоха и казаха че по мак адреса някой дърпа.Все едно съм аз и аз няма ефективен нет.Може ли с програма или нещо друго да спра това.

Благодаря



Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: нo]  
Автор Heykия (много прост)
Публикувано25.08.06 12:35



Смени си доставчика или LAN-картата.
После си сложи FIreWall.



Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: Heykия]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано25.08.06 14:57



И какво ще му помогне качването на FireWall, че не мога да се сетя?
При положение че Пешо комшията му знае МАС адреса и го слага и на неговия компютър?
Друг е въпроса, че 2 компютъра с един и същи IP адрес не могат да съществуват в една и съща мрежа, камо ли да има какъвто и да е трафик.
Така че или трябва да смени доставчика, или доставчика да издърпа ушите на младежа дето прави мизериийте.
А пък съвсем отделен е въпроса, че питането си е за съвсем друг клуб, щото пуберско-педалските извращения с чужди IP-ta нямат нищо общо нито с хакерите, нито с кракерите





Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: нo]  
Авторнo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 16:03



Ами сигурно сте прави.
Доставчика си е за бой.Ама аз си сложих за всеки случай друга карта лан и да се надявам че нема да ме гепи скоро.
Дето казваш че доставчика от две айпита като ги видел и така ами той как да разбере кое е моето и къде точно се намира другото айпи.Май не се сещам освен да почне да изключва връзките и да стигне след три дена игра с рутери до човека дето ме краде.Ако се сещата за друг начин да се хване адресът точно на човечето дето е в начален стадий на хакерската болест моля кажете.



Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: AliBabach]  
Автор Heykия (много прост)
Публикувано25.08.06 17:26



Ако Пешо - комшията знае МАС адреса - тогава проблема е в задклавиатурното устройство.
А FireWall с добри настройки го предпазва от програми от типа на IPScan,NetScan - дето показват и МАС адреса му. (Под FireWall разбирам сериозна програма от типа на ZoneAlarm)



Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: Heykия]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано28.08.06 14:28



В отговор на:


А FireWall с добри настройки го предпазва от програми от типа на IPScan,NetScan - дето показват и МАС адреса му. (Под FireWall разбирам сериозна програма от типа на ZoneAlarm)




Няма такова нещо, като скриване на mac address. Ако го скриеш - автоматично се самоизрязваш от мрежата.



Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: Heykия]  
Автор seo (шматка)
Публикувано30.08.06 10:09



абсолютни глупости си поизписал.. усети се леко

the lord of destruction


Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: Heykия]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (?!?)
Публикувано30.08.06 16:39



В отговор на:

Ако Пешо - комшията знае МАС адреса - тогава проблема е в задклавиатурното устройство.



М-да - в това, че въпросният Пешо е малко по-наясно с нещата от тебе

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.

Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: нo]  
Авторnqma (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 18:11



да си беше сменил само МАк-адреса на картата и да се обадиш на доставчика да аддне новия и да изтрие стария - решава ти проблема без много ядове и купуване на нова карта - отваряне на РС-то и т.н..

не знам защо никой не го е предложил преди да ти кажат да сменяш карти.



Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: nqma]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано06.09.06 21:32



Браво бе, ти си бил направо ГЕНИЙ
я кажи, анонимни велики майсторе, какво ще попречи на съседа му, да си пише и той новия МУ MAC адрес?



Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: AliBabach]  
Автор avenger (пристрастен)
Публикувано13.09.06 10:43



ух пак и ти, все пак съседа му може тоя път да вземе мака на комшията от другия блок ;)

а ако просто е решил да мъ прави мръсно .. е има 2 вариянта ... единия включва бухалка, а другия 1 яко запиване в кварталната кръчма до изясняване на проблема





По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.

Редактирано от AliBabach на 13.09.06 11:39.



Тема кат си толкова неук, ха образоваи се малко :Онови [re: Heykия]  
Автор avenger (пристрастен)
Публикувано13.09.06 10:46





По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.

Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: AliBabach]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.09.06 07:40



Не само с 1 IP, s 1 MAC също


Тоя доставчика му го е налъгал както си умее само той

Welcome to the real world


Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: нo]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.09.06 07:45



Ако някой се намърда в мрежата с твоя IP и/или MAC адрес ще видиш нет през крив макарон, а не да ти падне скороста!
Най-много да получиш онова сладко съобщенийце за конфликт на адреси...
Доставчика те лъготи яко, сменяй го...

Welcome to the real world



Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: нo]  
Авторba (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 13:43



помоли доставчика да сложи суич вместо хъб, после го помоли да смени мак адреса на машината ти, надявам се да знае как :) и да я пререгистрира в базата си данни. слагането на firewall намалява риска с много малко за да е необходимо или ефективно. ако нищо от това не сработи, му кажи че не можеш да ползваш интернет, а си плащаш - да предприеме някакви конкретни действия за сигурността на мрежата си. каде се намираш ако не е тайна?



Тема моженови [re: AliBabach]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 17:41



това е ебалника на lan мрежите у нас, разбира се начини да се оправи (от страна на доставчика) бол, само че трябва да се плаща (например по-скъпи суичове, дето пускат определени фреймове с определени mac номера, network layer encryption след първия суич и т.н. и т.н.). има достатъчно спецове, но явно не и в насраните доставчици.
проблемът е не точенето, това е бел кахър, кофтито е когато някой почне да сере яко от твое име.





Тема глупостинови [re: Heykия]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 17:50



мак номерчето седи в първите 12 байта (двете мак номерчета) на ethernet фрейма.



Тема по въпроса за файъруолитенови [re: haha]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 17:52



естествено, че ще свършат работа, например дропва всички arp пакети, които не са от мак адреса на рутера му. естествено трябва да смени за смени на тоя номер. и т.н. решения много. време малко.





Тема Re: по въпроса за файъруолитенови [re: haha]  
Автор Goose ()
Публикувано14.10.06 13:54



Умньо, нали при първия опит да си намери мак-а на рутера всички в мрежата получават неговия Arp request? И как точно ще го елиминираш това? Ще забиеш статичен мак на рутера ти? така че утре сума ти народ да се чуди защо нямаш нет като смени гръмналата карта на рутера?
Аре стига смешки ...



Тема Re: по въпроса за файъруолитенови [re: Goose]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 14:32



записваш си статично в таблицата мак номера на рутера (респ. на машините от локалната мрежа, до които искаш да имаш достъп), дропваш всички арп рикуести и си готов. ако немаш мрежа пробваш с произволен мак номер да рекуестнеш евентуален нов мак на рутера. и т.н., лесно е, ама требва поне минимална мисъл... цялата глупост може да си я автоматизираш, ама там требва малко повечко мисъл..





Тема Абсолютно вярнонови [re: Mopфиyc]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 17:48



Не може да се свърже в мрежата с дублиран IP или MAC адрес.
Доставчика е за бой...

Хайде много поздрави - като мод/админ в dir-а би трябвало да знаеш кой съм :)



Тема Re: хакерска атака по мак на нетанови [re: ba]  
АвторrOOty (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 22:34



Абе мн глупости прочетох тука , та да напиша малко и аз :
първо , слагането на firewall-i и тем подобни глупости не решава проблема , хакерчето трява да седи и да зяпа само арп рекуестите и макове колкото му душа иска , все пак не си само ти в тая мрежа , 2-ро статичната арп таблица предпазва от подслушване не от крадене на настроиките , да не говорим че и от това не предпазва щото под windows дори с статична арп таблица тои приема тва което хакер-а праща като арп reply, не сте прави и че не могат да существуват 2 пц-та с едни и същи мак и ип в една мрежа , могат и то екстра , пробвал съм го , нет-а не изчезва а започва да се губи щото пакетите ходят ту при единя ту при другия и не е мн от полза и за 2-мата , относно грешката с дупликирането на ип-та , тя излиза само ако се смени ип-то без мак-а , решение на проблема е или наистина хубави суитчове като се настрои към кой порт кои макове са вързани ,не че не могат да му се препулнят CAM таблиците но не очаквам от кварталните лан доставчици да налепят cisco суитчове по дървета и стълбове :) така че тва отпада , другото решение е vpn server и автентикация с парола за да имаш нет , не че ако хакера е добър не може направи едни фалшив vpn да те излъже че тои е гате-а и да ти свие и пас-а :) ама толко главоболия за 15 лв такса не си струват .Та ако тоя ти дето ти краде настроиките е достатъчно кадърен единствената оправия е физическа атака :) Аиде ако на някои нещо не му е ясно или иска да поспорим относно тва дето съм написъл да пише




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.