Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Неволите на българските пиратинови  
Автор vladNBU (непознат )
Публикувано10.05.06 14:07



Моля да споделите всичко свързано с пиратството, което би било от помощ за създавянето на цялостен образ на съвременните пирати!



Тема Re: Неволите на българските пиратинови [re: vladNBU]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано10.05.06 14:59



Стига с тия пирати




А щом ти се чете за "съвременните пирати" - ето:

и още:


Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.

Тема Re: Неволите на българските пиратинови [re: vladNBU]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано10.05.06 17:01



Виждам, че си пускаш темата от клуб на клуб и ще съм аз добричката, която ще ти отговори.
На достатъчно години съм, за да си спомням времето, когато да дадеш книжката, коята си прочел и харесал на другарчето си, беше похвално и препоръчително. След това разменях плочи, касети, дискове... иии така "бавно и полека" от услужлива и интелигентна жена се превърнах в крадла и "Радка пиратка".
Обаче за мен това не е срам, а комплимент! На моята възраст съм в все още в час с технологиите, знам как да си набавя всичко, което ме интересува и го правя. Ето толкова е просто. Тези, които ми продават едно клюкарско списани е за 1.50, а National Geographic за 15 евро искат аз да си гледам модата, манджите и плетката и да не се интересувам от нищо друго. Една книжка от книжарница ми струва средно 10-20 евро, аз чета бързо, имам разностранни интереси и нета е единствения начин да се информирам и образовам без да срина семейния бюджет.
За мен достъпа до знание и култура е скъп и почти немислим. Е, тогава ще търся алтернатива. И ще я намирам.
дано съм ти била от полза

Лелка Пиратка




Тема Re: Неволите на българските пиратинови [re: ellina]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано10.05.06 18:41



Като каза за размяната на книжки и касетки ме подсети - ето какво каза

, създателят на , която той изнесе на WebTech 2005 през април в НДК за споделянето:


.....
Например - милиони хора споделят музика по интернет и това днес е станало бойно поле. Споделянето на музика по интернет е напълно нормално нещо и трябва да се легализира! Престъпление е, за всяко правителство, да забранява на гражданите да споделят.
....
Вие може да не осъзнавате това. Вие вероятно сте чули пропаганднтата кампания, в която се казва, че ако споделяте музика вие трябва да се срамувате, защото не подпомагате музикантите. Напротив - ако купувате техните компакт-дискове вие трябва да се срамувате, защото не подпомагате музикантите!Съществуват няколко изключения. На наложилите се супер-звезди срока на първия им договор е изтекъл. Той обикновено покрива 5 или 7 албума. Веднъж достигнали до края на договора си и ако са известни те могат да договорят втори договор, който не ги експлоатира и те наистина могат да получат някакви пари, когато хората купуват записите им. Но те са само няколко. Повечето музиканти не са супер-звезди или дори и да са, те не са направили 7 албума още. Така че, те са в първия си договор, а този първи договор ги третира като боклук! Формално погледнато определена част от стойността на един компакт-диск са заплащанията за авторски права на музикантите, въпреки че те никога не виждат нищо от това, защото разходите за продуциране и представяне се третират като допълнение към цената. Тези пари никога не отиват за музикантите, а са дефинирани като допълнение към цената.Така че частта от цената, каквато са парите за авторски права, не отива за музикантите, а... тя само се прехвърля от една сметка на звукозаписната компания в друга, за да се възстановят разходите от представянето и продуцирането. Много малко са албумите, които се продават в достатъчно количество, така че музикантите да започнат да получават някакви пари.Някои записи стават платинени и въпреки това не започват да носят пари на музикантите. Така че начина, по който музикантите правят пари е от техните концерти и от продаването на албуми на концертите си. В крайна сметка представянето е полезно за тях. Тези разходи за представяне са направени за представянето на тяхната музика, което означава, че повече хора може да отидат на техните концерти, така че те ще направят повече пари, но не директно - не защото вие сте закупили техен албум в магазина. Но това не е единствения начин за представяне на музикантите. Споделянето на музиката им ги представя. Когато един меломан каже, "Чуйте това! Копирайте го - ще го харесате!". Това също дава на музикантите публичност и също означава, че повече хора ще отидат на техните концерти. Така че, трябва да се легализира споделянето на музика, не просто защото това е фундаменталното право на всички, но също така и за качеството на музиката.
.............
Те наричат себе си "музикална индустрия", а какво означава това? Това са фабрики. Те вземат огромни количества пари и ги оформят във вид на музика, която е пълен боклук, но се рекламира на хората, представя им се така, че те я слушат.
.............

Цялата реч на Столман, преведена на български я има тук:
http://www.cybuild.com/~kat/stallman-ndk-2005/index-bg.html

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.

Редактирано от Heaндepтaлeцa Джo на 10.05.06 18:42.



Тема Re: Неволите на българските пиратинови [re: vladNBU]  
Автор NAS_T (-=NAS=-)
Публикувано11.05.06 07:35



Съвременният пират е изкупителна жертва... Изкупува греховете на хората, наречени убийци, мошеници и др. подобни изрази... Плаща, но лежи!!!

Съвременният пират плаща цената на спринцовките, които са повече на улицата, отколкото в болниците...

Съвременният пират може да различава килобайти от мегабайти и терабайти...

!!! ЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО !!!

Съвременният пират живее във всеки втори български дом (да не кажа във всеки...), той е на възраст от 6 до n-години, има компютър с инсталирана операционна система WINDOWS (95/98/ME/2000/XP (Home/Pro)), да не забравяме за FCKGW... , .doc файловете ги отваря с MS WORD (97/2000/XP/2003), притежава софтуер на сума, надхвърляща десетки хиляди (x-стотин хиляди долари...) .......

А бе по темата може много да се пише.

Факт е, че каквито изабрани да се направят, каквито и закони да се създават съвременният пират ще продължава да плава из големият океан и ще дебне следващият релийз на...

--------------------------

Хайде, със здраве! И да не забравите да изтриете всичко, което сте даунлоудвали. И да не забравите да изгорите дисковете, върху които сте записали емпетройки, филми, програмки комерсиални такива и т.н.
Вече идват и на гости!!!



Тема Re: Неволите на българските пиратинови [re: ellina]  
Автор vladNBU (непознат )
Публикувано12.05.06 17:11



Благодаря за мнението!
И на мен ми е скъпо да си купувам всички книги, филми и музика, които харесвам. Нета си е една много достъпна алтернатива! А и повечето "пирати" свалят неща за лично ползване, а не за продажба.
Тези, които препродават веднъж сваленото от интернет на трети лица трябва да се наказват, защото искат да реализират печалби с минимален начален капитал.
Мога да се обзаложа, че в домове без интернет, но с ДВД може да се открият къде-къде повече пиратски филми, закупени от тук и от там. Тях обаче никой не ги закача.



Тема Re: Неволите на българските пиратинови [re: vladNBU]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано13.05.06 22:06



аз не живея в България, но гледам българска телевизия ( нали съм пират де, няма да се излагаме )
И ми стана криво като видях, че на протеста срещу акцията на полицията са се събрали едва двадесетина души. Като се замисля какво направиха младежите във Франция, когато решиха, че им се нарушават правата с новия закон... обаче си постигнаха целта хлапетата, отмениха го и аха, да им се извинят само остана.
А нас все ни е страх, все сме виновни, все протестираме анонимно и вечер у дома на две ракии
Кофти, но все пак работа на младите е да променят света, аз малко съм се изморила




Тема Re: Неволите на българските пиратинови [re: ellina]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано14.05.06 13:27



/*
А нас все ни е страх, все сме виновни, все протестираме анонимно и вечер у дома на две ракии
*/
kolega otide .. az ne zastoto ne sam suglasen
sled kato se vurna razkaza mu beshe:
(vzeto ot blog-a mu)
/*
Бях и на ‘демонстрацията’, която трябваше да се проведе през президентството днес - нямаше повече от 20 човека и никой от ‘организаторите’, демонстриращите бяха с няколко повече от журналистите. Аз поне си намерих занимание - Киро от Балканджи беше там, и си поговорихме по разни интересни теми.
*/

DrFrancky



Тема Е сега и зелениянови [re: DrFrancky]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано14.05.06 14:41



крокодил ще те гази, че му ползваш блога, без да си цитирал автора ;)
Пират с пиратите



Тема Re: Е сега и зелениянови [re: AliBabach]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано15.05.06 12:10



/*
- e krokodil moe li te citiram ?
- kade ?
- dir.bg
- citirai !

*/

toku sto proveden razgovor :-))

DrFrancky




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.