Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема spamhaus.orgнови  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано27.03.06 23:42



Първо моля да ме извините, ако тази тема не е за тук.

Изпаднала съм в паника! Не мога да пращам мейл и ми излиза следното съобщение:

The message could not be sent because the server rejected the sender's e-mail address. The sender's e-mail address was 'xxx@xxx.com'. Subject 'test', Account: 'xxx.com', Server: 'xxx.com', Protocol: SMTP, Server Response: '553 5.3.0 Mail from 213.91.241.225 blocked, sender listed in spamhaus - see <http://spamhaus.org/>', Port: 25, Secure(SSL): No, Server Error: 553, Error Number: 0x800CCC78

Проверявам в спамхаус и ми излиза



Имам чувството, че ще ми се пръсне сърцето. Имам 1001 мейла да пускам, а не знам къде е проблема. Възможно ли е да имам вирус? Днес свалях торенти с ВИП Брадъра... Ще се изям от яд. Някой може ли да помогне? Моля ви!

Само да добавя, че от хотмейла успях да пусна мейл до адреса, от който се опитвах да пратя и го получих. Но обратното не се получава. Щом ще е ISP-то, защо успях да пусна мейл от хотмейла?...



Тема Re: spamhaus.orgнови [re: oтвopeнa]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано28.03.06 10:22



Отговора на въпроса ти се съдържа в самият въпрос, скъпа ми отворена,
Имам 1001 мейла да пускам, ти си подъл спамер и като такава са записали адреса ти Mail from 213.91.241.225 blocked, sender listed in spamhaus -, демек - влязла си в черния списък на негодниците, които заслужават нещо по-тежко, но всичко с времето си.
А от Хотмайл можеш да пращаш, щото там още не са те надушили, ама не се притеснявай, пращай и от там по 1001 писма всеки ден, там няма да те предупреждават ами направо ще ти изтрият акаунта.



Тема Re: spamhaus.org [re: AliBabach]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано28.03.06 21:18



Али Баба, благодаря за отговора и за "любезността".

Както и да е. Не съм спамер, ако бях със сигурност щях да го знам.

1001 е-майла е образно казано.
Сърверът от и до който пускам е този на работодателя ми, така че... да спамя работодателя и колегите си е просто невероятно. А това, да се натрупа малко повечко работа за един ден и да се наложи да пратиш няколко мейла може да се случи на всеки. Куриозно, при мен беше ПРЕДИ да разпратя писмата, а не след.

За щастие бях изтрита от черния списък, след като сигнализирах.

Поздрави!



Тема Re: spamhaus.orgнови [re: oтвopeнa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 13:08



Здравей. Първо бих искал да ти кажа, че има някаква причина поради която IP адреса ти фигурира в листата на spamhaus.org. Дори да си сигнализирала и да са махнали адреса, ако причината не е отстранена до няколко дни адреса пак ще фигурира в листата. Причинита, поради която ISP - то ти е в списъка на SPAMHAUS могат да бъдат различни. Най - честата причина е ако SMTP сървъра на доставчика ти е оставил open rely. Някой спамерски скенер е намерил, че това IP позволява релей и е започнал да разпраща спам от него. Това е много честo срещано явление при по - малките доставчици. Писмото от Hotmail си го изпратила, защото SMTP сървъра, който праща писмото е не на твоя ISP, а на Hotmail. Ако имаш съмнения, на този адрес:

можеш да провериш дали твоя доставчик позволява релей.
Другия вариант е ти, някой от другите клиенти на доставчика ти или самия доставчик да е хванал някой троянец, който праща спам.
Разбира се всички тези мои твърдения са при условие, че за SMPT сървър ползваш този на доставчика ти.



Тема Re: spamhaus.orgнови [re: Ивaн]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано18.04.06 14:02



Ако имаше open rely, нямаше да изтрият адреса от базата - всички RBL проверяват за това, преди да махнат адрес.
Причината е друга, но както казваш, ако има вирус, който разпраща спамове и не е почистен, може скоро да се озове пак в базата.

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.


Тема Re: spamhaus.orgнови [re: Heaндepтaлeцa Джo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 17:14



Специално SBL го трият. Случвало ми се е много пъти. Преди време половината офис бяха останали без меил, защото фирмата, от която ползвахме mail услуга изведнъж ни отрязя SMTP и да сме си били намерили такова... (!!!?) Както и да е - докато прехвърля всички колеги на новите пощи в нашия сървър, му пуснах един relay за да могат колегите да си изпратят уведомителните писма за новите пощи. Та това нещо беше за не повече от 1 месец, но още на втората седмица спамерите ни надушиха. През два дни съм махал адреса от SBL.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.