Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Криптираненови [re: Bиkтop]  
Автор AliBabachМодератор (heavy drinker)
Публикувано05.06.05 20:57



Виж сега, Виктор, 'всеки може да копира оттук-оттам, да преписва и превежда чужди мисли, но да прави качествен анализ и да дава смислени предложения може само човек, който наистина разбира. Такива в този форум явно няма'.
Като си толкова вещ в криптирането, и като ти е толкова ЦЕННА информацията, че 'има доста организации в света, които ще го разбият. ' па наеми си една група експерти, да ти измислят колкото битов ключ те устройва, така че сигурно и надеждно да пази ЦЕННАТА ти информация от разбиване, разкриване и ограбване.
Явно че форума на дир.бг не се посещава от бележити учени-криптировачи, които да седнат да ти измислят алгоритъм баш като за теб, 'разбирача'



Тема Re: Криптираненови [re: Bиkтop]  
Автор ghs (познат)
Публикувано05.06.05 21:22



448 и не е копирано а си се разпространява по интернет безплатно, стига ти да разбираш как да го ползваш...



Тема Re: Криптираненови [re: rOOty]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 21:35



Този отговор ми хареса! Благодаря, сега ще проуча.



Тема Re: Криптираненови [re: AliBabach]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 21:40



Опитвах се да не съм груб, но в твоя случай, това беше доста комплексарско изказване. Точно такова като на "разбирач" по форумите.
Експерти по компютърната сигурността в България има много малко, а аз не съм никой, че да ги наема или да се консултирам с тях. Не че и това не е вариант, просто има и хора, които наистина сериозно се занимават с тези неща и прецених, че някой от тях може да се подвизава тук.
Не става въпрос, алгоритъмът да е за мен, нито искам някакво супер тайно решение. Интересува от известните неща, кое е сигурно и кое - не. Защото в сайтовете на производителите винаги пише едни и същи неща - че нямат разбиване.
А това, което аз работя и то е тясно свързано с компютрите, го разбирам или най-малкото като не разбирам нещо, не се обаждам.



Тема Re: Криптираненови [re: ghs]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 21:43



Не го загледах добре, а и не ме интересува толкова. Но ако е такова - значи е добре криптирано.



Тема Re: Криптираненови [re: rOOty]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 22:15



Погледнах ги... този Vernam algorithm е доста обещаващ, твърди се, че е абсолютно непробиваем, освен това принципа му на работа/използване е точно каквото ти трябва. Ако намериш още инфо - пиши. Така или иначе, благодаря много!



Тема Re: Криптираненови [re: Bиkтop]  
АвторrOOty (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 22:20



Ето ти още един не лош софт според мен:
http://www.secureaction.com/encryption_pro/
Предлага до 2048 bit RSA key



Тема Re: Криптираненови [re: rOOty]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 02:25



Благодаря. И това ще го проуча.



Тема Re: Криптираненови [re: Bиkтop]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано06.06.05 09:54



Вместо да "разглеждаш" и "проучваш", препоръвам ти да се довериш на онова, което специалисти по въпроса вече (и то в продължение на години) са разглеждали и проучвали. Става дума за AES, който вече е факт след дълъг период на анализ (в най-различни отношения) и оценка (също в най-различни сфери на приложение). Този алгоритъм не е патентован и е предназначен за използване в public domain (т.е. не е military grade, нито е онова, което ANS вероятно смята за най-доброто възможно засега). Алгоритъмът позволява използването на 128-, 192- и 256-битови ключове и повярвай ми, това е много повече (дори 128-битовите), отколкото компютрите в близко бъдеще ще могат да преборят. Ключове с дължини по-големи от това са безсмислени за т.н. симетрични схеми на кодиране (когато ключовете за шифроване и дешифриране са еднакви). По-дълги ключове (примерно до 4096-бита) се използват само в т.н. асиметрични схеми (RSA, al-Gamal, тези с елиптични криви и някои други). Самите тези схеми обаче са доста бавни и затова се използват само за обмен на т.н. "сесийни" ключове, които вече са много по-къси и са за работа със симетрични схеми (като AES,Twofish, Blowfish и още десетки такива). Освен това, фактът, че даден шифър може да се познае по съдържанието на кодирания файл изобщо не е недостатък, напротив, винаги се предполага, че схемата е известна и на тази база се анализира устойчивостта на шифъра. Ако е добър, това че знаеш кой е, няма никакво значение.
За финал, най-лесният начин да използваш AES е да си дръпнеш WinZip (примерно версия 9+), където той е вграден и достъпен за свободна (безплатно) работа. Неотдавна се появи информация за някои слабости в начина на имплементиране на AES точно в WinZip, но мисля, че това не би следвало да вълнува особено домашния потребител (ако си такъв, а ако не си, потърси по-подробни препоръки при специалистите, форумите наистина не са за това).

Artificial Intelligence is no match for natural stupidity.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.