Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема хакване през форуминови  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано02.06.04 22:43



приятел ми каза, че вследствие на разправия в някакъв форум, този, с когото се скарали, му казал, че ще му скапе компютъра. и след това компът наистина се скапал - в сервиза му казали, че се е сринал виндовсът и че и ланкартата е скапана и рамът и нам кво си още от желязото (приятелят ми не вдява много от компютри и не е разбрал кво и що). приятелят ми е говорил с оня пич на лични бележки, не е оторизирал някого на кю, не е получавал мейлове от непознати, не е даунлоудвал нищо от мрежата - само е чел и писал в онзи форум и е пишел и чел лични бележки.

как може да стане това? щото за виндовса и за рама все мога да си го обясня някак, ама и харддискът или процесорът да ти гръмнат се чудя как.

и кво да се прави срещу такива злонамерени прониквания?

IMAGINE...


Тема Re: хакване през форуми [re: Джeйн]  
Автор niksus (зарибен фен)
Публикувано03.06.04 00:50



единствения отговор е : НЕ МОЖЕ !



Тема Re: хакване през форуми [re: niksus]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано03.06.04 01:10



вероятно някакво съвпадение на събитията



Тема Възможен можеби сценарии [re: Джeйн]  
Автор KJ ()
Публикувано04.06.04 16:46



Може би въпросният злодей се е сдобил по някакъв начин с IPто на приятелят ти (приятел Модератор във форума или един познат ми каза, че чрез лични съобщения може да види IPто на този с който си кореспондира-фурм phpbb и т.н. други възможности) от там на татък ти е ясно, влизанка в PCто на твият приятел и ....
А може и да е случайност

_________



Тема досега... [re: KJ]  
Авторcaмoтeн (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 20:44



не бях чувал някой вирус да може да нанесе вреди на хардуера

според мен това са измислици



Тема Re: Възможен можеби сценарии [re: KJ]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано04.06.04 21:28



да, така е станало - оня е видял айпито му и му го е казал това.

но кво после се прави? в смисъл - как го е накарал писито да изпълнява зловредни команди?

IMAGINE...


Тема Re: досега... [re: caмoтeн]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано04.06.04 21:30



ей ти два варианта:

- вирус тип Чернобил, който ти скапва биоса и като е запоен биосът - на ти и хардуерната повреда

- вирус, който модифицира тестваща програма, така че да пусне тест с по-високи градуси и се изпържва нещо. има такива програми, които тестват разни процеси в компютъра и ако имаш такава програма, може чрез нея да ти го скапят

IMAGINE...


Тема Re: досега... [re: Джeйн]  
АвторOffline (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 21:52



Виж ти, предник Джейн колко много разбира!



Тема Re: Възможен можеби сценарии [re: Джeйн]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано05.06.04 01:18



А аз може ли да питам - твоя приятел като му е угаснало РС то и го е занесъл на сервиз - да не е сглупил да разкаже, защо го носи???

Welcome to the real world


Тема Re: Възможен можеби сценариинови [re: Mopфиyc]  
Автор vladux (от гората)
Публикувано15.06.04 09:44



И аз точно това помислих... и като са видяли колко е умен да са му "изгорили" целия хардуер. Ако този сервиз се намира в България - нищо чудно да се е случило.

vladux



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.