Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Има ли такава програма наистина?  
АвторLussy (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 09:02



Бях попаднала случайно на една програмка ,за която пишеше че можела да свързва два компютъра дори да не са към един и същ провайдер и те да си споделят файлове.Обаче имаше грешка като я качвах,пък може и друго да е било...Та има ли наистина такава безплатна програма и откъде мога да си я кача?



Тема Re: Има ли такава програма наистина?нови [re: Lussy]  
Автор azazelo (хаймана)
Публикувано16.03.05 09:08



Ами такива програми има много,по принцип въобще не е нужно 2 те пц та да са към един провайдер.Мога да ти изброя няколко такива програми

,друг вариянт е на едното пс да се сложи апач сервер,да се старира ftp server,по приницп вариянти много,да не говорим че има и таквиа прграми който парвят възможно да гледаш отдалечено пц все едное твойто за пример само ще ти дам .Така че начини да се свъжат 2 пц та колкот искаш,някои по сложни други доста по елементарни



Тема Re: Има ли такава програма наистина?нови [re: azazelo]  
Авторlussy (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 11:53



Благодаря ти за отговора!Искам да те питам и някои сигурно много елементарни неща по програмата,но не знам откъде другаде мога да ги науча.Например какво е upload и много ли интернет се хаби като се прави download или upload?Аз в момента съм с неограничен интернет още месец и за сега трафикът не ме притеснява,но искам да пратя на брат ми едни филми,а той е с ограничен интернет и е към друг провайдер в друг град.А за да се шърват файлове без download задължително ли компютрите трябва да са в работна група или домейн и трябва ли да са обезателно да са към един провайдер,за да се свържат компютрите в работна група или домейн?Питам,за да знам има ли начин да свържем по този начин компютрите си с брат ми.



Тема Re: Има ли такава програма наистина?нови [re: lussy]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано16.03.05 22:15



"Домейн", "Работна група"... много задълбаваш. Когато НЕ сте в една локална мрежа - връзката между двата компютъра се третира като интернет трафик от всеки един от провайдерите ви. Така че ако ти му пратиш филм, на теб ще ти бъдат отчетени 700 мегабайта, и на него ще му бъдат отчетени 700 мегабайта (ако е толкова голям филма де) поотделно. Ако той ти прати филм, на него ще му бъдат отчетени 700 мегабайта, и на теб ще ти бъдат отчетени 700 мегабайта поотделно. Откъдето и да го мислиш - големия остава за потребителите. Радвай се, че си на неограничен, и си браузвай на воля, но му спести поне неговия трафик.

Още нещо - доставчиците на интернет доста често правят така настройките, че 1 мегабайт е равен на 1000 килобайта, от своя страна 1 килобайт е равен на 1000 байта... така че деленето на 1024 е само по стандарта, а не по човешко отношение на доставчика.

Програми за обмен на файлове през интернет - Trillian има възможност през ICQ протокола да прехвърля файлове директно, и то даже с възможност за "Resume" на файла, ако нещо връзката се скапе. Прехвърлял съм и филми така, отнема доста време, но става. Друг вариант - Remote Administrator. Програмата позволява да може даден потребител да гледа екрана на отдалечения компютър, и дори да работи с неговата клавиатура и мишка. Много добро програмче, но трябва отдалечения компютър да е или с реално IP, или да е пренасочен порт към него за целта.

Успех в прехвърлянето.


Щирлиц

Тема Re: Има ли такава програма наистина?нови [re: Щиpлиц]  
Авторlussy (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 00:49



Мерси за идеите!Качих си тази програмка Remote-супер е.Инсталира се бързо и лесно се работи с нея.Виждам си всичко на другия компютър и мога да работя все едно съм пред него.Яд ме беше че си качвам много филми,а после ги трия пък брат ми има записвачка,но няма смисъл щом ще му отива толкова трафик.



Тема Re: Има ли такава програма наистина?нови [re: lussy]  
Автор dj22O ()
Публикувано17.03.05 11:38



И VNC става за отдаличена работа



Тема Re: Има ли такава програма наистина?нови [re: dj22O]  
Автор bobs7ar (непознат )
Публикувано02.06.07 22:29



dam -radmin, vnc,Avvenu, Maxthon Access , Remote Access, и сигурно о6те много подобни програми доставя6ти отдале4ен достъп , но няма ли кои да каже как се казва таз програма (за влизане в компютар) при която "жертвата" не трябва да ти дава разре6ение-просто вавейда6 ИП и влиза6





Тема Re: Има ли такава програма наистина?нови [re: bobs7ar]  
АвторДъpвeн (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 17:05



Нарича се троянски кон!





Тема Re: Има ли такава програма наистина?нови [re: Lussy]  
Автормдa (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 01:18



мисля че говориш за хамачи hamachi потърси я в гугъл, ще ти свърши работа за file sharing




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.