Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хакнато РСнови [re: Heзнaeщa]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 13:23



Просто смени паролите ... и бравата на апартамента.



Тема Re: Хакнато РСнови [re: Heзнaeщa]  
АвторOnia (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 20:35



Milo momi4ence...tova e niakoi adski po-lud haker daje ot NetKiller...Maiko mila...ta az sam tuk za da ti pomogna.Potarsi v si4ki tarsa4ki kato google,alta vista,yahoo i vsi4ki ostanali za nqkakyv bezplaten anti-hacker's software.Ili pyk si re-install Windows i go smeni s Linux..L060 nema...a ako iska6 o6te informaciq pi6i na:kalpazanko@abv.bg ....e-mail-a e pop3...taka4e vsi4ki imat 6ans da go bomb-nat.4a00000.4akam vIIIIII



Тема Re: Хакнато РСнови [re: Onia]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 23:25



Благодаря Ви
Не само че паролите сменях но правих три пъти формат на РС
Ако някои иска и може да ми помогне Моля Ви
Знам че Ви е смешно, но ако разбирах колкото Вас нямаше да съм на тоя хал



Тема Re: Хакнато РС [re: нeзнaeщa]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано18.03.05 10:37



Трябва да си намериш някой, който разбира, и да ти види проблема на място.

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: Хакнато РС [re: нeзнaeщa]  
Автор tany@ (DustInTheWind)
Публикувано18.03.05 11:12



знам че може да звучи смешно, но...
предполагам си на ХР
що не вземеш да сложиш едно 98 за работа в ЛАН-а и Интернет , а за всичко останало си ползвай ХР то без да си вързана в ЛАН...
много ми е интересно като как ще го хакне него...
не че не може, но ще му е доста по трудно, особено ако нямаш никакви шернати фолдери
искам веднага да кажа- не че не може да се настрои ХР , но явно няма да се оправиш сама и ще трябва някой който наистина разбира и наистина с чиста инсталация да ти го направи, както ти предложи Щирлиц...
а... и паролите
ако не си ги смениал, не мога да разбера какво още чакаш?!...
после друго се сещам...
възможно е да си си стартирала някой троянец, цъкайки на нещо си, дошло ти в пощата от непознат адрес (респективно от много добре познат адрес , на който се доверяваш) , или посещавайки препоръчан ти от някой близък човек сайт, където спокойно можеш да го лепнеш (както ти казаха и другите- въпрос на настройки ХР и на браузера)
знам че е гадно, но...поогледай се около себе си
едва ли някой го прави просто ей така- от спортна злоба...

грррррр пак се сещам- и на 98 да си ако не си оправиш настройките на браузера пак можеш по същия начин да го лепнеш...

а мога да ти предложа и нещо друго- дай отдалечен достъп на някой от пишещите тук - аз например бих се доверила на Щирлиц, Martyr, Troll_ - поне тях "познавам" от регнатите никове - нека се поразрови и да види какви животинки и какво има по РС то ти
а и най малкото- ще може да ти оправи настройките по Win-a и браузера

както си решиш обаче...

Guns don't kill people, lie kills people..


Тема Re: БлагоДаря ВИ Момчета [re: tany@]  
АвторHeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 11:37



БлагоДаря Ви момчета
Абсолютно Ви се доверявам и ще дам достъп, защото аз не разбирам и не мога да се оправя сама - А човека става много нагъл напоследък.
Аз мисля, че ВИЕ сте страхотни и сте много добри. Вече говорих с един от тези които ми препоръчваш - Той ми обеща да ми помогне - без да ме познава и всъшност не длъжен да го прави . Наистина незнам как да изскажа Благодарноста си към Вас . С много хора говорих, Но мисля ,че Единствено ВИЕ можете да ми помогнете, защото наистина СТЕ много Добри
Благодаря Ви че ми отговорихте.
Благодаря Ви че ВИ има ,и за това че този форум съществува
БлагоДаря ВИ



Тема :)нови [re: Heзнaeщa]  
АвторrOOty (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 20:42



Слънчице гореизброените проблеми са причинени от типичнито подслушване (sniffing) в лан-а , ако ще и Bill Gates да доиде да ти преинсталира виндовс-а проблемите няма да ти изчезнат , същото се отнася и за смяната на ОС , най-доброто което препоръчвам е смена на мрежата и след това смяна паролите на всички аккоунти.



Тема Re: :) [re: rOOty]  
Автор tany@ (DustInTheWind)
Публикувано19.03.05 11:34



хубаво...
би ли ми обяснил/а КАК точно при едни достатъчно добри настройки на всичко по-горе изброено + Firewall + AV (както и го препоръчаха),
при липса на шерове, смяна на всички пароли- айде да не изреждам наново всичко което и препоръчаха...,етс... ще я снифят?

единственото за което се сещам при тази ситуация (след като изпъни препоръките), е активна намеса на админа...
някакви други идеи да имаш?

не се заяждам, просто ми е интересно
не казвам, че не е възможно, но бих искала да науча КАК?
демек, попълвам си празнотите в познанието

а... и друго - като как ще си смени мрежата, ако ISP са си районирали кварталите (което си е точно така) и точно на този блок е точно това ISP?!
ще тръгне да и дига друга мрежа ? специално за нея?
или да мине на модем ли що ли ?!?

Guns don't kill people, lie kills people..


Тема Re: :) [re: tany@]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 15:23



arp-cache poisoning и оттам мога да снифна каквото си поискам ако иде реч за квартален лан с кабели тип простор без елементарна защита (впн) и админ който не знае за кфо иде реч (а той явно не знае) проблема на каката е в заклавиатурното устройство
не може да и се помогне по почти никакъв начин следващия път когато някои от сладур.цом примерно и прати на маила снимки.ехе ще се връща в началното положение .. така че тука вин 98 не я спасява та даже напротив
наздраве :>



Тема Re: :) [re: tany@]  
АвторrOOty (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 16:36



Така първо ,да приемем че мрежата първо не е с хъбове тогава няма кво да обяснявам (положението е много зле) , ако е с switch-ове положението е следното повечето квартални мрежи да не кажа всички използват някви евтини switch-ове които едвам работят но все пак не позволяват просто пускане на сниффер за да видиш кво мимава по мрежата . Затова се ползва първо арп спуфинг за да пренасочиш трафика на жертвата през теб и си го подслушваш съвсем спокойно (Арп споффинг-а не се прихваща от нито един firewall , тъй като просто в арп таблицата срещу ип-то на gateway-a ти се появява нов мак , това може да стане и когато доставчика си смени лан картата примерно)Така значи обясних защо firewall не помага , share-овете Антивирусните и смяна на пароли също не помагат (стана ми смешно като го прочетох , просто тези неща нямат нищо общо едно с друго , а и може си ги сменяш всеки ден аз като те снифя пак ще ги видя ). Така да предположим дори че доставчика има хубава маркова техника и примерно има създадени Vlan-ове (тъй като ISP-to няма да направи отделен Vlan за всеки потребител , възможно е хакерчето да е в същия Vlan , дори да не е за Vlan-ите също могат да се преслушват (наистина много по трудно но могат) . Та кажи ми след като паролите ти преминават в чист вид по една квартална мрежа как ще ме спреш да те подслушвам (не говорим ако връзката до gateway-a примерно e криптирана).Така за виндовс решение е инсталиране на програмата "ArpWatch" тя следи промените в арп таблицата ти и така евентуално може да забележиш как от време на време mac-a на gateway-a се сменя (почти сигурен знак че те подслушват) и после изведнъж си се връща стария (тук вече съм 100% сигурен)! Та ако искаш да ме питаш още нещо заповядай :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.