Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:13 17.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Възможно ли е?нови  
Автор БoEB ()
Публикувано25.10.04 16:20



Зравейте!
Най-сетне се реших да попитам. Много съм бос в областта на компютрите, чета ви тайничко и се надявам да понауча нещо. Абонат съм на кабелен интернет. Доставчика ни също не е в час. Предплатения ми трафик хвръкна само за два дни. Проверих за вируси и паразитни програми-чисто, съмненията са ми, че някой ми краде от трафика. Възможно ли е това, как става и как да се предпазя за напред? Предварително благодаря!

Велик е само онзи, който не ни напомня на никой друг.


Тема Re: Възможно ли е?нови [re: БoEB]  
Автор ro6avia (усер френдли)
Публикувано25.10.04 19:47



С последните дефиниции на антивирусните ли провери ?

Да нямаш инсталирано някое прокси и целия свят да минава през твоята машина като се правят че ги няма ?

root@ro6avia#echo rm -rf * > /bin/seek_and_destroy
root@ro6avia#/bin/seek_and_destroy


Тема Re: Възможно ли е?нови [re: ro6avia]  
Автор БoEB ()
Публикувано26.10.04 15:13



Осъвременявам я най-редовно. На тази мисъл ме наведе една проверка. Помолих за помощ едно момче което учи в Правец(в момента има проблеми от семеен характер и неможем да си довършим работата), та той провери някъде, където показва кога/къде за последно е бил свързан моя компютър и там излезе потребителското име на друг човек който е абонат на същата мрежа. По негов съвет попитах доставчика заключени ли сме по МАК адрес и одговора беше ДА. Затова питам възможна ли е такава хитринка.

Велик е само онзи, който не ни напомня на никой друг.


Тема Re: Възможно ли е? [re: БoEB]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано26.10.04 15:41



Попитай твоя доставчик тогава, ако някой ти вземе мрежовата карта, сложи си я на домашния компютър и си сложи твоя IP адрес, дали ще го отреже :) ?

... после му напомни словосъчетанието ARP Poisoning на евтин суич с последващо налучкване на адреси от същата мрежа (какво налучкване ... една итерация от 2 до 254 върши работа) от порядъка на 15-20 минути - дали слуачйно няма да доведе до УСПЕШЕН IP/arp spoof, при който ще си точа трафик за сметка на комшиите .

ЕСТЕСТВЕНО, ЧЕ ЩЕ ТИ КАЖЕ, че сте заключени по mac адреси ... и аз така бих ти казал . Намери си квартален лан, на който няма лимит и отчитане на трафик . Вече се навъдиха десетки ... за по 20-25 лева .



Тема Re: Възможно ли е?нови [re: martyr]  
Автор БoEB ()
Публикувано26.10.04 19:19



Благодаря!
Изглежда няма да ми стане ясно как става тоя номер, но поне какво трябва да направя, за да се предпазя. Става въпрос за едно селце, 20/30 абоната, всеки знае IP-адреси, потребителски имена и тнт, няма карти, няма алтернатива освен да чакам БТК. Много объркана работа...сигурно много ще се смееш, но за 30лв. имам право на 300МВ. Обидно ми е, защото в града за 30лв. съм без ограничение. А постоянно слушам упреци, детето ти така, детето ти иначе, то ако не е за малката нямаше изобщо да се занимавам с глупости. Искам да плащам толкова колкото съм използвал. Как да го накарам да си върши работата?

Велик е само онзи, който не ни напомня на никой друг.


Тема Re: Възможно ли е?нови [re: БoEB]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано27.10.04 11:24



Занеси му мрежовата си карта да си я държи в джоба една седмица и ако "случайно" на нея се отчете трафик му задай пак въпроса в присъствие на адвокат :)



Тема Re: Възможно ли е?нови [re: martyr]  
Автор БoEB ()
Публикувано27.10.04 11:49



ОК!

Велик е само онзи, който не ни напомня на никой друг.


Тема Re: Възможно ли е?нови [re: БoEB]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 23:12



Приятел, пиши ми на valev@bolgaria.ru ще ти пратя прорамка за отчитане на мрежовия трафик. По дни, часове, месеци и т.н...... само трябва да я намеря :) Ако програмата ти покаже трафик - доставчика ти не е виновен. Също наблюдавай активността на мрежарката - долу компютърчетата до часовника ако светят непрекъснато без да работиш или пък ако светят повече от колкото да са изгаснали - пак означава твой трафик. Това може да е предизвикано от някоя готина програмка която да ти разкрасява компютъра... без да я подозираш в нищо лошо. Например нещо което да ти показва новини от някоя агенция като скрийнсейвър, или пък нещо което да ти проверява 15 пощенски кутии на всеки 3 минути и т.н.
Семкарска работа е да се краде от такъв трафик...... дори и от 50 абоната да дръпне по 100 МВ, та и 200 да дръпне...... трябва да е прекалено глупав за да рискува толкова.
Чао, ако искаш пиши на мейла
Косьо




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.