Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема как се трие фискална паметнови  
АвторHAho (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 11:08



Как се трие фискална памет.Май това не е във вашата категория. Но някой ако има идея нека я сподели.Предварително ви благодаря.



Тема Re: как се трие фискална паметнови [re: HAho]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано21.07.04 13:46



За КОЙ точно фискален апарат/принтер става въпрос ?



Тема Re: как се трие фискална паметнови [re: martyr]  
АвторHaho (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 17:31



ISL3811 или Datecs 3530,FP500
А ако не знаеш за тях може и някакви напътствия.



Тема Re: как се трие фискална паметнови [re: HAho]  
Автор *karla (лунен камък)
Публикувано21.07.04 17:32



я да видим как се трие.... и да не даваш съвети за касовите апарати дето излизат от употреба в края на годината.... а как се добавя оборот във фискална памет....така както се трие някой ще ми каже ли.....

Само умният греши , за глупака това е ежедневие


Тема Re: как се трие фискална паметнови [re: Haho]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано21.07.04 18:01



Поначало Датекс FP3530(Citizen band printer) са си tricky, но контролната им сума е проста ... досега не ми се е налагало, но да ти кажа - по-трудно е да го отвориш без да развалиш пластелинения печат, отколкото да му изтриеш паметта - мисля, че беше ключе или джъмпер - улеснили са те :) проблема е, че после трябва пак да го фискализираш и това обезсмисля всичко ... FP500 е термалния братовчед на FP500 - не съм отварял такъв до сега, за ISL3811 нищо не съм чувал .



Тема Re: как се трие фискална паметнови [re: martyr]  
АвторHaho (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 09:02



Това не е окуражаващо.А да знаеш някоя каса чиято памет да се пипа лесничко:)



Тема Re: как се трие фискална паметнови [re: Haho]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано22.07.04 10:47



Samsung ER-250F, Eлка 803-02, Елит мини-Т (Ф), Елит М2... Всъщност са много, почти всичко зависи от хардуерното решение за изработка на фискалната памет. Новите каси са с термосвиваем шлаух. С малко повече усърдие може да се изработят клещи за топъл печат, и след интервенцията да се слага нов шлаух. Лепенките не са проблем. Но пък вътре са с флашове, и на всичкото отгоре се "форматират" преди запис. Писането в тях става през фискалното ядро, и са неудобни за такива процедури. Абе, най-приятно си е с Елка 803-02. В краен случай - Елка 602, но вече става гадно да се работи с такава антика.



Тема Re: как се трие фискална паметнови [re: Щиpлиц]  
АвторHaho (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 15:38



Абе така или иначе си говорим за каси.Та да питам.Смятам да правя едно програмче за ресторант, обаче се чудя как ще го накарам да бачка с фискален принтер или някаква каса.Не ми допадат идеите да си закупя програмка от производителя, която сканира няква дириктория и печата квото и създадеш.Няма ли някой по тарикатски начин.Нещо директно с COM-a,някакви протоколи или нещо подобно.Ако някой знае къде мога да открия такива неща ще съм благодарен.



Тема Re: как се трие фискална паметнови [re: Haho]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано22.07.04 16:01



Заложи ИМЕННО на FP3530 на Датекс - документиран е най-добре от всички - ще напишеш цялата програма за по-малко от седмица, а ако наблегнеш единствено на плащанията, без да парфюмираш с отваряне на чекмеджета, финансови отчети и прочее нелепости ще се справиш за ден .



Тема Re: как се трие фискална паметнови [re: martyr]  
АвторHaho (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 16:14



И от къде да взема документацията за тези матрички? Ще пробвяам с гуглето, но ако знаеш нещо конкретно.Предполагам че ще митрябва да видя и някое примерче.Програмчето ще го правя на Visual C++.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.