Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Съвет за подслушване  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано01.05.04 16:26



Здравейте мове ли някой да ми каве някоя програма за подслушване на локалната мрежа и как точно деиства тя ако ви се занимава ми обяснете по подробно защото не съм много в час.
Благодаря



Тема Re: Съвет за подслушваненови [re: Plamen]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 09:21



Като казваш "подслушване", предполагам, че идеята ти е трафикът между потребител и сървър да минава "през твоите ръце", т.е. да вземеш паролите им и т.н. Това се нарича снифене на мрежата. Програмата е снифер.

На какъв пинцип действат сниферите:

Компютрите комуникират помежду си чрез пакети. След като включиш снифера, той започва да прихваща тези пакети. Но тази прихваната информация е криптирана, т.е. ти не можеш само да ги прихванеш и "Дай сега да четем пароли!". Трябва ти програма, която да ти енкриптира тези файлове.

Как да се защитим от снифене:

Има програми, които правят пакетите, излизащи от компютъра да бъдат по-сложно криптирани. Така когато снифещият ги прихване, разбира, че му трябва доооста време, за да се справи с тях.

Това далеч не е всичко за сниферите. Но в общи линии това е основното. Дано съм била полезна с нещо!



Тема Re: Съвет за подслушваненови [re: ***]  
АвторGoiko (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 10:11



Трябва ти програма, която да ти енкриптира тези файлове

pravilnata duma e decrypt (декриптира) a ne енкриптира



Тема Re: Съвет за подслушваненови [re: Goiko]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 10:18



Да, прав си, извинявам се. Повече неточности в терминологията няма да има, обещавам. Събудиха ме рано, а снощи не съм спала... Нали точно това казах-трябва програма за тази цел.



Тема Re: Съвет за подслушваненови [re: ***]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 11:44



3 zvezdichki, edin vypros, znaesh li razlikata m/u switch i hub??



Тема Re: Съвет за подслушваненови [re: sas]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 11:53



Да, знам я.
Не знам защо точно ме титаш - от любопитство или искаш някакво инфо по въпроса. Ако търсиш инфо ми кажи да поустна нещо.



Тема Re: Съвет за подслушваненови [re: ***]  
АвторПлaмeн (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 14:47



Добре бе защо не ми казахте програма и тези неща и не ми обясните как работат ами си доказвате кои е по умен никой не се е родил научен така че все едно.
Кажете ми имената на такъв род програми и от каде да ги сваля.
Благодаря.



Тема Re: Съвет за подслушваненови [re: Плaмeн]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 15:25



"Добре бе защо не ми казахте програма и тези неща и не ми обясните как работат ами си доказвате кои е по умен никой не се е родил научен така че все едно.
Кажете ми имената на такъв род програми и от каде да ги сваля.
Благодаря."

Нали искаше да научиш как действат?! Не стига, че ти обясних, че и пак недоволен... Знам, че никой не се е родил научен, а и това, че знаеш нещо, далеч не означава, че си много умен!

Казах ти как се наричат тези програми!! СНИФЕРИ
Пишеш в търсачката "снифер" ( на латиница се пише с двойно "ф") и търсиш!
Ако НЕ МОЖЕШ да намериш, тогава ЩЕ ти дам линкове.

Обаче ти потърси ли нещо ми кажи? Направи ли си труда да прочетеш поне 2 думи по въпроса? Да се поразровиш малко... Не, нали?
А чакаш някой да ти даде всичко наготово...

Аз да не мислиш, че съм написала в някой форум "Айде сега, кажете ми к'во е снифер, к'во прай, откъде да го дръпна, как да го настроя... Абе що не дойдете направо да оснифите мрежата вместо мен!"
Нямам нищо против да споделя това, което знам (макар да не е много) и да помогна на някого. Но НЕ може всичко наготово...

Това е моето мнение.

Дерзай и успех!



Тема Re: Съвет за подслушваненови [re: ***]  
АвторPaco (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 18:47



Здравей
Понеже ми направи впечатление, че пишеш пт женски род дали ще мога случайно да те поканя на кафе? Би ли приела?



Тема Re: Съвет за подслушване [re: Paco]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано02.05.04 19:08



Здравей.
Поласкана съм, благодаря за поканата. Няма да е възможно, защото мисля, че сме от различни градове.
А и аз никога не излизам с хора от нета... Анонимността, доколкото тя изобщо е възможна, е много важно нещо.

Ти интересуваш ли се повечко от хак и крак?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.