Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема НЕЩО СЕ СТАРТИРА С WIN И НЕ МОЖЕ ДА БъДЕ ПРЕМАХНАТ  
Авторmore_love (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 01:32



НЯКАКВА НЕ3НАЙНА ПРОГРАМА СЕ СТАРТИРА С WINDOWS-A И НE МОЖЕ ДА БъДЕ ПРЕМАХНАТА!!!! В SYSTEMSTART-A НА "MSCONFIG" ОТКРИВАМ НЯКАКъВ ФАЙЛ БЕ3 НАИМЕНОВАНИЕ, ПРОСТО ПОЛЕТATA "SYSTEMSTARTELEMENT" И "BEFEHL" (1-то и 2-то поле oт ляво на дясно) СА НАПъЛНО ПРА3НИ, А КАТО МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ МУ Е:
HKLM\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN
ПРЕМАХВАМ ФАЙЛА КАТО ГО РА3МАРКИРАМ, РЕСТАРТИРАМ И... ФАЙЛА ОТНОВО Е ТАМ МАРКИРАН. НЯКОЙ ИМА ЛИ ПРЕДСТАВА КАКВО МОЖЕ ДА СЕ СТАРТИРА С УИНДОУСА, КОЕТО ТАКА УПОРИТО ДА НЕ ИСКА ДА ГО ПРЕМАХНА??? "Norton Antivirus 2004 Pro" НЕ ОТКРИВА НИЩО, F-PROT СъЩО, "AD-AWARE PRO" СъЩО...
КАКВО МОЖЕ ДА Е???????



Тема Re: НЕЩО СЕ СТАРТИРА С WIN И НЕ МОЖЕ ДА БъДЕ ПРЕМАХНАТнови [re: more_love]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано21.12.03 02:01



Стига си писал с Caps-Lock моля. Никой не обича да му крещят.

Сега по въпроса - смени си антивирусната. Препоръчвам Kaspersky AntiVirus 4.5.0.94. Работи стабилно, и много често "изпреварва" дядо си Нортън по ъпдейти.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Пробвай тованови [re: Щиpлиц]  
Авторн (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 11:35



http://www.macecraft.com/ и си смъкни jv16 power tools. на мен ми върши добра работа,може и на теб да помогне.Отиваш на Registry tools, Starting programs, и там ще ти даде какви програми стартирват отначало.



Тема Re: НЕЩО СЕ СТАРТИРА С WIN И НЕ МОЖЕ ДА БъДЕ ПРЕМАХНАТнови [re: Щиpлиц]  
Авторmore_love (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 17:27



Прав си 3а главните букви, и3винявам се, не съм искал да креЩя на никой
Колкото до Касперски... ами моя Нортън Антивирус е 4аст от целия пакет на Norton Internet Security 2003 Pro и не може да се премахне самостоятелно... ако инсталирам Касперски, бе3 да премахна Нортън Антивируса дали Ще полу4а конфликти?
Ина4е до момента нито NAV, нито F-Prot с последните ъпрейтове, не откриват нито вирус, нито въпросния упорито-самостартираЩ се файл...



Тема Re: Пробвай тованови [re: н]  
Авторmore_love (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 03:50



instalirah si tazi programa... ami tq mi pokazva programite, koito se startirat s windows, no za razlika ot msconfig.exe, tq izob6to pyk ne otkriva tozi fail, pokazva mi vsi4ki bez nego...



Тема Re: Пробвай тованови [re: more_love]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано22.12.03 10:33



Хаха, хванал си някаква бубица, гаранция-франция!

Сега на въпроса. Вземаш това ЕХЕ, т.е. намираш го къде се намира по директориите, архивираш го с един стандартен RAR, и го пращаш по мейла на newvirus@kaspersky.com със някакъв subject: "possible virus". Там момците ще го разбият за няколко минути, и след това просто изчакваш един ден, за да пристигне в дефинициите за следващия дневен ъпдейт.

Значи, ако просто изключиш "Antivirus Monitor" на Нортъна, няма да си пречат двете антивирусни. В противен случай може да получаваш фалшиви съобщения за зараза с вирус, което е заради наличието на антивирусните дефиниции на двете програми. Лошото в твоя случай е, че буболечката е твърде нова и неразпространена, и затова не се лови от антивирусните. В този случай отново Касперски са начело в състезанието по време.

Ако програмата е троянски кон дето някое хлапе от квартала е написало за да се гъбарка с комшиите си, то значи че програмчето самостоятелно няма да се разпространява. И единствения начин да бъде "познато" на тези антивирусни е, ние да им го пратим. Хайде направи това, и после пиши пак да знаем с какво се борим.

П.П. Забравих да спомена - не трии ЕХЕ-то и не пипай по стартиращите го ключове, понеже понякога се случва така, че да се задейства някаква разрушителна част на вируса. Нещо като бомба със закъснител. А ако "гръмне", тогава няма да имаш нищо по диска, и няма да можем да хванем бубицата.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...

Редактирано от Щиpлиц на 22.12.03 10:37.



Тема Re: НЕЩО СЕ СТАРТИРА С WIN И НЕ МОЖЕ ДА БъДЕ ПРЕМАХНАТнови [re: more_love]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано23.12.03 20:25



Пробвай с regedit на това същото място
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
и виж дали го има там. Или от диспечера на задачите виж как точно се казва тази програма и я намери с Find къде се намира и трий ... не вярвам отново да се стартира
Може и в регистрите да пуснеш Find за същото, да ти я намери къде се е записала другаде



Тема Re: НЕЩО СЕ СТАРТИРА С WIN И НЕ МОЖЕ ДА БъДЕ ПРЕМАХНАТнови [re: Fast Taker]  
АвторT (Нерегистриран)
Публикувано24.12.03 14:10



Това ми хареса:
"диспечер на задачите", кефи ме...



Тема Някои подробности...нови [re: more_love]  
Автор more_love ()
Публикувано24.12.03 15:46



3на4и след като се ра3рових и3 регистрите открих следното:
Никъде не мога да открия къде се намира то3и самостартираЩ се файл, не 3нам .ЕXE ли е, дявол ли е... единстеното, което намирам е в
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run и пиШе единствено името:
QD FastAndSafe... Типа е REG_SZ, а в полето "стойност" (полето най-вдясно) няма ниЩо написано (като кликна на промяна на бинарна стойност ми и3писва 8 нули4ки и 2 то4ки...).
В крайма сметка го и3тривам, оба4е ако сменя про3ореца и после пак върна, пак си е там-не му е нужен и рестарт... Проверих какжо о3на4ава QD FastAndSafe в Google- било 4аст от Нортъна ми, да ама ли4но проверих настройките на SystemWorks и единствено Антивируса ми е 3ададен да се стартира с уиндоус, ниЩо друго...
Търсих с jv16 PowerTools, със Find в regedit/regedt32.... ЙОК!!!
Ako някой може да помогне Ще му бъда при3нателен...

Don't worry, be happy


Тема Re: Някои подробности...нови [re: more_love]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано24.12.03 18:24



a с AdWare пробва ли?

и аз го мога, и тате го може, ама козата си сака пръч



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.