Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема КЪде се намира boot записа на CD-тата?!  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 17:11



Някой знае ли къде се намира боот записа на CD -тата. Някъде четох, че това бил сектор 0, но на ХР е в 4, поне така се вижда от обясненията ка да си запише човек bootable winxp CD
В крайна сметка този запис не е ли винаги на еднои също място, независимо от операционната система?!!?!?!?!?
И как може да се extract-не тоя боот запис? Ясно че трябва да се дае сектора, където е той...ама знам ли- може и да иам други особености



Тема Re: КЪде се намира boot записа на CD-тата?!нови [re: Vesko]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано09.12.03 17:25



Еххх :) може да се вземе, естествено ... зависи обаче за какво ти е . Никога не е в абсолютната нула на Сидито . Там има служебна информация, на която и викат Lead in . Представлява индекс на секторите в Сидито . Буут сектора е чак след нея . Ако имаш произволен Линукс под ръка, или пък ИСО файл, който да можеш да подхванеш със шестнайсетичен редактор ще си я извадиш сам . Започва ей така :



Можеш да ползваш и стари инструменти на Питър Нортън ако разполагаш с такива (под ДОС)

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !

Тема Re: КЪде се намира boot записа на CD-тата?!нови [re: martyr]  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 19:01



Ами аз има RedHat 9, win98 i winXP

необходима ми е за да си направя boot диск
само не ми сатна ясно как да познач къде почва боот сектора и къде свършва?
например си имаш някякъв боот диск и искаш да разбереш как боот-ва и кое е това дето го боот-ва.
Интересувам се и относно боотабле CD на windows 98
Все пак оригиналното CD е bootable, нали?
а в интернет гледам милион начина да се направи диск за ХР, ама за 98...няма нищо



Тема Re: КЪде се намира boot записа на CD-тата?!нови [re: Vesko]  
Автор1OOnikz (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 20:29



98se e bootable. Как иначе си го инсталирал ?Предполагам не си ъпгрейдвал от 95... Аз мога да ти пратя програма която създава системна дискета с опции като Format and install 98 или Restore Registry и Reinstall 98... Такива има колкото искаш - пусни сърч с Boot Disk и сваляй. Това дето си го гледал в Интернет е за интегриране на SP1 в ХР a не само за правене на CD-to bootable. Дай адрес и ако те интересува процеса ще ти пратя точна информация как става и със bootable и със SP-то. Освен това трябва да знам каква програма използваш за да си записваш диска.



Тема Re: КЪде се намира boot записа на CD-тата?!нови [re: 1OOnikz]  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 22:30



Мерси!
vesko_dechev@yahoo.com
ICQ167104828
ползвам NERO 6.0.0.9
WinXP, Win98m,Linux RH9
...
Някога, когато съм си инсталирал 98 съм позвал системна дискета.
Boot floppy disk image може да се намери под път и над път.
Въпросът е как да се направи оригинален диск за 98. Не че ми трябва. просто ме интересува ;) Все пак едва ли се емулира флопи. ЗАщото аз и сега мога да направя подобен диск на NERO-то, ама не в тва е въпроса.
И защо в Интернет има на около 120 сайта boot.bin за правене на bootable xpsp1 CD, za 2000 има,а за 98 няма?!Ей това не мога да рабера...



Тема Re: КЪде се намира boot записа на CD-тата?!нови [re: Vesko]  
Автор1OOnikz (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 16:39



Не се емулира флопи. Има си файл за тая работа Не съм се занимавал с 98 но за нередовният ХР про , корпоративната версия , няма никакъв проблем да ти светна. Аз съм правил бутабъл версия със сървис пака с майкро$офтската джава (дето вече го няма) и работи като за световно. Аз използвам EZ CD Creator обаче ще ти обясня как става и с Неро. Трябва да е поне версия 6.
Ще ти пратя word doc. на адреса - провери си го за всеки случай и тогава го отваряй - може да го зипвам ако се окаже по-голям.Очаквай го утре , щото в момента ми е невъзможно да правя каквото и да е в пощите.
Жив и здрав.



Тема Re: КЪде се намира boot записа на CD-тата?!нови [re: 1OOnikz]  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 19:43



Мерси.
надявам се много работи да ми се изяснят- аз съм си правил на ХР боот дискове и си работят добре, но не знам какво точно правя :) изпълнявайки конкретните инструкции
...
И все пак: въпросът ми е за боот диск- по принцип как да се направи и в частност за 98.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.