Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: GSM-NA4IN NA RABOTA-PRO4ETI ZADALJITELNOнови [re: bigASSyou]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 03:37



Приблизително (така както един москвич приблизително прилича на БМВ седма серия) нещата изглеждат горе-долу така, както си ги разказал с няколко голееееми принципни грешки, ама аз понеже влизам тук щото е по-смешно от колкото в клуб "Вицове" не смятам да пиша образователни постове, че ще спре fun-a

Айде сполай ви :)



Тема Re: GSM-NA4IN NA RABOTA-PRO4ETI ZADALJITELNOнови [re: bigASSyou]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано10.10.03 10:34



Това с двамата тъпаци един до друг, и че заради това ще им се "забави" разговора - е пълна идиотщина, и ти трябва да си го признаеш.

GPRS не е нищо повече от една усъвършенствана GSM система. Засичането на телефона не става заради поддръжката на GPRS, или по някакви странни магически способности на операторите. Засичането се базира на възможността повече от една "клетка" да прослушва ефира за идентификационния номер на абоната. Това става най-вече когато абоната говори в момента с някого. Тъй като телефона няма да се регистрира без причина пред клетката, освен на указания интервал от време (за Nokia например най-често този интервал е 5 часа), или при повикване, е възможно от системата да бъде "повикан" телефона, без да получава входящо обаждане. Но това са непотвърдени неща. Зависи и от телефона, зависи и дали някой е ръчкал във фирмуеъра...

Предаването на данни, при GSM телефоните става на пакети, като гласа се преобразува в компресирани данни. Предаването на пакетите става на определен интервал от време, като на една и съща честота, по едно и също време, може не два, а дори и 8 телефона да си комуникират през една и съща клетка. Това няма да доведе до забавяне, нито ще влоши качеството на връзката. Практически телефона предава данни в ефир най-много през 1/8 от времето на връзката. Някъде бях чел, че стандартните SMS съобщения (160 знака) са еквивалент на 1 секунда разговор. ;о) А колко ли трябва да струват, ако се таксуваха на време??? ;о))))

И последно. Оператора може без никакъв проблем да засече местоположението на телефон, но това май го правят само за бъзик, или щото на някой му е скучно пред компютъра. Дори когато имах откраднат телефон след кражба в магазина ни, позвъняването в централата остана без никакъв успех. За операторите от другата страна на линията проследяването на телефона, който беше единствената следа към крадците - не представляваше никакъв интерес. Това се правело чааааак след специално изискване от полицията, пък колко време ще мине дотогава - кой ли го интересува. Ще разчитаме, че крадците ще са достатъчно тъпи, и няма да изключват телефона поне докато не чуят сирените около тях. А пък полицията как се разтичаааа. Направо не е истина, чичкото зад стъклото си намести тлъстите части по-удобно на стола, и заяви, че поради липса на внимание от страна на продавачката, ние сме провокирали крадците.

Забравете за засичане на телефона, без да имате достъп до системата. Оттам е лесно, а извън нея - невъзможно. Е, освен ако не си изградите собствена система, и до всяка клетка на М-Тел например, сложите по една ваша, и си гледкате в ефир, колкото си искате. Еее, малко проблеми ще има заради ID-тата на картите, че трудно се засича кой абонат с коя карта е, ама това за такива "хакери" си е никакъв проблем...

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: GSM-NA4IN NA RABOTA-PRO4ETI ZADALJITELNOнови [re: Щиpлиц]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 15:21



Винаги съм се чудел защо хората пишат преди да четат, но това явно е една от загадките на вселената. Всеки, който иска да разбере какво евентуално може, кой го може и защо може в една GSM система съвсем спокойно може да го направи като пусне едно търсене в Google. Обаче народа го мързи да чете и ставаме свидетели на тъпи въпроси от вида "Ако си запоя един допълнителен кондензатор на радиото, мога ли да слушам какво си говорят хората по GSM-те и евентуално на някакво екранче да ми изписва къде се намират в момента?". Но поне е забавно :)



Тема Re: GSM-NA4IN NA RABOTA-PRO4ETI ZADALJITELNOнови [re: :)]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 21:24



а още по-смешно е, когато ползват термини и съкращения без да са наясно какво означават !
Пример: Щирлиц говори за засичане с/без използване на GPRS!!!
а това няма нищо общо с GPS !!
ама важното е да се пишееее ....

П.П. GPRS = General Packet Radio Service
GPS = Global Positioning System



Тема Re: GSM-NA4IN NA RABOTA-PRO4ETI ZADALJITELNOнови [re: KAKTYC]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано12.10.03 11:03



Цитирам Щирлиц:
"Засичането на телефона не става заради поддръжката на GPRS, или по някакви странни магически способности на операторите."
Край на цитата. Изречението е написано от мен заради вниманието което обръщат някои хора за тази система, и я свързват със "засичането на телефона".

Цитирам parcal:
"za GRPS da ste 4yvali ne6o mamini sladki."
Край на цитата.

В случая и двамата сме в грешка. parcal пишеше за GRPS, а аз съм го прочел като GPRS, ама честно да си призная - GRPS не знам какво е.

Не ме изкарвай мен малоумен. Не съм аз този, който мисли че с една антена в ръка и слушалки на главата ще може да откриваме къде се намира абоната. Прочети пак постинга ми преди да пишеш по мой адрес.

П.П. А ще споделиш ли с нас магическата тайна в която се крие ключа към използването на GPS системата за локализиране на ОБИКНОВЕН телефон без вграден GPS? И ако няма такава, защо ни го набутваш пред очите??? Защото е важно да се пише ли?

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема GPSнови [re: Щиpлиц]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано12.10.03 12:52



AMAN OT KRITITZI
to da se nameri edin deto da obqsni na naroda po razbiraem na4in i vednaga izlizat edna kamara "spetzialisti" ama karai sviknal sam.

kolkoto do GPS koeto zna4i globalna sistema za pozitzionirane to samata duma "globalna" izkliu4va vsqkakva prilika s GSM-a . abe q 4akai malko vsa6tnost nqkoi ot vas da e vijdal takova ne6to .
ama razbira se daje sme gi otvarqli 4e sme gi modifitzirali i t.n.t. ave daje nie tuka v BG gi proizvejdame .
mitovete svarzani s tazi sistema sa 4e kadeto i da si po sveta 6ta namerim i 6ta ibem ama ne e taka q se natikai v edin bunker da vidim kolko e dobra taq GPS.
tva deto go davat po TV-to sa prostotii

q sega edin vapros kam spetzialistite : 6tom taq sistema e tolkova dobra 6to tapite amerikantzi izpolzvat lazerni ustroistva sa prixva6tane i obstrelvane s umni raketi a ne GPS ???

daje 6a vi podskaja - svarzano e s taivanskata ikonomika i bezrazbornoto proizvejdane na defektni integralni shemi

IZVINIETI MU ZA DIALIEKTU AMU SUM UT PRUVANSU



Тема Re: GPSнови [re: bigASSyou]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано12.10.03 18:13



Е, не точно заради дефектно производство от Китай. Американците и сами могат да си произведат интегралните схеми, но тази система е по-скоро удобство. Не е лъжа, че противника може съвсем лесно да я накара да излезе от строя. Все пак руснаците не пасат трева, и знаят как може да се заглуши, или до такава степен да се обърка системата, че да не върши работа.

GPS е сателитна система разработена от американски специалисти. Първоначално е била предназначена за военни цели, а по-късно е пусната за граждански цели БЕЗПЛАТНО, като умишлено за гражданско ползване е намалена точността до около 100 метра. Казват, че за военни цели точността е 1 метър. Разбира се, който иска да я ползва, ще трябва да си купи поне приемник. Вече за скъпоплатените услуги, които се предлагат от отделни фирми няма да коментирам, тъй като не знам нито цени, нито какво предлагат. Зная само че скъпите автомобили задължително върят с инсталиран GPS предавател, с който да могат да намерят автомобила по всяко време, ако разбира се евентуалните крадци не са се сетили да го открият и махнат оттам.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: GSMнови [re: Щиpлиц]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано12.10.03 21:50



ave q 4akai da pitam nakoi ot vas ajeba dali e probval da preprogramira SIM karta 4uval sam 4e mob.operatori imat takava usluga kato prevra6tat da re4em prima v karta sas zlaten nomer
po printzip SIM i fonokartite sa na ednakav printzip i 6a e interesno da vkara6 nomera na nqkoi drug.garantziq 4e 6a se polu4i interesno



Тема Re: GSMнови [re: bigASSyou]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано13.10.03 00:55



Имам френд с програматор за SIM карти. Може да клонира карта, но за целта трябва да има оригиналната, която да пъхне за минутка в програматора. Иначе да си изгенерираме кода на картата - граничи с невъзможното. Самия код не се изпраща в ефир за идентификация на телефона, а ключ, който пък се получава по неизвестен за мен начин. Т.е. с прослушване на ефира, и запис на предадената от телефона и клетката дигитална информация не става. Някъде по диска имах и описание на системата, но не мога да се сетя къде съм забутал файловете. Ако ги намеря, ще ги постна тука. Интересно е.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: GPSнови [re: bigASSyou]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано13.10.03 11:17



Тук имам GPS приемник. От време на време се налага да го ползваме. В смисъл - виждал съм, пипал съм :) Не е някаква екзотика. Не съм го модифицирал, но не мисля, че е нерешим проблем.

Колкото до това защо американците ползвали лазери и не знам какво - не съм специалист по оръжейни системи и не ги знам какво ползват, но първото, което ще кажа е че GPS приемниците приемат радиосигнали от 3 сателита по параметрите на сигнала определят местоположението си. Всяка радио-комуникация може сравнително лесно да бъде заглушена или пък объркана. Предполагам това е причината да се ползват и други видове насочващи системи. Вероятно най-добре могат да ти отговорят самите военни :)

Повече за GPS може да питате в клуб GPS в dir-a :)

До колкото знам GPS услугите са налични в над 90% от повърността на земята, но информацията ми е стара, та може %-та вече да е по-голям. Тази технология не е панацея и като всяка технология има ограничения, но си върши идеално работата при условията, за които е създадена. Ясно е, че не е проектирана да работи на 500 метра под земята, но ако някой го интересува е използвана при строежа на Евротунела между Франция и Англия :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.