Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Новаканови [re: нoв]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано31.10.03 23:59



Това дето го мислиш за КПД (Коефициент на Полезно Действие) не е КПД.
Законът за запазване на енергията е в сила и той не е нарушен при работата на, който и да е климатик.
Това, че ти не знаеш какво е отношение на две величини, как се изчислява (измерва), какво е значението на знака "%" само доказва, че българите повече пишат (говорят) отколкото четат (мислят).

По темата: Питам защо (ако искаш като подсказка - откъде) един климатик, който консумира 2 kw електрическа енергия, генерира 5 kw топлинна такава?

За безплатния обяд: Колко ти струва електрическата енергия получена от фотоволтаичен елемент ("слънчева батерия")?

Аман от философи, при това дървени.

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re:сърдит дъревнови [re: Kиpил Дъpeв]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 21:30



привет професоре,
поставянето на такъв "сериозен" теоретичен проблем не може да предизвиква сърдене(аман от дървени...)още след първия отговор.
естествена реакция на ерудит към дилетантите...
прав си за разликата в категорийте топлинна и електрическа мощност,но защо не написа джаули за топлинна мощност...а kw?
и понеже въпроса става доста теоретично недостъпен, искам ти да ми кажеш:ако твоят климатик(работещ на охлаждане) е монтиран с изпарител и кондензатор в една стая...какво ще стане с температурата на стаята???
и ако смяташ, че тя ще се повиши(верният отговор),то значи ли, че 2 kw електрическа мощност са повече от 5 kw топлинна...и въобще какви са тия киловати недохранени...
все пак това е форум...не се сърди
твой джаул/сек....нов



Тема Некои съображениянови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор Chernobyl® (радиоактивист)
Публикувано02.11.03 21:53



Относно климатиците - не съм запознат с новите тенденции във физиката, но по мое време нито топлинната, нито електрическата енергия се измерваха в киловатове. Като прибавим фактора време, нещата си идват на мястото.

Относно безплатния обяд - доколкото знам, фотоволтаичните елементи, които се правят днес, през целия си живот отдават по-малко енергия, отколкото е изразходвана за производството им. Това означава, че докато някой не измисли по-ефективна слънчева батерия, тези джаджи няма да могат да се използват широко и да намалят разходите, макар че са полезни, когато например искаш да заредиш мобилния си телефон, а си на 5 километра от най-близкия контакт.

Относно оная умна джаджа с магнита - сигурно превръщането на постоянен магнитен поток в електричество има някакво техническо приложение, но тази енергия нито идва от вакуума, нито е безплатна.

Заключение: най-добре ще е да си направим домашен ядрен реактор. Сега ще се обадя на руснаците, да видя дали са им останали части, пък ако стане авария, ток така или иначе няма да ми трябва - сам ще си светя в тъмното

Chernobyl
(дървен философ на годината)

Ако си затвориш очите, ще видиш колко е тъмно в действителност!


Тема Re:сърдит дъревнови [re: нoв]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано03.11.03 00:00



И ти, като Chernobyl®, се правиш, че не знаеш за какво става дума.
Не съм употребил джаули, щото 1 J = 0.2778 kwh и обяснение от типа "малко енергия измерена в kwh "произвежда" повече енергия в J" не е очевадна за публиката.
Както ти казах, правиш се, че не знаеш. Дори въпросът ти го доказва. Той климатикът не предназначен да работи с изпарител и кондензатор в едно помещение. Добитата енергия "в повече" се дължи именно на температурната разлика в двете различни помещения, в които нормално се намират изпарителят и кондензаторът. Тази разлика генерира енергия посредством фреона, за която енергия не заплащаш пари, а не че я взима от нищото.

съгласен - това е форум. съгласен - джаул/сек=ват. не се сърдя. дори наистина смятам, че съм прекалил с "дървенията". подразни ме само това, че и ти, и Chernobil® се правите, че не ви е ясно и бъзкате тези, дето не са слушали в час по физика. а всъщност не е ли цялата тема [извън темата] на клуба?

п.п. не съм професор, бе

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: Некои съображениянови [re: Chernobyl®]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано03.11.03 00:04



Такааа. Прав си, за доста неща, а и подозирам, че знаш какво точно имам предвид, като ти зададох въпроса. Както знаеш, че се бъзикаше с ентропията и вселената.
За единица време, което е без значение колко е (стига да климатикът да се ползва, щото е инертна машина), реално въведената енергия в системата е равна на реално изведената от нея. Част от тази енергия, обаче не се плаща (енергията генерирана от разликата в температурите на помещенията, в които работят двата модула на климатика - изпарител и кондензатор). Така че заблудата (за клиентите-купувачи е, че наистина са получили 2kw "от нищото") е точна - те не заплащат тази мощност/енергия.

Това, което твърдиш за фотоволтаичните елементи може и да е така (не ме интересува особено). Това, което ме интересува за тях е, че пазарната им цена, спрямо разликата в цената на генерираната от тях енергия и пазарната на продаваната готова енергия е достатъчна, за да имаш период на печалба (във финансов аспект - това, че е унищожена нам си колко енергия за производството им, която няма да бъде възвърната не ме бърка отнов).

Дали изразът "идва от вакуума" е точен може да се спори. Че енергията е безплатна в същия аспект, в който е безплатна енергията генерирана от фотоволтаичните елементи спор няма. По същият начин безплатна е енергията на вятъра, приливите/отливите, геотермалните източници, слънцето и прочие.
Дали ще има практическо приложение - ще видим.

п.п. Грешката за изполването на kw вместо kwh е моя, макар и съзнателна. съждението ми за "дървенията", макар и не към теб и доста рязко изказано не е използвано с желание за обида, а само да намекне, че и ти, и "нов" се правите, че не ви е ясно за какво става дума.
п.п.п. не съм професор, бе

За ядрения реактор съгласен, ама ще е по-лесничко един газ-генератор да си монтираме.

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: Некои съображениянови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор Chernobyl® (радиоактивист)
Публикувано03.11.03 09:56



Аха, всъщност не разбрах въпроса. Помислих, че говориш за мощност, а не за енергия

Както и да е, май много задълбахме темата. Само се побъзиках малко, не съм искал да се заяждам... peace.

Ако си затвориш очите, ще видиш колко е тъмно в действителност!


Тема Re: Некои съображениянови [re: Chernobyl®]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано03.11.03 14:59



Ако си затвориш очите, ще видиш колко е тъмно в действителност!

готино е .

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re:сърдит дъревнови [re: Kиpил Дъpeв]  
Авторcмъpф (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 10:43



Енергия се "добива" от температурна разлика при обратния процес - пренасяне на топлинна енергия от топъл към студен резервоар (ДВГ, газови турбини и т.н.). При климатиците имаме пренасяне на енергия от студен към топъл резервоар. за което се внася енергия, не се добива - и колкото е по-голяма температурната разлика, толкова по-неефективна става системата.
Просто допълнителната топлинна енергия в стаята е пренесена отвън, но не благодарение на температурната разлика, както твърдиш, а въпреки нея.

А 1 J няма нищо общо с 0.2778 kWh. Истинското съотношение е 1kWh = 3600000J



Тема Re: Некои съображениянови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор Chernobyl® (радиоактивист)
Публикувано05.11.03 11:29



Тва го каза един приятел в състояние на неадекватност, пък аз си го лепнах за подпис :-)

Ако си затвориш очите, ще видиш колко е тъмно в действителност!


Тема Re: Как да се хакне електромеранови [re: ПHH]  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 01:46



to ne be gluposti i prostotii na taq tema 4eke#ii razbira4i ot termodinamika sistema za merni edinici i red gluposti A 4OVEKA PROSTO PITA I SLED KATO NIKOI NE MO#E DA OTGOVORI RUSI GLUPOSTI I OT NEZNANIE SAMO I SAMO DA U4ASVA DA KA#E DA GO 4ETAT. samo edin dva po smisleni ogovora ima6e ,ta vuprosa be6e kak da se hakne obiknoven elektromer.pomislete cos fi govori li vi ne6to tova e akak se postiga edni si go pravqt sami drugi go kupuvat ima takiva razrabotki.ne se strahuvaite ot razni tuoi inkasatori i rabotnici v energo tupi sa kato slonski zadnici #iveqt i mislqt kato v kamennata era,kato iznesen elektromera tolkova po dobre te sa na ulicata vie v ku6ti mo#ete da pravite kakvoto si poiskate a 4e elektromera se vurtu obratno 6to vi e gri#a te i edni amper kle6ti ne znaqt za kakvo slu#at taka 4e ima na4ini derzaite bratqta ve4e go napraviha uspeh na vsi4ki #elae6ti i mo#e6ti i SPOKO 4ao vi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.