Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема На регулаторния фронт нищо ново  
Автор The_BoogiemanМодератор (Feldmarschall)
Публикувано27.07.03 19:36



И така, след хиляди излишни килобайти и изхабени неврони, отправени към моята личност и модерирането ми, няколко физически закани и др., седнах да драсна този текст.Това трябва да е някаква ранна бета версия на клубните правила.

Генерално правило, въпроси, чиито отговри могат да бъдат намерени след две минути ровене из Гуугъл, е непрепоръчително да бъдат задавани тук.Разбира се, винаги има и изключения, но глупости от сорта на къде да намеря крак за някаква програма/проксита и други такива, нямат място тук.Невъзможно е да изброя всеки такъв въпрос, който може да хрумне, затова предполагам, че някои хора ще се оплачат, че не се споменава в правилата.Според мен, това е и най-важното правило, защото форумите не са направени за мързеливите юзери, които чакат на готово.Така не става, разберете.Аргументи от рода на това, че никой не се е родил научен са смешни.Никой не се е родил научен, но никой не е длъжен да учи другия.

Също така, тук нямат място обяви от рода на "Продавам/купувам кредитни карти и други глупости", "хаквам пощи" (това за пощите май се възприе, но гледам, че още има заблудени души, които продължават да питат как се хакват).

Въпроси, които са свързани с разни филми, игри и други такива, непринадлежащи тук, също ще бъдат яростно трити.

Понеже ми се изчерпаха идеите, чакам вашите предложения и корекции.Нека този път заедно изградим правилата, така че повечето потребители да са доволни.



Тема Re: На регулаторния фронт нищо новонови [re: The_Boogieman]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано28.07.03 17:45



нали можеш да местиш мнения от една тема в друга? (кът/пейст са ти на помощ).

направи една тема, озаглавена 'последни изтрити теми', сложи катинарче и я забучи най-отгоре. и като някое говедо натвори глупост - тряскаш му постинга там, слагаш най-отдолу или най-отгоре нещо като 'виж в гугъл' или 'виж в асталависта' и толкоз. така няма да има дивотии от рода на 'що ми изтри темата'

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема уважавамнови [re: onzi]  
Автор Polymorph (generic)
Публикувано28.07.03 18:29



твоите мнения по принцип, обаче защо въобще трябва да се оставят такива теми? така се загрозява клуба според мен. нещо, което си го е казал модератора просто няма какво да се двоуми - като е гарга да е рошава - след като са изтрити, такива да бъдат. излишен труд е да копира теми за тоя дето клати гората.



Тема Re: На регулаторния фронт нищо новонови [re: The_Boogieman]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано28.07.03 18:51



Nai mnogo vuprosi ot roda na "къде да намеря крак за някаква програма/проксита и други такива...." zadavat nachinaesti hakeri (s drugi dumi takiva kato men , koito vuobste ne sa hakeri (vse oste)). Zasto ne napravish edna zakluchena tema za nachinaesti; samo linkove (e mozge i da se pripokrivat chastichno s ostanalite) i tam mezdu drugoto obiasniavash i za krakovete i proksitata , che niamat nisto obsto s istinskoto hakvane. Po tozi nachin novodoshlite (absolutno nachinaesti hakeri) purvo v tazi tema ste hodiat i procenta na glupavi vuprosi ste namalee znachitelno.
Ta tova e iedeiata

pozdravi

PS
Estestveno vinagi mozesh da otvorish vtori klub (karkove , proxyta)

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: На регулаторния фронт нищо новонови [re: The_Boogieman]  
АвторDr.Flex (Нерегистриран)
Публикувано28.07.03 19:40



Виж, правилата са чдесни, както ти сам каза модераторът трябва да пази клуба от обиди, клевети, спам и въпроси, които не принадлежат в клуба. Но да определяш ти кой постинг е глупав и да го триеш, с това не съм съгласен. Хората имат право да питат, а като въпросите им ви се струват глупави, просто не им отговаряйте. Но да определяш ти според твоята лична гледна точка кой постинг е глупав и кой да остане, с това категорично не съм съгласен. Това, което за тебе е глупаво, за този, който го е пуснал явно не е. Всички се учим, нали? Ти си модераторът, ти си решаваш, но аз все пак категорично не съм съгласен с това ти според твоята позиция да определяш кой пост е глупав и да го триеш.

Също не съм съгласен и с това да банваш юзърите по IP без причина. Например мене вчера защо ме банна? Единственото, което казах, беше, че не съм съгласен това да ми триеш ей-така постовете. И вечерта гледам-не мога да пускам мнения. Ако съм те засегнал нещо, кажи, но да ме банваш по IP? В момента пиша от един клуб, затова, ако обичаш махни ми бана.



Тема Re: На регулаторния фронт нищо новонови [re: errata]  
АвторDr.Flex (Нерегистриран)
Публикувано28.07.03 19:44



На мене лично идеята ми харесва. Но защо прокситата да нямат нищо общо с хакването? Я си представи, че хакваш някоя мрежа без прокси? Още същия ден ще дойдат куките и...



Тема ?нови [re: Dr.Flex]  
Авторroot (Нерегистриран)
Публикувано28.07.03 20:17



и? те ше дойдат и ако ползваш прокси.



Тема ?нови [re: Dr.Flex]  
Авторroot (Нерегистриран)
Публикувано28.07.03 20:27



продължавам да се учудвам. противоречиш си, а и извърташ нещата. модераторът не трие теми като определя коя е глупава и коя не. всичко си е определено, това, че някъде не го пиеш не значи, че е позволено. просто примерно темите за крак се трият. темите, където някой иска помощ, за нещо, дето може да си го свърши МНОГО ЛЕСНО САМ, също се трият. Зловредни теми, в които някое неграмотно ламерче иска да направи на някой мръсно, също. има още доста хора около мода, които са редовни посетители на клуба, не си мислете, че мода е някакъв цербер, който си развява оная работа. всеки друг на негово място би следвало да направи същото, че и доста повече.... засега толкоз, мир и разум...



Тема Re: уважавамнови [re: Polymorph]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано28.07.03 23:45



за да се намали простотията от рода на 'ти мене уважаваш ли ме и що ми изтри темата'. макар че и това дето го предлагам е в рамките на пожеланията...

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: На регулаторния фронт нищо новонови [re: Dr.Flex]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано28.07.03 23:48



точно мод-а е човекът, който трябва да оцени темата и съгласно субективната си преценка да я остави или изтрие. а за 'всички се учим' - виж кво е написал. за тези, дето се учат, има гугъл.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Molq ne me triiete, plsнови [re: The_Boogieman]  
Автор1O year old (Нерегистриран)
Публикувано02.08.03 15:23



From 10-year-old

1.Предлагам да се въведат пароли в този клуб!
2.Паролите да се дават само на програмисти завършили висше образование по специалността!
3.А някой зададе въпрос започващ с думичката "КАК" или "ЗАЩО" да му се отнема достъпа, също така да се направят и постъпки пред университета да му се отнеме и дипломата!
4.Ако някой въобще зададе някакъв въпрос, следва т.3
5.Ако някой си помисли да зададе някакъв въпрос, следва т.3
6.Ако някой не знае нещо, следва т.3
7.Ако някой не може нещо, следва т.3
8.Този клуб е само за хора (ГЕНИИ) които всичко знаят и всичко могат!
9.Хората по т.8 (ГЕНИЙТЕ) са длъжни (НЕЗАВИСИМО, ЧЕ ИМ Е ПОД ДОСТОЙНСТВОТО) да прочитат абсолютно всеки въпрос, ако някои от тези въпроси ги отекчи, за този който го задава следва т.3
10.Хората по т.8 (ГЕНИЙТЕ) са длъжни (НЕЗАВИСИМО, ЧЕ ИМ Е ПОД ДОСТОЙНСТВОТО) да дават мнение и оценка по абсолютно всеки въпрос. Възможните оценки са (досаден, тъп, по-тъп, най-тъп) въпрос. Ако някой от тези въпроси получи някоя от тези оценки, за този който го задава следва т.3
11.Правилата винаги са отворени за още забрани!

12. Да живее демокрацията. Хайл Хайл Хайл



Тема Re: На регулаторния фронт нищо новонови [re: The_Boogieman]  
АвторxbOx (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 01:20



moderatora ... ne ti pravi chest da dopuskash greshki i da ne gi popravqsh sled tova citiram "въпроси, чиито отговри" znam che nqkoi shte kajat che chovek ne e bezpogreshen ... taka e no s risk da se povtorq shte kaja ... da ne gi popravish ... have fun



Тема Re: На регулаторния фронт нищо новонови [re: xbOx]  
Авторeбacи (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 01:23



Предлагам Модератора да се гръмне :) и всички писали в тоя форум да последват примера му ... Да ви пикая на скапаните мнения ебаси :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.