Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Тема triene na logs ( ne govoriq za Win )нови  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 20:32



polojenieto e slednoto:
R00t-nal sam si mashina imam user i pass.
Vuprosa mi e kade sa logovete v koito se pazqt IP-tata koito sa se logvali ?
Koi moga da iztriq kato user i koi kato root ?
ima li exploit ili programa s koiqto da se prikriqt i avtomati4no da se iztrivat taka 4e IP-adresa da ne ostava v mashinata.
ako niqkoi znae neka kaje.



Тема basi [re: :)]  
Автор Polymorph (Monster_Hunter)
Публикувано18.05.03 22:14



как си си руутнал машина като не знаеш едни логове къде са? Ок, изтрил си логовете, намерил си ги, мамка им мръсна, шитнал си ги. А погледнал ли си /etc/syslog.conf? Кой знае къде си логва нещата "ламерния" админ. Я на друго място, я в конзола, я на друга машина. То си е е~ м~. Ок, погледнал си и там. Има обаче още файлове във /var/log дето не са текстови. Какво ше ги правиме тях? Ааа, ей така - между другото: ти като ги намериш логовете, ше ги бастисаш директно ли? Е, кофти е така. Като се събуди оня "ламер" сутринта и не намери логове, не мислиш ли, че ше се притесни малко? Ок, нали е ламер няма да ги търси.
Ти мани логовете. Ама има едни шибани нещица дето седят и следят за такива като тебе. Я ше е програмче, я некое модулче, к'ви ли буби нема. То нема проблеми да ги шитнеш, нали си руутнал машината. Нема проблеми, ако се сетиш да потърсиш, ако знаеш какво да търсиш.
Има да, има такива китове дето трият всичко, та да не се мориш. То, вече трябва да си знаеш де, че к'во ли няма.
Ако още не са те закопчали, ти пожелавам приятен трилър... или драма, според зависи. Според зависи колко е "ламер" админа.Или ти...

_-=In UN*X we trust!=-_


Тема Re: basiнови [re: Polymorph]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 11:32



Prav si. Mashinata si e rootnax lesno, bez problemi.
Za trieneto- triqt samo lamerite ( moje puk i az da sum lame )
ne e neobxodimo da se ka4vat kvi li ne bozi ( kolkoto pove4e ka4vash tolkova pove4e se uveli4ava shansa da te pipnat) taka 4e ako ot logs se iztrie nenujnoto
vsi4ko shte si e OK.
Za programite na admina- ami shtom lamer kato men mu e root-il mashinata mislish li 4e se e pogrijil za opazvaneto i ?
P.S. Mahina moje da si butne vseki lamer trudnoto e da si q opazish. Aide s zdrawe.



Тема Re: basiнови [re: :)]  
АвторCiscoAboveAll (Нерегистриран)
Публикувано31.05.03 23:03



da ama nali se se6ta6 4e dori kato se iztriqt logovete,ti kogato izliza6 pak ostava log,koito kak 6e iztrie6 a?



Тема Re: basiнови [re: bbwolf]  
Автор ro6avia (mnogo ro6avia)
Публикувано02.06.03 10:55



po -prosto
iztriva6 cialata ma6ina (formatira6 diska)
i nikakav log ne ostava :-PPPP

E tuk ni6to niama :



Тема Re: basiнови [re: ro6avia]  
АвторSomeHacker (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 12:15



A be ti si lud be.
Znachi shte zatriesh vsichko a ?
Amo ako logovoete sa na druga mashina koiato pyk ot svia strana ima da rechem v crona si da kopira na vseka secunda novite danni ot logovete na drugo miasto deto hacknata mashina niama prava dori i za chetene a?
ili pyk pravi archive ili pyk i dvete za po sigurno - nema samo da te izlovat ami i lov shte si napraviat s cheverme i vsichki ekstri toku vizh ti drypnat poveche godinki ot kolkoto zasluzhavash - shtoto si se napravil na tarikat.
Ha priatna drama kakto niakoj beshe pisal po gore.




Тема Re: basiнови [re: SomeHacker]  
Автор ro6avia (mnogo ro6avia)
Публикувано02.06.03 13:55



mi togava trie6 cialata mreza
ili napravo vsi4ko ot komputrite po sveta
te taka niama da te hvanat :-))))))

E tuk ni6to niama :



Тема Re: basiнови [re: ro6avia]  
Авторaz sym (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 03:33



abe kajete na choveka kvo se drachite nali za tva e toq forum.programa za triene na logs ima i nai efikasnata spored mene se kazva vanish mojesh da si q svalish ot www.packetstormsecurity.org



Тема Re: basiнови [re: az sym]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 14:58



Namerix mig-logclear vurshi 4udesna rabota ima go v packetstorma, no vij tva za drugata mashina ne znam kak bi stnalo. Ako re4em razberesh koiq e mashinata tiq shte e v lokalnata mreja i bi bilo po lesno zashtoto portovete ne bi triqbvalol da sa filtrirani i t.n. sushto taka ulogin ili puk ot drug shell na koito 4etesh pismata i t.n varianti mnogo vsi4ko si zavisi ot konkretnata mashina.



Тема theнови [re: :)]  
АвторUltriX (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 14:35



real attacker, that can do real harm, won't rely on that stupidity, like you... "should" is the word we must never use... everything is subjective in this world...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.