Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ще ми помогнете ли момчета ...???  
Авторcлyчaйнa юзepka (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 19:12



Здравейте на всички от този клуб. Влизала съм тук преди доста време, но не съм достатъчно компетентна, за да комуникирам по темите.
В момента се нуждая от помощ и ще бъда много благодарна, ако някой отдели от времето си да ми обясни с думи прости един казус.
Моля ви да проявите снизходителност, макар, че сигурно е доста смешно и комично това, за което питам. Аз в никакъв случай не мога да се определя като човек, за когото мрежата няма тайни:-)
Става дума за следното:
Миналата седмица са се опитали да влязат с моя ник, но без да знаят паролата в един сайт, където членувам. Естествено и два пъти са натискали бутончето за забравена парола. В пощата ми, сайта на два пъти е изпратил ника и паролата, които аз и без това прекрасно си ги знам.
Но като погледнах опцията "история" в същата тази поща, установих, че четири пъти (през няколко минути) някой се е опитвал да влезе и там с грешна парола. Посочен е и IP адреса, от който са правени тези опити.
При сравнението на този IP адрес (с грешните пароли) с IP адрес на компютър на мой познат, от който ден-два преди това съм влизала в моята поща - установих, че те не се различават.
Дотук добре. Значи атаката е била от този същия компютър.
Обърква ме друго.
Общо два пъти съм влизала в тази моя поща от въпросния РС на господина.
Другото ми влизане (една седмица преди атаката) е зарегистрирано в историята с друг IP адрес.
Възможно ли е един и същи РС да се регистрира в историята с различни
IP адреси, при условие, че връзката с Интернета не е чрез телефона ?
Моят познат се кълне, че не е той и ми посочва трети съвсем различен IP адрес .
Предварително благодаря на всеки, който ще ме светне по въпроса.
Още веднъж моля за извинение за въпросите ми на лаик.
Бъдете здрави и с късмет, всички вие от този клуб!




Тема Re: Ще ми помогнете ли момчета ...???нови [re: cлyчaйнa юзepka]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 23:10



na ko go e abonat
primerno niakoi ot operatorite pri abonamenta ti davat edin adres i tolkova.
pri drugi se meni prez niakolko chasa. Vij drugia problem e che tozi kojto se
e opital da vleze s tvoia NIK i neznaejki parolata, ia prashta na emaila ti
a za da ia izpolzva priabva da znae i parolata na emaila ti. Prosto go smeni,
parolata moje da e ostanala pri nego.



Тема Re: Ще ми помогнете ли момчета ...???нови [re: cлyчaйнa юзepka]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано10.04.03 01:40



Проблема е традиционен. Има някой, дето си те е харесал, и използва традиционния хакерски способ да те свали.

Значи по въпроса с IP адресите - ако ползвате Интернет през телефон, или пък с VPN в кабелна мрежа - тогава при логване в мрежата сървъра "раздава" някое свободно IP, и така може всеки път да си с различно. Но това не трябва да те обезкуражава. Просто отиди при Интернет доставчика си, и го помоли да извади от статистиката на сървъра за въпросния ден и час, кой от потребителите (като User) е бил с въпросното IP. ;о)

Втори съвет: незабавно смени паролите на клуба и на пощенските си кутии. Когато сървъра на клуба изпраща паролата на ТВОЯТА поща - за да стигне някой до там - ще му е необходимо да разбие и пощата ти. Абе, проблема е предмониторен...

П.П. Неточно написах - да отидеш при Интернет доставчика на твоя приятел. Понеже IP адреса съвпада с този, който си наблюдавала при приятеля си - това означава, че въпросния хакер е към същия Интернет доставчик.
Айде от мене пожелание за успех, и доскоро...

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...

Редактирано от Щиpлиц на 10.04.03 01:43.



Тема С благодарност!:-)нови [re: Щиpлиц]  
Авторcлyчaйнa юзepka (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 10:32



Искрено съм ви благодарна и на двамата - "аз" и "Щирлиц".
Просто потвърдихте това, което и аз си мислех, макар и с оскъдните ми познания.
Значи така. Разрових се в архива на този клуб и намерих адреса за проверка на IP адресите – много полезен адрес. Защото чрез него видях, че става дума за един и същи доставчик за трите IP адреса. Разбира се това не е достатъчно доказателство, но в контекста на това, което ми пишете, че практически съществува “свободно раздаване” на адреси – мисля, че е достатъчно доказателство.
Момците (приятели на моя познат), които са правили всички тези опити не са подозирали друго нещо. Във въпросния сайт съм посочила съвсем друга поща, която се различава коренно от тази, която знае моя познат. Така, че и да беше влязъл в кутията ми – просто нямаше как да научи паролата за влизането ми в сайта. Това беше една случайност, но много ми помогна и ми даде просто урок – как да се предпазвам от подобни атаки.
Разбира се, че смених всички пароли на принципа – комбинация от цифри и букви.
Но мисля, че може да се направи още нещо.
Когато се регистрира членство в даден сайт – да се посочва поща, която да препраща съобщение до втора поща, а тя от своя страна да стига до трета българска поща – дори с уведомяване по телефончето (GSM).
Сложно е, но мисля, че е достатъчна барикада за нездрави щения .
А иначе съм сигурна, че ще действа безотказно – поне през две чуждестранни пощи съм го правила: www.care2.com и www.freetutorials.zzn.com – перфектни са.
А въпроси към моя интернет-доставчик не мога да задавам, по простата причина, че съм във вътрешна мрежа и работя със служебно РС.
БЛАГОДАРЯ още веднъж мили момчета за помощта! Задължена съм ви!
Бъдете здрави, с късмет и много поводи за усмивки!

юзерката (май ще минавам по-често да попрочитам някои полезни нещица)





Тема Не мислянови [re: cлyчaйнa юзepka]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано10.04.03 15:20



че има смисъл от толкова препратки по различни пощи. Ако аз (или който и да е) може да хакне някоя поща и да ти разбере паролата, той ще има достатъчно познания да го направи и със съвсем други сървъри осигуряващи е-маил пространство... Така че това не е особенно голяма гаранция все пак ;)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: С благодарност!:-)нови [re: cлyчaйнa юзepka]  
Автор eбacи ()
Публикувано10.04.03 16:14



Значи.... до колкото успях да разбера до тук...
Някой ... който и да е ... ти е влезнал в пощатата така ли ?За сайта няма да говориме ... Ти си променила паролатана пощата но това съвсем не е достатъчно..., поради простата причина че тоя който преди ти е влизал в пощата ако е достатъчно умен, ще е прочел и раздела за слабопаметни юзери и ще ти знае тайния въпрос и тайния отговор ако случайно за в бъдеще си промениш паролата.... Ферщейн? За това се постарай да си смениш изцяло и това инфо...
Съвет- избягвай да си влизаш в каквато и да е поща от чужд компютър(служебния също-той е най лесен)

Drive defensively. Buy a tank.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.