Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема що не вземем да направимнови  
Автор gali (много ядосана)
Публикувано25.07.02 17:50



що не вземем да направим един клуб начиаещи хакери, да не ви занимаваме с въпроси като тоя: какво значи nuke, sniff, flood, bot и разни такива?

Преди да направиш нещо, преброй до 20.


Тема Re: що не вземем да направимнови [re: gali]  
Авторcode_grinder (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 10:23



Ante-Scriptum: ne sym nikakyw haker, az sym obiknowen developer :) skuchaesht :)
kakto zanaesh (nali si uchitelka) triabwa mnogo chetene...
i zadawane na wyprosi syshto, no kakto znaesh
po-polezno e pyrwo da se opitash sam da se nauchish, posle
da pitash, a ne w obratnia red.
nachinaesht haker zwuchi tyjno... poniakoga daje smeshno...
wyprosa koito zadawash zwuchi kato da e
w oblastta na interes na t.nar. script kiddies
wmesto da pitash kakwo e nuke i flood
ako si zle s angliiskia, idi na slaweikow, i si wzemi niakoia kniga
za linux administrirane i zashtita ot 'hakeri' (mnogo typo zaglawie)
e da... malko sa debelichki knigite :))
wzemi si instalirai edin linux cheti po cial den razni neshta w
zaglawieto na koito pishe 'HOWTO'
i nauchi pone C i Perl
ne che shte stanesh haker :) az naprimer ne sym stanal :)
no pone moje da se opitwash da prihwanesh malko kultura :)



Тема Re: що не вземем да направимнови [re: code_grinder]  
Автор gali (много ядосана)
Публикувано27.07.02 17:06



Не се и опитвам да стана хакер. искам просто да се предпазя от тях.

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: що не вземем да направимнови [re: code_grinder]  
Автор gali (много ядосана)
Публикувано27.07.02 17:52



и още нещо - имам представа от С и перл. от опит знам, че много по-лесно се учи, когато имаш нформацията наготово и от теб остава да я смелиш и използваш. практиката учи, а не дебелите книги.
а за площад славейков - нашият се казва възраждане и само офисът на експресбанк е на този адрес. не че се оплаквам - аз си пазарувам по интернет. имам куп книги, в повечето от тях пълни с неща, непотребни на никого, или отдавна известни. искам това, което не се знае, защото точно него използват хакерите, за да проникнат в системата ти. а когато знаеш, поне няма да те изненадат и ще можеш да отговориш адекватно.
но понеже споменаваш, че съм учителка - много ме дразни, че в речника ни, особено в областта на ИТ, масово се използват чуждици. прост пример - какво му е на печатащото устройство, че му викат принтер? и защо, по дяволите, драйверът се нарича драйвер (шофьор - проверих в речника). и какъв девелопер си ти, разработчик си е много хубава българска дума.
айде, аз толкова дълго нещо не съм писала от сто години, вече забравих каква беше темата. после, ако се сетя още нещо, ще си продължа.

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: що не вземем да направимнови [re: gali]  
Автор Zagorka (Бира (Студена))
Публикувано27.07.02 20:03



Mojesh da pochnesh ot

. A njama smisal da prawish neshto nowo sled kato go ima weche gotowo i ti ostawa samo da go polswash.



Тема Re: що не вземем да направимнови [re: Zagorka]  
Автор gali (много ядосана)
Публикувано27.07.02 20:48



благодаря. всъщност нищо ново не искам да правя, а да се запозная с това, което другите правят. още веднъж благодаря.

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: що не вземем да направимнови [re: gali]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано28.07.02 00:11



хех
не смятам да отговарям по същество. но по принцип:

те нещата дето са по книгите са остарели. те вестниците като излязат са остарели (инфото им е от предишния ден), че книгите ли.. което не значи, че не можеш да научиш нещо полезно от тях. новите неща - абонирай се за малко security related news groups, попрочети там (макар че и там много бълвоч се изсипва), и може и да си в час. ще ти са необходими 2-3 часа дневно да попрегледаш отгоре-отгоре за кво иде реч.

вариант2 - четеш разни сайтове като cert.org, securityfocus.com и се информираш също достатъчно редовно.

за чуждиците - неколко съображения: 1. по-кратки са. и за писане, и за изговаряне. само като си помислиш, че трябва да повториш 23 пъти 'печатащо устройство', или пък 'запомнящо устройство за гъвкав магнитен диск', и като си помислиш, че можеш просто да кажеш 'принтер' или 'флопи'

2. интернационални са. следващия път като ти доде някой гемранец, французин или белгиец на гости, пробвай да му обясниш за печатащото устройство. и виж колко време ще ти е необходимо за обяснения, преди да използваш думата принтер.

3. имало е по възраждането такива опити - пример - кибрит='драсни-пални клечица'. франсетата и те пробваха нещо такова - да си преведат термините. резултатът - говориш си с диването от франция 15-20 мин, преди да се разберете за кво иде реч.

4. колкото до разработчика - направо се изприщвам, като чуя тази дума. девелопер или създател - иди-дойди. ама разработчик... бърка ми в здравето.

ай със здраве

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: що не вземем да направимнови [re: onzi]  
Автор gali (много ядосана)
Публикувано29.07.02 15:43



първо, благодаря за линковете, това е и целта на темата. а не да се заяждаме.

затова втора точка я коментирам за последен път - продадоха държавата, продават и нас, като си помисля как работим за жлти стотинки и угодничим на всеки - ние, българите сме роболюбив народ. в смисъл, че обичаме да робуваме - византия, османската империя, ссср, америка, сега и ес. та само езика още не са ни взели, но като гледам, на път са и това да направят. много ме е яд, и мога да напиша три машинописни страници по въпроса, така, както нямам дар слово, ама не е тук мястото.

ще се радвам, ако можеш с друго да помогнеш. ако ще ползваме трибуната за простащини, както често се среща и в другите теми, то тия клубове стават излишни.

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: що не вземем да направимнови [re: gali]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 17:50



Ама ти сериозно ли?
Как ти се струва: Изтегли си най-новите шофьори за видео картата ?
Аз ако чуя такова нещо ще падна от стола от смях.



Тема Re: що не вземем да направимнови [re: nobody]  
Автор ncuxo (непознат)
Публикувано25.09.02 02:17



На мен много ми е интересно: Каква е разликата м/у някой, дето е хакнал една система и се е отървал и друг, който не е успял, но са го хванали, май и в двата случая са ХАКЕРИ.

Другото за термините: Трябва да си останат на английски.

И нека има място където могат незапознатите да питат, дори и много да четеш, все се намират въпроси.

Hack The Planet




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.