Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема леле...май стана лошо!нови  
АвторAngel (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 10:52



Приятелката ми си взе компютър. Инсталирах и уиндоус, купих и акаунт за интернет и я оставих. Вечерта дошла съседката с детето си, пуберче-хакерче, то седнало и пред компютъра и като голям разбирач накачило и разни програмки, като за половината от тях смело се разплатило с чужда карта. И то са все глупости, разни десктопчета, скрийнсейвърчета, мърдащи простотийки…..сигурно е похарчил поне 100 долара. Акаунтът който взех е поименен, води се на мен, доколкото разбрах детето идиотче не е взело никакви мерки за да си скрие айпи-то. Много съм притеснен, защото сега очаквам едва ли не да ми звъннат на вратата от полицията. Онова кретенче е на 15 години и нищо няма да му направят а и не бих искал, все пак е дете. Незнам какво да правя, дали ще имам проблеми? Чух че имало изменения в наказателния кодекс за компютърните престъпления, не ми се ще да се занимавам със следствие и съд. Кажете, реално, преследват ли се такива неща тук, дали не е по добре сам да има и да обясня какво е станало? Лошото е, че ако дойде някой в къщи ще види и че уиндоуса не е легален и изобщо……разбирате, кажете какво да правя, моля! Съседчето каза че то ги правило тия неща отдавна и никой не го бил търсил, ама аз се притеснявам…..



Тема Re: леле...май стана лошо!нови [re: Angel]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано02.10.02 12:37



Abe drun-drun, 'razplatilo se s kreditna karta', nai-veroiatno e polzvalo Cracko-ve za ga gi registrira programite.
1. Mnogo sa malko programite koito davat Direktno nomerche,pri plastane s CC, povecheto iziskvat pone 1 den i ti go prastat na E-mail-a
2. Za 100$ nema da se mrudnat FBI&CIA ot USA do tuka po nikakav nachin, puk bilo i zaradi teb ili priatelkata ti.
3. Ako chak tolkova te e strah, udari edin boi na priatelkata ti, drug put da ne pravi taka, formatirai 3 /tri/ puti harda ot nisko nivo i 2 pati s obinoven foramt /zelatelno e da e pri palnolunie/ i vikni pop da porasi sas svetena voda i dati oprosti grehovete i si gotov



Тема Re: леле...май стана лошо!нови [re: AliBabach]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 14:53



Забрави да кажеш после да натроши диска с чук за да не може да се проследи информацията.



Тема Re: леле...май стана лошо!нови [re: Angel]  
Автор KByteМодератор (Unlimited Masta)
Публикувано02.10.02 20:13



:))) spokoino nikoi nishto nqma da ti napravi gledai si jivota:))

[] #Security-BG

Тема Re: леле...май стана лошо!нови [re: Angel]  
Автор Fking ()
Публикувано02.10.02 20:19



Споко човек. Няма да имаш никакви проблеми......първо че сумата е смешна и второ става дума все за intangible (нематериални) неща.



Тема Re: леле...май стана лошо!нови [re: Angel]  
Автор a2t (le amateur..)
Публикувано02.10.02 20:31



...abe
...4ydeh se da znaes tozi malkiat kade to4no jivee??..

--------------------------------
i nii ste stanem milioni..!
--------------------------------


Тема Re: леле...май стана лошо!нови [re: Angel]  
АвторNenormalen_ (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 21:33



Neboi sa man da ne ti puka az si crackvam programi s kofite i mnogo se samnqvam 4e toi gi e kopuval s kreditni karti zashtoto tova nqma smisul bratqta rusnaci se staraqt da pravqt krakove zdravo :) a i malko programi sa napraveni za pazaruvane s CC v smisal pove4eto iskat da gi kupish i te ti prashtat key za da gi REGnesh a i nikoi nqma da se zataji za nqkakvi si 100$ tva pari li sa? dishai spokoino nikoi nqma da te tursi



Тема Благодарянови [re: Angel]  
АвторAngel (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 22:28



Малко се поуспокоих от това което казвате, въпреки че като направих сметка, сумата е около 200 долара. И не ги е краквал, лайното му с лайно, и на всичкото отгоре ми показа един мейл, в който са получени потвържденията за извършените плащания. По тях направих сметката. Дано няма проблеми. И като казах на техните, те вместо да го претрепят, го гледаха с възхищение като бъдещия Бил Гейтс!!! Каза ми че бил взел картата от някакъв канал в чата. Чудя се, ако е толкова лесно, и той дето е на 15 години може да го прави, а пък и явно не гонят за такива неща, ами то как още злоупотребите с карти не са станали национален спорт?!?
И то е ясно че никой няма да се вдигне за такова нещо да дойде от чужбина, ама надали е толкова трудно да се изпрати ip-то от който е влизано на нашата полиция и оттам много лесно могат да хванат нарушителя. Не се ли прави така? Не е никак сложно, въпреки че не съм чувал някой да е осъден за такова нещо де. Но аз все пак се притеснявам, защото зад това ip са моите данни. А лапето ще яде голям бой, вервайте ми!!!



Тема Re: Благодаря [re: Angel]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано02.10.02 22:52



прави се така: IP адреса ти го пращат на доставчика ти с обяснение какво е станало и молба да се обадят на съответните органи,за доставчика не е никакъв проблем да намери кой е потребителя,и на другия ден имаш гости
още повече че хлапето не е взело никакви мерки
но това ще стане ако собственика на картата писне

живей за мига


Тема Re: леле...май стана лошо!нови [re: Гeнчo]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 23:04



a naj-sigurno e da prodade PC-to i da se premesti w drug grad :))

ajde stiga ste se bazikali s choweka ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.