Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови  
Автор Goodboy666 (непознат)
Публикувано08.09.02 02:34



Ima li nqkakqv na4in da se hakne systemna parola na AWARD BIOS, ako moge da mi kajete, to ima sigurno no...
Probvah mnogo na4ini dori i s universalnite na BIOS no razbrah 4e sa gi premahnali na novite versii.




Тема Re: Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови [re: Goodboy666]  
Автор RuNnlnG^WiLd (старо куче)
Публикувано08.09.02 10:36



Здрасти!
Не съм специалист по хардуера, но доколкото знам, когато си забравиш паролата на BIOS-а, можеш да я изчистиш като дадеш на късо определен джъмпер на дънната платка. По-добре е да погледнеш в документацията на дъното и да не си правиш експериментите чрез налучкване. Ако пък нямаш книжката, но знаеш марката и модела, потърси в сайта на производителя. А ако и това не се знае - я тогава някой друг да даде идея :)
Знам, че навремето имаше и програмки за тая цел...

Поздрави!

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови [re: Goodboy666]  
Автор bbwolf (мляс мляс)
Публикувано08.09.02 13:16



ok pi4 otvarq6 pc to i na dynoto te motherboarda ne dynoto na kytiqta vijda6 edna bateriika koqto dava tok na clock i na bios . maha6 q ot tam (probvai s dyrpane) i sled malko pak q slaga6. po toq na4in si precakva6 clocka ama i biosa ti trygva po default
nastroikite i nqma pass. tva moje da e opasno 6tot ako pi4ovete deto sa pravili pcto sa smenili nqkoe irq posle moje da stane problem i da ti zabiva ama nqma da se pla6ka6. i osven tva za 4ii ti e da pipa6 v biosa . tam nqma gram ni6to interesno ako ne razbira6 hardware si i za tva sigurno 6te precaka6 ne6to kato smeni6 nastroikite za tva pi4 zaebi ne ti trqbva



Тема Re: Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови [re: Goodboy666]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано08.09.02 16:28



http://opie.phpwebhosting.com/~ilove/bios/bios.html



Тема Re: Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови [re: bbwolf]  
Автор DataRider (непознат )
Публикувано09.09.02 00:56



Ako moje samo edna malka popravka
sled kaato mahnesh bateriata da na kuso s otverka da rechem za da ne se naloji da chakash 5-10min v zavisimosh ot dunoto



Тема Re: Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови [re: Goodboy666]  
АвторDX~ (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 03:14



Zdrasti.,Njkoi obsti default passwors
ikwpeter BIOS
j262 seput
AWARD_SW cmos
AWARD_PW AMI!SW1
Biostar AMI?SW1
AMI hewittrand
Award password
bios
No razbira se moje i s tjah da ne stane., w takaw sluchei sastestwuwa programata narechena KillCMOS.,kojato mojesh da e downloadnesh ot koasp.com., ili ako ne mojesh da e namerish tarsi pri astalavista.box.sk



Тема Re: Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови [re: l]  
Автор sunshine_ (never mind)
Публикувано09.09.02 14:32



samo nqkolko dumi...
ponqkoga si struwa samo zaradi hora kato teb i DX~ da se chetat wsichki postingi
konkretno ne mi e trqbwalo, no edno golqmo THX za linka i za infoto ot DX~ !!!

blow ur mind -- TMTOWTDI


Тема Re: Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови [re: DX~]  
Автор Goodboy666 (непознат)
Публикувано10.09.02 00:03



10x za passwordite no ne stavat a s killCMOS mi se preibava BIOS, ne zaradi mene no ne6to sqm nameril bqgava versiq trqbva da vidq za po nova.



Тема Re: Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови [re: Goodboy666]  
Автор a3 (член)
Публикувано10.09.02 15:20



Без съмнение имаш благородни намерения.....

Така че ако имаш понятие от програмиране провери в Ralf Brown Interrupt list.

В пакета файлове има един посветен на CMOS паметта и достъпа до нея през порт 70h. В тези документи ще намериш повече от подробна информация.

На хакерството, четене му е майката

P.S. Ralf Brown Interrupt list можеш да намериш в google.com и краен случай друга търсачка..

P.P.S Оня руски сайт също не е лош сега като го видях.

Аз съм!

Редактирано от a3 на 10.09.02 15:28.



Тема Re: Password na BIOS-AWARD 6.0 plsнови [re: sunshine_]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано10.09.02 17:15



oshte 2-3 link-a i trebe da 4erpish ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.