Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Избор на нов Модератор.нови  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 00:56



Пичове, мисля че дойде време за избор на нов модератор.
Стария (избран миналата седмица) се взема много насериозно и си мисли че хакването на сайтове например не е за темата "Хакери и...". Интересно ако някой начинаещ запален любител иска да се научи нещо, къде ще попита?

Моите наблюдения досега са показали че тук сериозни неща не се обсъждат, само понякога се завърта някой "учен" колкото да наругае. Няма смисъл тогава да се трият останалите теми. Оставете поне хората да питат. Който иска, ще отговаря.

Отварям търга с предложенията.



Тема ЗАнови [re: Гeнчo]  
Авторhuh (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 04:44



Абсолютно за!
Тоя KByte е познат на доста хора със простотиите си от преди време.
Първо се правише на велик щото бил 14-15 годишен и се занимавал с линукс.По едно време постна една тема в която пишеше че бил хакнал някъв сайт ама после се оказа че регнал домейна с крадено СС и сам написал hacked by KByte.
Дотук нищо съществено...
След това направи един мизерен сайт(на тема UNIX/Linux мисля) и почна да спамва постоянно тогавашните модератори го помнят.
От тогава се обажда от време на време колкото да каже някоя глупост.
Преди няколко дена гледам регнал си ника и постнал тема "направете ме модератор". На другия ден гледам станал модератор и почнал с мизериите.
Ами така е като се избират 15 годишни модераторчета които се правят на haxor-и и избиват комплекси тука.

P.S. сигурен съм че като стана темата няма да я има



Тема Отговор...нови [re: Гeнчo]  
Автор Osogovetz (Serpens)
Публикувано19.08.02 05:03



Свежо. Много свежо. Ама не е точно така.
Аз ако хаквам сайт или работя върху нещо, няма да постна тука нещо от сорта: "Имам нужда от помощ за сървър 192.168.12.58. Нещо се опъва", нали? Ако го направя значи съм дали фира, иам си етика, има си принципи в тая работа...
После идва другото...
1. Ако някой начинаещ иска да научи нещо, не е тук първото място, където да стъпи! Взел си човека компютър, взел си акаунт, някой му вързал модема към телефона и, айде хоп! Бам, вътре в интернет.
И къде отива тоя човек първо? Не отива да търси информация за тия неща в мрежата, не иска да научи как работят, ами идва тук и пита:
"Кажете ми как да хаквам?"
Защото за голяма част от хората това е нещо като да ебеш младо маце.
Само трябва да го надървиш и готово! Немаш проблеми!
Да, ма да си хакер не е това. И който тръгне тук да пита какво е да си хакер, нека първо отиде да потърси жаргон файла, да прочете хакерската етика, etc...
И ще види, че това "хакването" не е строго дефинирано, няма точна рецепта как става, има си различни начини.
Но това без което не може е, знанието.
Така че човекът да дойде после и да попита: "Къде да намеря пълна информация за Advanced Routing, etc...", а не: "Как да root-на сървъра на българското правителство"

2.Твоите наблюдения не са показали друго, защото има много като описаните в точка първа. Освен това винаги е по-лесно да ти свърши някой друг работата, отколкото сам да се потрудиш, нали?
И на мен ми се е искало да питам такива глупости, ама не го правя...

Клубът е за Хакери и Кракери. Трябва да се обсъждат теми за сигурност на мрежата, ОС, комуникации, ей такива неща.
Не да се пита как да ползвам мейл бомбър.

Хоратa идващи тук трябва да разберат и друго: Не познават ли добре Юникс базираните ОС, до никъде няма да стигнат. Просто да забравят тая идея. Нека си вземат Линукс, BSD, да опитат да го сложат, да си поиграят с него, да почетат малко за системата, после още, да разберат как действа... После става лесно...
Трябва им някакъв език за програмиране. Или да могат да си компилират поне експлойта като се логнат, а не да седят и да се чудят: "Кво да праа ся с туй xpl.c?"
Трябват им и още много други неща. Ако ще се занимават сериозно.
Аз не казвам, че трябва да си гуру на тема Protocol Layering, Linux/Unix, etc...
Или пък да пишеш всякакви програми на C или скриптове на JavaScript. Но поне трябва да разбираш основното.

Има още много неща да кажа. Но няма смисъл. Някой пак ще ме напсува...


Fiat Lux!

Тема Re: Избор на нов Модератор.нови [re: Гeнчo]  
Автор stranger (buntar)
Публикувано19.08.02 09:03



to4no taka,izritaite go toq,na men mi iztri temata "kak se registrira staq v laf4eto"



Тема Re: Избор на нов Модератор.нови [re: Гeнчo]  
АвторNoHTML (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 09:43



Prawilno!
Ne wijdam ni6to sme6no waw waprosa mi za SSH klient w web aplet, o6te po malko w tozi za startirane na proizwolno prilojenie w klub na ma6ina s Windows Shell
Izob6to mladeja se prestara :(((



Тема Re: Отговор...нови [re: Osogovetz]  
Автор The_Boogieman (Червей)
Публикувано19.08.02 11:07



Napalno si praw, samo towa moga da kazha.Neka razberat horata, che towa ne e miasto za glupawi izcepki i prostotii, i postowe ot tozi tip niama da badat tolerirani.



Тема Za moderatoraнови [re: Osogovetz]  
Автор Waz Gaa (_)
Публикувано19.08.02 11:07



ei tova da se kopne v edna tema nai-otgore i da se lockne

Tova za "Линукс, BSD, " e malko hack orientirano, kakvo shte kajesh za cracking , no nqma znachenie. Texta dobre obrisuva kartinkata

by Waz Gaa



Тема Re: Избор на нов Модератор.нови [re: NoHTML]  
Автор KByteМодератор (Unlimited Masta)
Публикувано19.08.02 11:12



Ami mislq, che nqmam pravo na komentar......abe s dve dumi tova koeto go pravite stava za nqkoi phun file .....

Lamers don't die!!! they come back with other masks....


Тема tolerantnost ...нови [re: KByte]  
Автор Nik666 (zaples)
Публикувано19.08.02 11:33



Spored men edna ot nai-vajnite cherti za edin moderator e tolerantnostta mu kym kritikite, otpraveni po negov adres. Po shestobalnata sistema mislia niama symnenie s kolko mojem da ocenim novia si moderator, pone v tova otnoshenie.



Тема Re: Избор на нов Модератор.нови [re: Гeнчo]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 12:53



Виждам, че има две основни групи противоположни мнения.
За да не се нервираме взаимно повече, предлагам:

1) Да се постави горе една тема "Правила на клуба", за да се знае какво може да се пита и какво не. Само че нека повече хора да обсъдят правилата. Да се укаже кои теми са забранени. Къде да се търси повече информация - някакъв списък с линкове, например към Fravia и др. Как се работи с търсачка накрая...

2) Да не се трият теми. Колкото и тъпи да са, в някои теми има понякога информация, която може да послужи - я линк, я мейл..

3) Непопадащите в разрешеният списък теми да се заключват, но само след предупреждение и поне един отговор (ако темата тръгне да се развива). За това е модератора, да следи форума а не да се разпорежда в него.

Давайте още.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.