Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Awe tova e na Delphiнови [re: Beatman]  
Автор Wise Guy (да бе умен...)
Публикувано15.04.02 23:54



Moje bi nqmash nikakuv opit s bazikane na programki, no edno shte ti kaja. Shtom programata e na Delphi znachi shte ti e dosta lesno da burnikash iz neq. Dva tool-a mogat da ti pomognat:
- Resource Hacker za promenqne na razni tam prozorci i drugi bozi. Razgledane na resource-ite, koito ne sa osobenno skriti. (v sluchaq ne ti trqbva)

- DeDe the ultimate Delphi decompiler. E po-hubav decompilator ot tova ako ima... Svalqsh go otvarqsh si exe-to i mojesh da vidish procedurite: pri natiskane na daden buton ili nqkakvo drugo subitie kakvo stava. Pokazani sa ti referenciite kum drugi kontroli i kum stringove.

by Wise Guy



Тема Re: Awe tova e na Delphiнови [re: Wise Guy]  
Автор Beatman (genius lame)
Публикувано16.04.02 09:38



Точно това направих още след предишния ти постинг. Виждал съм доста дебъгери, макар че не ги ползвам и както казваш нямам голям (даже никакъв) опит в бъзикането, обаче като видях DeDe просто трябва да си доста неграмотен, за да не разбереш че тва е супер дебъгер... Обаче както казах нямам почти никакъв опит в кракването и затова успях да поразгледам само стринговете и събитията, на които те отговарят. Обаче си нямам понятие в каква последователност се изпращат или приемат тия стрингове, което не е маловажно. Ще се поблъскам малко и би трябвало да се оправя (все пак винаги има първи път ). Значи забравих да кажа нещо важно: като разбутам нещо било то по сорса било в някой ресурс, като стартирам програмата ми вдига съобщение (от самата програма, не от windows) че е променян сорса. Това ми го е казвал и лично автора на програмата, но не вярвах че има такава защита...обаче се убедих. Така че номера с бъзикането май няма да мине (или поне аз немога да се справя). Вчера успях да изпратя заявката, която изпраща клиента към сървъра, за да се включи и съответно стринговете, които сървъра връща. Сървъра приема новия клиент и показва че всичко е наред. Значи съм вече лрачка напред! Сега остава да разбера как клиента или сървъра подава информация за тарифите, времето, предплатени и др. Ти доста ме улесни затова ... черпя бира (_)] . Ако ти хрумне нещо друго пиши...

Ако имаш разтворими сокчета, не се мисли за космонавт


Тема Re: Да нахакаме KAIOWASнови [re: Гeнчo]  
Автор Beatman (genius lame)
Публикувано16.04.02 09:43



Потърсих това, което ми препоръча и свалих нещо, което се слага в SERVICES в мрежовите настройки и после се следи на System Monitora, обаче дава информация само за работи от сорта на скоростта по мрежата, текущи връзки, скорости на четене/запис и др., обаче не намерих да има това което казваш. Сигурно не съм попаднал на това, което си имал предвид...

Ако имаш разтворими сокчета, не се мисли за космонавт


Тема Ами...нови [re: Lucho]  
Автор Beatman (genius lame)
Публикувано16.04.02 09:47



Ха! Това също е много добра идея...даже ако успея да го направя ми решава проблема 100%. Обаче не съм много навътре в "оправянето"...дай малко повече инфо.

Ако имаш разтворими сокчета, не се мисли за космонавт


Тема Re: Awe tova e na Delphiнови [re: Beatman]  
Автор Wise Guy (да бе умен...)
Публикувано16.04.02 23:15



Zaradva me

Mi ako polzva API mojesh da probvash s APIMonitor na Rahtab (mai taka se kazvashe picha). Sledi koi API se izvikvat i mai davashe cenna informaciq. Neznam kak stoi rabotata sus socket, no nishto chudno da ti izkara kakvo si govorqt dvete.

by Wise Guy



Тема Re: Да нахакаме KAIOWASнови [re: Beatman]  
Автор Beatman (genius lame)
Публикувано06.05.02 22:07



Е, добре! Всичко вече ми е ясно:

Сървъра: 003STDO_P /пуска време/
Клиента: 003STDOP^ /потвърждава пускането/
------
Сървъра: 003STDO_S /спира време/
Клиента: 003STDOS^ /потвърждава спирането/
------
Клиента: 003STP_NG /времете минутка нагоре/

Какъв е проблема? Ами как аджаба си отчита времето при спиране на компютър. Значи написах си програма, през която връзвам клиента, а програмата към сървъра. Така следя целия "разговор", който водят клиента и сървъра и съответно си блокирам каквито и да е стрингове. Аз естествено блокирам стринга за "минута нагоре", при което на клиента се отчитат реалните минути, а на сървъра НИЩО. Но...при спиране на компютъра сървъра отчита цялото показание на клиента (промяна в стринга за спиране и потвърждение НЯМА; НЕ Е и от системния таймер на сървъра, защото пробвах да го връщам и пак не става). Изобщо не мога да схвана откъде минава информацията за времето, при положение че следя и двата порта 21707 и 21708, които използва програмата. Цялата комуникация става на 21708, другия се използва при идентифициране на компютъра и т.н.

Дайте идеи какво да опитам...

btw Сървъра не отчита време 00:00 (води го като грешка). Отчитат се само времена над 1 минута, затова целя да спра отчитането на времето. Спирам го, ама....

Ако имаш разтворими сокчета, не се мисли за космонавт


Тема Re: Да нахакаме KAIOWASнови [re: Beatman]  
АвторJica (Нерегистриран)
Публикувано23.05.02 16:41



Tova naistina e slojno. Po-dobre hakni servera. ili si sloji oficerska uniforma i ela v turnovskoto voenno uchilishte, kudeto e vojnik niki atanasov, puk napravo go popitaj.



Тема Хехе...нови [re: Jica]  
Автор Beatman (genius lame)
Публикувано23.05.02 20:00



...нищо сложно няма. Сорса излезе по- малко от 300 реда барабар със защитите (просто преди не бях обмислил всичко логически)...сега всичко е наред...вече съм си решил проблема. Колкото до военното училище не виждам смисъл той да знае кво съм направил, пък и представи си как ще ми се зарадва

Ако имаш разтворими сокчета, не се мисли за космонавт

Редактирано от Beatman на 23.05.02 20:17.



Тема Re: Да нахакаме KAIOWAS [re: Beatman]  
Авторproterianec@dir.bg (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 10:13



super ama tova shte otneme malko vreme da



Тема Re: Да нахакаме KAIOWAS [re: Beatman]  
АвторMagic_Q (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 10:35



Понеже вече всички вкащи започнаха да пипат компа и реших да сложа кайовас :)
Всичко е ОК , само немога да разбера как се слагат иконите бре хора.
Как да сложа на десктопа на програмата иконите , които искам да са достъпни. Мерси предварително




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.