Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема RedHat Linux instaleren?нови  
АвторO4O4O4O4 (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 00:04



,dnes sednah da si instaliram Red Hat Linux,Ok, wsichko naprawih kakto trjabwashe,dori mi bjaha kazali che e mnogo werojatno da imam fips problemi,no... i w momenta w koito trjabwashe da cofiguriram Xwindow, wsichko se obarka, ne se e instaliralo kakto trjabwa ili ....neznam.... trjabwashe da waweda njakoi komandi za cofiguratsijata,pak to kwo se sluchi? sega pcto mi nisto ne priema i tselijat mi monitor se izpiswa s 04 04 04 04 04 04 04 04 04 04 04 04 04 ,neznam kwo e, moje njakoi defekt da sam nanesla a moje i njakoi virus da sam nanesla na sobstwenoto si pc, no prosto njama kak i kade da prowerja ,w momenta njamam nikwa operatsionna sistema,nisto ,samo teja nuli i chetworki....>Kakwo da prawja



Тема ...........нови [re: O4O4O4O4]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 09:03



Почваш отначало...



Тема Re: ...........>>>нови [re: Osogovetz]  
АвторO4O4O4O4O4 (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 14:38



mi kak da pochna otnachalo kato nisto ne raboti?kato sloja partitsjata s cdto mi dawa che njamam nikwa Diskowa sistema ili pak che ima njakwa greshka?mislj si che e BIOSVIRUS,koeto ste e naij-loshoto....no se chudih dali wse pak ne moje da se oprawi polojenieto?ili ste trjabwa da si wzema nowo dano?



Тема Re: ...........>>>нови [re: O4O4O4O4O4]  
Автор The_Boogieman (Червей)
Публикувано23.02.02 15:51



Абсолютно същия проблем съм имал, оказа се, че дъното е изгоряло.




Тема Re: ...........>>>нови [re: The_Boogieman]  
АвторO4O4O4O4O4O4 (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 16:28



towa njama da mi e mnogo prijatno znachi...........



Тема Re: ...........>>>нови [re: O4O4O4O4O4O4]  
Автор The_Boogieman (Червей)
Публикувано23.02.02 17:50



Не съм казал, че и при теб дъното е изгоряло, просто е много вероятно




Тема Re: ...........>>>нови [re: The_Boogieman]  
АвторO4O4O4O4O4 (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 17:59



towa mi e jasno. prosto mi stana skapano pri misalta che moje da se e skapal.......towa mi beshe experimentnija pc, na nego si prawih wsichko i sja se pretsaka....taka ste e pone njakolko mesetsa sigurno, ......../



Тема Re: RedHat Linux instaleren?нови [re: O4O4O4O4]  
Авторsun (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 01:09



absoluten si neshtasnik



Тема Re: RedHat Linux instaleren?нови [re: O4O4O4O4]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано25.02.02 14:55



А може би просто ти се е скапал master boot record? Това се оправя със системна дискета:

a:\>sys c:
или
a:\>fdisk /mbr
a:\>sys c:

Това е вариантът да го оправиш с DOS. Другият вариант - с Линукс. Ти не си ли направи rescue disk по време на инсталацията? На мен твоят проблем ми прилича на неправилно инсталирано LILO.

Естествено, ако не е хардуерен проблем. Изобщо, кога ти показва тази грешка? BIOS-ът показва ли таблицата с прекъсванията след тест на паметта? А паметта тества ли се?

Много неопределено обясняваш проблема си.



Тема нищо ти няма на дънотонови [re: O4O4O4O4]  
Автор Labrett (изпитател)
Публикувано26.02.02 04:08



Щом можеш да пъхнеш boot-ващо CD и то да рече че нямаш файлова система, значи просто нямаш файлова система. А нулите и четворките са защото вместо master boot имаш една торба лайна.

И човека преди мене много правилно ти е написал как да го оправиш, само дето по-лесно е просто като пъхнеш CD-то отново и повториш инсталацията.

Този проблем и аз съм го имал на времето когато за пръв път инсталирах Linux и като много други не знаех що е то и взех че направих грешката да сложа RedHat. Е верно - лесно се слага по принцип, че понякога и работи.

Разбери едно обаче - Linux не е за хора, които не знаят какво правят. Там няма Setup и Wizards и няма бутон Next, освен в тая гавра RedHat (и то само на места, горе-долу изчерпващи се с инсталацията), където както виждаш това не помага.
Ако искаш да си инсталираш Linux първо отдели една седмица да прочетеш за какво става въпрос. След това сложи Slackware или Debian.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.