Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ei, <angel>, ta....нови  
Авторu/loser (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 16:31



:>
Prochetoh towa, koeto si napisal i moga da ti kaja "Pozdrawleniq otnosno oprawnostta ti". Samo che az drugo imah predwid.
No shtom ne si w BG i si nad 18g. nqma kak da znaesh. No tuk w BG schools, polojenieto e slednoto : Nawsqkyde se chuwa samo "Win sux" "Bozindows" "Linux's master" i drugi tam podobni. E az sym na mnenie che towa zwuchi mnogo kofti ot ustata na 14g psewdo-crackers, koito si gledat "hackerskite stranici" ot IE i tn. Da si kaja, wkyshti i az sym s M$ OS (poradi semeini prichini), no towa ne znachi, che ne se zanimawam s Unix bazirani platformi
ili pone se ucha. Ti si ushal lekcii po OS w uni., predpolagam i znaesh che wsqka OS si ima osobennosti a Win e naj-razprostranenata i e nujno chowek da e zapoznat s neq. I syshto taka ne sym syglasen che nqma kakwo tolkowa da se uchi po neq, moje da zwuchi smeshno w ushite na edin opiten programist no za edin liubopiten mladej, koito iska da e naqsno s wsichko, a infoto. e tolkowa mnogo towa kernela na edna OS si e neshto slojno i interesno.

Sys zdrawe:>



Тема Re: ei, <angel>, ta....нови [re: u/loser]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано12.02.02 17:40



Това са пълни глупости. Почти никъде не се чува, че Linux`s master, освен може би в чат... а аз там почти и не ходя. То не е и за "посещение". Вярно, че Линукс стана доста модерен, но мисленето на хората си става "бозаджийско", ако разбираш какво имам предвид... Никой "бозаджия" няма да се сети, че под Линукс можеш напр. да си копираш boot-ващо CD в имидж файл на харда и след това да заредиш от него система! Един приятел си направи boot CD с DOS.

Така че, кой каквото ще да си приказва, важно е мисленето. И не съм съгласна, че Win е най-разпространената OS. Пази, Боже! Нямаше да имаме Интернет. Само че не ми се захваща тази тема за ОС-ите - едно, че е тъпо и всеки гледа да блесне, друго - всеки има право на предпочитания, когато въпросът касае само него. Обаче друг път внимавай какви ги мислиш и какви ги приказваш - може да се получат съществени разлики....

Що се отнася до Ангел - не си прави труда да ми обясняваш за LAN и т.н. И баба е чувала за маскарадинг, само дето не мога да си спомня как се наричаше под Win... И това, че IP-то ти е маскирано не означава абсолютно нищо... Вярно, че отвън не те виждат, ама какво от това? Нали доставчика ти те вижда....

Редактирано от Pocu на 12.02.02 17:48.



Тема Re: ei, <angel>, ta....нови [re: Pocu]  
Авторu/loser (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 14:24



"И не съм съгласна, че Win е най-разпространената OS. "

???

Kato kazwash razprostranena imai predwid kakyw e procentyt servers i kakyw e tozi na hasts. Taka de, inache zwuchi........

Zys zdrawe :>



Тема Re: ei, <angel>, ta....нови [re: Pocu]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано15.02.02 01:30



разсъждаваш едностранчиво. за теб и за мен линукс е по-добър от виндовс... за сървери. и тук-там за десктопи. т.е. за тези машини, на които ти и аз работим. ама на другите не е така.... сега пиша на вин98 с експлодер 5.0. щото иначе майка ми ще ме изяде с ушите

та така...няма нужда от флейм уор сега. и всяка ос си е подходяща, стигада я наместиш. аз виндовс-а не съм го бутал от миналата коледа (2000 г)тогава си смених дъното и той се отнесе, та го преинсталирах (без да трия директориите; само го пуснах наново да се намести).

п.с. кво да ги праиш хакерите - те толкоз знаят - виндовс и чат-пат линукс. кажи им аикс, новел (той става все по-рядко изпллзван), бсд, да не говорим за ос/2.............

има и някои дето се страхуват от дос-а. т.е. от конзолата - да не затрият нещо

а бе въобще нивото клони надолу..........

айде

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: ei, <angel>, ta....нови [re: onzi]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано15.02.02 11:13



Брех, сега пък едностранчиво разсъждавам! Преди една година собственоръчно затрих всички vfat u ntfs дялове, защото не искам да си губя времето на домашния компютър. За съжаление, на работа не мога да ползвам Линукс. И съм принудена всеки ден да се убеждавам, че от Windows не става добра ОС, която да не пречи на работата ми...

И какво толкова те впечетлява в Новел? Някакво тъпо share-ване на директории заради още по-скромната ОС, наречена ДОС, с много "особен" бъг в паролата на администратора... да продължавам ли?

Има и много по прост начин да не преинсталираш Windows - копираш си user.dat и system.dat (ако не се лъжа, там бяха регистрите на "ОС") от току-що настроен "перфектно" Windows, в който всички програми, които ползваш са записали своите настройки. И после като се скапе Win-а само ги replace-ваш. И системата е почти като нова... Ама не е това въпросът.



Тема Re: ei, <angel>, ta....нови [re: Pocu]  
Авторu/loser (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 07:24



DoS, bug w admin's password? Q poqsni tuk, che az neshto se obyrkah, kato go prochetoh towa.



Тема Re: ei, <angel>, ta.... [re: u/loser]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано18.02.02 17:01



Ми, какво да му обяснявам? Новелската мрежа е направена, за да може немногопотребителската и немногозадачната ОС - ДОС да работи в мрежа.
А пък бъга - ако сбъркаш 3 пъти паролата на админа и той няма да може да си влезе един час... Цял час за върлуване из мрежата...



Тема Re: ei, <angel>, ta....нови [re: u/loser]  
Автор VampKiller (Sniffer)
Публикувано18.02.02 17:59



И двете платформи Unix i Windows си имат предимства и
недостатъци и зависи за какво конкретно ти ги ползваш.
Само един "ограничен" човек би отрекъл едно за сметка
на друго, с което не е запознат....
В четенето му е майката!

No security for you!
I am here!


Тема Re: ei, <angel>, ta....нови [re: Pocu]  
Автор VampKiller (Sniffer)
Публикувано18.02.02 18:01



така наречената ти преинсталация, ще върже на 98, но не
и на NT базирана система........

No security for you!
I am here!


Тема Re: ei, <angel>, ta....нови [re: Pocu]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано19.02.02 09:34



да ама новелската мрежа е направена добре. и най-много там ми харесва командата 'salvage'. поне 3-4 пъти ми е е спасявала.

колкото до админа - никой не те кара да имаш само един админ. account....

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.