Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема smtp serveri  
АвторLemur (Нерегистриран)
Публикувано22.12.01 13:42



Kajete nqkoi smtp server koito srabotva ot vseki dostav4ik i nqma opasnost skoro da go zakriat



Тема Re: smtp serveriнови [re: Lemur]  
Автор VlGOUR (...)
Публикувано27.12.01 11:32



Hmm... trudno shte se nameri host koito da poddurzha takuv SMTP server...
Interesno mi e za kvo ti e ... ako e samo za anon mails... ima i drugi nachini osven da polzvash chuzhd SMTP server ...



Тема Re: smtp serveriнови [re: VlGOUR]  
Автор Wise Guy (регистриран)
Публикувано27.12.01 13:07



awe mai shte si tusish sam...
ta i az kato si imah 5-6 server-a sega gledam neshto gi mahat...

moje i da se connectnesh napravo kum poluchatelq, ama togava ne si mnogo anonimen mai. awe Vigour q kaji drugite nachini ;-)

by Wise Guy



Тема Re: smtp serveriнови [re: Wise Guy]  
Автор VlGOUR (...)
Публикувано27.12.01 13:32



nishto ne ti prechi primerno da si napravish FREE shell acc.. i ottam s telnet da se vruzvash kum SMTP server-a na poluchatelq... znaeiki kakvo da mu prashtash mozhesh spokoino da si naglasish kakvato si iskash poshta, ta doti i kakvato si iskash poshta na poluchatelq (tova koeto toi shte vizhda v poleto To:) ... po tozi nachin IP-to v Header-a na mail-a shte bude IP-to na shell-a, a ne tvoeto ..



Тема Vuprosнови [re: VlGOUR]  
Автор Wise Guy (регистриран)
Публикувано27.12.01 20:37



Izvinqvai no za kakuv shell stava vurpos... az znam samo za graphi4na OS shell, drug ninam Shtoto tova s IP-to e vajno

by Wise Guy



Тема Re: smtp serveriнови [re: VlGOUR]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано27.12.01 23:04



и това обаче може да работи само краен брой пъти. щото като станеш много нагъл и ще те засекат от free сървера, оттам откъде се логваш и т.н.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: smtp serveriнови [re: VlGOUR]  
АвторLemur (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 21:02



Ne e samo za tova....
pisha adware programa i iskam kogato nqkoi si ia instalira da mi prashta suobshtenie....na maila za nov potrebitel..
ako znaete nekoi kazvaite be hora



Тема Re: smtp serveriнови [re: Lemur]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано28.12.01 22:26



За какъв дявол ти е тогава сървер изобщо? Пращай директно до твоя.
Псевдо код:

open_socket(your_mail_exchanger,25);
write_socket("hello dude\n");
write_socket("mail from:",adwareuser,"\n");
write_socket("rcpt to: your@email.here\n");
write_socket("data\n");
write_socket("Subject: New user\n\n");
write_socket("blablabla\n");
write_socket(".\n");
close_socket();

е, сложи и малко проверки като работиш с тоя socket де ;-)

погледни RFC-821 /SMTP/ тук:

Редактирано от Delwin- на 28.12.01 22:27.



Тема Re: smtp serveriнови [re: onzi]  
Автор VlGOUR (...)
Публикувано29.12.01 15:07



Kak shte raboti kraen broi puti... kato vseki edin mail exchandger se obrushta sus sushtite komandi kum SMTP server-a



Тема Re: Vuprosнови [re: Wise Guy]  
Автор VlGOUR (...)
Публикувано29.12.01 15:10



Stava vupros za shell koito mozhesh da si vzemesh ot telnet://sdf.lonestar.org primerno .. ima i mnogo drugi koito predlagat FREE shells bez background processes .. no pozvolqvat telnet... koeto i ti trqbva



Тема Re: smtp serveriнови [re: VlGOUR]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано29.12.01 15:34



mi ste spam-ne vednaj-dvaj (ne viarvam da e poveche) i ili ste go filtrirat (naposledak bitex e hita za filtrirane), ili ste vdignata olelia niakakva i ste mu sprat shell-a

ta taka...
spammerite nikoi ne gi obicha osobeno

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: smtp serveriнови [re: onzi]  
Автор VlGOUR (...)
Публикувано29.12.01 15:39



Ami ne znam... az kolkoto i puti da sum go rpavil ne sa me spirali... i te trqbva da sa paranoici za da gledat tiq logove... sushto taka... kato se pravi neshto takova ne se pishat gluposti a po seriozni mails...



Тема Re: smtp serveriнови [re: VlGOUR]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано29.12.01 15:56



root@mail:/var/qmail/control# wc -l badmailfrom
102 badmailfrom
root@mail:/var/qmail/control#


dali puk ne gledam? :) think twice



Тема Re: smtp serveriнови [re: Delwin-]  
Автор VlGOUR (...)
Публикувано29.12.01 16:07



Interesno mi e koe vzimash za badmail.... tui kato ima mnogo dostavhcici koito predostavqt SMTP serveri na tehni klienti s drug host... i kakvo shte mi poprechi az da zapisha HELO microsoft.com
MAIL From: BillGatesTheSucker@microsoft.com ; RCPT To: root ....



Тема Re: smtp serveriнови [re: onzi]  
АвторROOTY (Нерегистриран)
Публикувано29.12.01 16:28



Ne e taka, ima hiliadi elementarni algoritama za sluchaino generirane na mailowe.Imashe edin broi na Phreedom kadeto imashe takaw algoritam(na Pascal, ne towa niama goliamo znachenie).Pak i kakwo tolkoz ako ti sprat shella, shte si naprawish now:)



Тема Re: smtp serveriнови [re: VlGOUR]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано29.12.01 16:30



kolko puti smiatash che shte mine toia mail?
hint: pri men max 2 puti /i to 2 ako ne gledam/

p.s. ima niakolko takiva blokirani .. tochno ot microsoft.com
p.p.s. vinagi ima nachin da se izbegne zabranata .. samo che nomera minava edin, dva, max tri puti, ako admina si vurshi rabotata, puk ako mnogo nastoiavash ... kolko puti smiatash che ot sdf.lonestar mojesh da "spoofnesh" po tozi nachin? v momenta v koito mi pisne da si igraia s teb, shte zabrania cialata mreja na lonestar.org po IP-ta i togava hodi se oplakvai na koito poiskash .. da ne govorim za po-advanced metodi kato RBL i prochie ... ima si nachini za borba sus spama



Тема Re: smtp serveriнови [re: ROOTY]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано29.12.01 16:32



choveche .. kakvo tochno shte mi generirash? reply-to???? koi ti gleda reply-to ot adminite? ima si headeri za celta, koito mnogo tochno pokazvat ot kude e minal maila. kolkoto i da mi generirash "sluchaino", istinskoto IP vse e vutre, taka che po toia nachin mojesh da zabludish admina na niakoi klub s 3 PC-ta .. ama do tam /puk vse si mislia che i tiah niama da mojesh/



Тема Re: smtp serveriнови [re: VlGOUR]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано29.12.01 17:20



opredeleno, sled kato e adresirano do mnogo hora /koeto e i spam-a/

btw .. spora e izlishen - moje da se spami, moje i da se hvashta



Тема Re: smtp serveriнови [re: Delwin-]  
Автор VlGOUR (...)
Публикувано29.12.01 18:00



Suglasen sum ... to vsushtnost temata na tozi vupros beshe suvsem druga, no kakto i da e :)))



Тема Re: smtp serveriнови [re: Delwin-]  
Авторlemur (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 01:28



az sam izmislil kak da go napravq prosto mi trqbva nqkakuv smtp server. Pls kaji mi nqkoi.



Тема Re: smtp serveriнови [re: lemur]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано06.01.02 13:03



Polzvai TVOIA. Toi pozvoliava vhodiashta poshta za TEB ot VSIAKUDE, taka che i ot Tadjikistan shte mogat da go polzvat, sled kato pismoto e za TEB.



Тема Re: smtp serveriнови [re: lemur]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано08.01.02 10:00



predi okolo 2 godini imashe edno skandalche s veni markovski i ivan kostov. veni prastashe posta ot imeto na ivan kostov i prez smtp servera na goverment.bg (mai beshe leo.gov.......). spomniam si samo che po televiziata gledah kak se biaha sabrali razni kapaciteti okolo vaprosnata mashina (beshe niakakav sun) i napraviha reportaj v smisal 'mahinata si e tuka, ne e biagala, vijdate ia, koeto znachi, che vsicko s neia e nared'. sledvaha obiasnenia, che mashinata pak moje da si e tam i pak da prodaljava da relay-va e-mails. i triabvashe da obiasniavam v kasti na nashite, che da, vseki moje da ti se obadi po telefona i da ti kaje 'az sam ivan kostov', obache ne vseki moje da ti se obadi ot telefon v ministerskia savet i da ti kaje 'az sam ivan kostov'.

ta taka. sled tozi sluchai pochna masovo ogranichavane na 'mail relay' (ili kazano inache - zatvariane) na smtp serverite. gocis i bg400 napr se zadeistvaha vednaga

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: smtp serveriнови [re: Delwin-]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано08.01.02 10:36



Ili vzemi nastroikite ili ot default mail clienta, ili ot MAPI-to



Тема v greshka si pichнови [re: VlGOUR]  
Авторopa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 18:34



tochno tova go pravat anonimnite smtp serveri... mojesh da si slojish mail server na tvoita si mashina i taka da si prashtash kvoto iskash. ili da si napishesh (wise guy nali neshto pitashe za smtp rfc-to po edno vreme, kvo stana, neshto genialnia ti mozyk mai ne se e spravil...)...
kakto i da e.. abe hora shto se zanimavate s takiva gluposti??? i tva sa novoto pokolenie komputerni maniaci. nemam dumi...



Тема Re: v greshka si pichнови [re: opa]  
Автор VlGOUR (...)
Публикувано08.01.02 18:39



Da de.. no ako si kazhish tvoi SMTP server shte mogat ot Header-a na msg-a da vidqt IP-to na izprashtacha bez problem



Тема Re: v greshka si pichнови [re: opa]  
Автор Wise Guy (регистриран)
Публикувано09.01.02 00:08



Awe ti kakvo se obajdash. Pone neshto smisleno da beshe izrusil. Az RFC moga da si namerq. I tova che sum Wise Guy nqma nishto obshto sus "genialnia" mi "mozyk". Priznavam che ne znam dosta neshta i kakvo ot tova. Pitam, cheta i se ucha...

by Wise Guy



Тема Re: smtp serveriнови [re: Delwin-]  
АвторLemur (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 01:52



Kakvo shte re4e moia? Koi e moq :)



Тема Re: smtp serveriнови [re: Lemur]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано09.01.02 13:26



kudeto ti e maila estestveno



Тема Hi hiiiнови [re: VlGOUR]  
АвторPearlman (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 21:25



Lelle ,
Whise Guy , kak ne znaesh kakvo e tova . A si tragnal da lajesh s maila
Idi i vij tam deto VIGOUR ti kazva
A znaesh li kak se izpolzva TELNETa .
Ne iskam da se zaiajdam



Тема taka eнови [re: VlGOUR]  
Авторopa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 22:17



ami pishesh si sam smtp server:) samo che togava she sedi v headera IPto na servera, t.e. tvoeto, taka che tova nikoga ne moje da se zaobikoli syvsem... no mojesh i tova da zaobikolish:)



Тема rabotata e tam, che...нови [re: Wise Guy]  
Авторopa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 22:20



se beshe izcepil kato nai-golemia umnik v edna tema za ezicite za programirane i se izkaza kato golem spec, a sam kazvash, che nishto ne znaesh. a "genialnia mozyk" ne idva ot nicka ti:)))

nali znaesh, chovek e drob, chislitelia e tova koeto e, a znamenatelia tova za koeto se misli... citat ot gydio karucara deto nikoi ne moeshe go bie po nadpivane s 80 gradusova parcuca:)



Тема ta...нови [re: opa]  
Автор Wise Guy (регистриран)
Публикувано09.01.02 22:29



awe mnogo kraino se izrazavqsh: "se izkaza kato golem spec, a sam kazvash, che nishto ne znaesh"

kaji kakvo sum kazal da te razbera napulno.

i ne se boi, produljavam da se ucha. tiq shell-ove i smtp-ta ve4e kaji rechi gi razbiram... produljavam natatuk... :-) Rabotata e, che dosega se zanimavah s Windows, a ne s internetski raboti...

by Wise Guy

Редактирано от Wise Guy на 09.01.02 22:35.



Тема Re: smtp serveriнови [re: Delwin-]  
Автор Wise Guy (регистриран)
Публикувано09.01.02 22:30



sirech ako ti e v yahoo se connectvash kum yahoo mail server-a

by Wise Guy



Тема Re: taka eнови [re: opa]  
Автор VlGOUR (...)
Публикувано10.01.02 10:20



Imenno za tova pisah che za fully anonymous mozhe da se polzva FREE shell acc ... koeto ne e trudno da se nameri



Тема uspeh!:)нови [re: Wise Guy]  
Авторopa 6 (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 11:43



tova veche bez bazik...



Тема Re: smtp serveriнови [re: Wise Guy]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано10.01.02 12:16



tochno taka




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.