Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 06.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема POMOGNETE MOLIA !!!!!нови  
АвторDVE_BANl4Kl_S_BOZA (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 11:18



Abe molia pomognete !!!
internet e pulen sas sorsove na virusi(nai ve4e napisani na Asembler) koito
kato gi compiliram i se polu4i exe ili com fail i go sloja v otdelna directoria sas
failovete koito infectira(*.exe ili *.com) i startiram virusa toi nishto ne pravi.
imam predvid 4e bi triabvalo ako infectira drugite failove sled kato gi scaniram za virusi da dava 4e imat a to niama takova neshto - dava 4e samo samata
virusna programa ima virus. MOLIA ISKAM COMPETENTNO MNENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: POMOGNETE MOLIA !!!!!нови [re: DVE_BANl4Kl_S_BOZA]  
Автор Osogovetz (Serpens)
Публикувано12.12.01 12:01



Мога ли да те цитирам в годишника за Ламери?
Моля те, със сигурност тоя цитат ше вземе награда...
Освен, ако не искаш авторски права или нещо от сорта...

Fiat Lux!


Тема Re: POMOGNETE MOLIA !!!!!нови [re: DVE_BANl4Kl_S_BOZA]  
Авторprogrammer (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 12:03



be to zavisi ot virusa... ako se run-type trebva da pusnesh nekoe file sled kato se e kachil v pametta, ako nekyv drug... abe dylgo za obiasnenie, no osnovnoto e che za da poluchish iztochnik na zaraza trebva da znaesh kak zaraziava toia virus za da mojesh da mu osigurish taia sreda



Тема И мене ме тормози подобен проблем...нови [re: DVE_BANl4Kl_S_BOZA]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано12.12.01 15:28



Преди няколко дни се мотаех и минах през една зала. Харесаха ми няколко немски статии и помолих админа да ми ги запише на дискета, за да си ги разгледам вкъщи по-подробно. Прибирам се аз, изкопирам цялата дискета върху диска и гледам някакви странно дълги имена на файлове.
Помислих си: пак някаква смотана кирилица и ги изтрих от харда, без да му мисля. След това, обаче, трябваше да запиша нещо на дискетата и пак без много-много да му мисля, я форматирах.

И чак тогава се светнах, че това не е никаква кирилица, защото нищо такова не съм записвала и може да са били вируси. А аз ги изтърках ! Забелязах, че са с малка големина - около 200 байта. Направо ще се изям от яд- да ги бях пуснала под някой емулатор, за да видя как ще се държат... Някой пробвал ли е да пуска вируси под емулатор в Линукс? Или поне да ми кажете откъде мога да си изтегля вируси?

Роси

Редактирано от Pocu на 12.12.01 15:30.



Тема Re: И мене ме тормози подобен проблем...нови [re: Pocu]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано12.12.01 15:39



Pocu, ne se vdetiniavai :)



Тема Re: И мене ме тормози подобен проблем... [re: Pocu]  
Авторprogrammer (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 16:05



eh, rosi, rosi... virusi da ti trebvat...



Тема Re: И мене ме тормози подобен проблем...нови [re: Delwin-]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано12.12.01 18:16



Ама аз какво да направя, като нямам Windows на компютъра и няма как да заразя някой файл? Поне кажете с емулатор какво става!



Тема Re: И мене ме тормози подобен проблем...нови [re: Pocu]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано12.12.01 20:25



za kakvo ti e da zaraziavash kakvoto i da e bilo?
puk ako eventualno trugne prez emulatora shte zarazish .exe-to /pak v emulatora/ ... i togava kakvo shte go pravish? :) zarazeno .exe li iskash?
p.s. tia deto sa po 200b sa za dos, za windows sa po-golemichki ... vse pak kakva ti e ideata izobshto?



Тема Re: И мене ме тормози подобен проблем...нови [re: Delwin-]  
Автор Pocu (Zoot)
Публикувано13.12.01 17:10



Ами, просто ми е интересно, дали човек може да зарази програма, която върви под емулатор. Не че ми трябва, но просто се интересувам. Защото едно време четох, защо е толкова трудно да се емулират WinDOS програми - защото те използват бъгове на ОС-а и е нужно да се емулират и бъговете. Затова питам.



Тема Re: И мене ме тормози подобен проблем...нови [re: Pocu]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано14.12.01 00:18



ми ако вируса е кадърно написан няма да се интересува толкоз от бъговете на ос-а. чудо вече вирус под (или по-вярно е над - под значи буквално 'под управлението на') дос. няма никакви проблеми да го скриеш. и като резултат дос-а рапортува вместо 640к 637или колкото там остава.

а под емулатор - ми ще зарази там емулираното нещо. и като го пуснеш следващия път ще си мисли че е ударило джакпота. което е напълно логично и предсказуемо

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch

ps вируса няма как да направи нещо извън емулатора - той първо не знае, че е емулиран. и ня може да направи поразии навънка. най-много да ти се наложи да си изтриеш файла с емулирания дял на виндовс. няма какво друго да стане. толкоз

Редактирано от onzi на 14.12.01 00:23.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.