Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Zip парола  
АвторTonimir (Нерегистриран)
Публикувано10.12.01 00:36



Ясно ми е че ако паролата е над 7 символа то с наличните средства е почти невъзможно да се разбере каква е (освен ако човек живее над 1000 години). Обаче аз имам малко по-особен проблем. От мястото където изтеглих въпросните Zip-ове, архивирани с парола, изтеглих и един на който всъщност имам същите файлове които са в него но неархивирани. И тук ми е питането. Има ли софтуер който да разгадае паролата на Zip-а, като има за база нормалните данни на неархивираните файлове? Понеже всички Zip-ове са с една и съща парола (поне така се надявам), то ако имам паролата на този Zip, ще мога да си отворя и останалите.



Тема Re: Zip пароланови [re: Tonimir]  
АвторSunnyRay (Нерегистриран)
Публикувано10.12.01 09:15



Аdvanced Zip Password Recovery може да ти покаже парола от 14 символа на РС с 400 MHz prozessor sa edno denonostie, 4e i po-malko. V na4aloto ti pokasva maximalnia broi 4asove, no vsastnost go pravi mnogo po-barso, sled koeto prodaljava da varti grugite vasmojni kombinacii i go spira6.
Ot kade ti hrumna, 4e parolata moje da se basira na sadarjanie na tvoite danni? :))



Тема Re: Zip пароланови [re: SunnyRay]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано10.12.01 17:33



Той има предвид plaintext attack: разбиване на паролата на базата на знанието на част от (а в неговия случай и на целия) открития текст и притежаването на кодиран с дадена (неизвестна) парола файл: примерно търси се с нарастващ офсет в кодирания файл на известния низ и всеки път се изчислява каква би следвало да е паролата, след което се опитва разкодиране на целия файл с нея: ако стане - добре, ако не - нарастване на офсета, изчисляване на следваща парола и нова проба - в този случай (понеже ZIP кодирането не е блокувано) сложността е от линеен порядък (зависи линейно от дължината на файла).
Не знам как точно работи Advanced Zip Password Recovery (ако я имаш тази програма, моля те да ми я пратиш на ivanz@tality.com), но преди време в този форум дискутирахме с един колега достойнставата на ZIP-кодирането и там стана дума (тази дискусия може да се извади от аривите), че Paul Kocher е написал програма, която разбива ZIP-кодирани файлове не на базата на brute force метода, а благодарение на криптоанализ на слабостите на използвания метод. Може би програмата, за която говориш е същата. Във всеки случай, би ми се искало да я имам. Благодаря...

In a Swiss mountain inn:
Special today -- no ice cream.


Тема Re: Zip пароланови [re: ivz]  
Автор OKL (базикчия)
Публикувано11.12.01 15:12



http://www.elcomsoft.com

аз пък нямам никакав успех с тая програма....

Ако искаш нещата да ти се вършат - върши си ги сам.


Тема Re: Zip пароланови [re: OKL]  
АвторTonimir (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 01:06



Пробвах с plaintext attack но неуспя да ми открие паролата, а само ключа на кодиране и показа че броя символи на паролата е 9. Този ключ едвали би ми свършил работа за друг zip дори да е със същата парола. Възможно ли е ако в паролата са използвани символи не от латинската азбука и заради това да не успява да я открие. Zip-овете бяха теглени от чешки сайт.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.