Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Правиланови  
Автор fccfМодератор (охлюв-философ)
Публикувано28.08.01 14:56



За съжаление от доста време го има този клуб, и от доста време се модерира, но още не е поставян въпроса за правила на клуба... Нека всеки, на който му се занимава, да драсне два реда, да видим какво мислите, какви трябва да са правилата... Пък после на бира с LeoS ще ги пообсъдим... (LeoS, това е покана)

:-)

Не всичко е обяснимо, и това обяснява някои неща...


Тема Re: Правиланови [re: fccf]  
Автор lnfluenza (zaraszen)
Публикувано28.08.01 10:17



Ot skoro poseshtawam kluba i mi prawi wpechetlenie che postoianno se iskat crackowe(tia hora me wbesiawat).Wtoro da se zabrani waprosa "Kak da hackna edin e-mail?".Hmm...Mai poweche ne se seshtam.



Тема Re: Правиланови [re: fccf]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано28.08.01 11:46



А нужни ли са ? Клуба е кротък. Това за краковете е така, но не мисля че е проблем. Моля те, не задръствай клуба с правила и забрани без нужда.

don't waste my time - waste yours !


Тема Re: Правиланови [re: fccf]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано28.08.01 13:30



Ами да чуем какво мислят хората тук - задължително е, преди да предприемеш нещо. Не трябва да забравяме обаче, че "всяко нещо доведено до крайност, преминава в своята противоположност", нали ?

На финала ще пием по бира (непременно).
И ще решим с теб какви ще ги дробим нататък с форума...



Тема Re: Правила трябва да иманови [re: jamie]  
Автор lnfluenza (zaraszen)
Публикувано28.08.01 13:31



По мое мнение правила трябва да има.Не може всеки да си прави каквото иска.И какво имаш предвид под "кротък"?Надали създателите на клуба са си мислели, че ще се превърне в това което е сега (не в положителен смисъл).Не знам дали все още може да стане това което трябва, но си струва да се опита, нали?



Тема Re: Правиланови [re: fccf]  
Автор Бeзpaбoтeн (не съвсем)
Публикувано28.08.01 14:56



Задължително е да има правила и да се спазват от всички!

Като начало предлагам да се започне с бирената среща на модераторите, след това да спретнат едно проектче и да ни го публикуват за обсъждане и предложения...

Накрая, както си му е реда пак бирено-модераторна среща и приетите правила да стоят винаги като първа тема.

Хайде със здраве!
Един НЕХАКЕР-КРАКЕР



Тема Re: Трябва...нови [re: LeoS]  
АвторБaй Mиxaл (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 15:48



Трябва правила, но не точно правила, а как да го кажа, ааа - нещо фиктивно, спазвано от всички...
Примерно аз съм тъп идиот, ама да не питам как да хаквам IP...
Въпреки че защо да не казва човек?
Примерно аз искам вирусче и пускам пост: "Къде да смукна..."
И друг му казва: "Дай мейл, пращам веднага"...

Оня обаче тъп, не е чувал за вирус в jpeg файл и отваря Дженифър Лопес...
(аз имам само Анна Курникова). После к'во става ясно...


Или пък постове от сорта: "Аре, бе хакери, аре да хакнеме Дира, щото днес не можах да си вляза в пощата...

Абе, ясно ти е...

Готин сайт имаш...



Тема Re: Правиланови [re: fccf]  
Автор SunnyRay ()
Публикувано28.08.01 18:56



Прави ми впечатлене, че някои, може би големи майстори, намират клуба за скучен, че се задават тъпи въпроси и пр. Отегчават се и искат нещо по-така! Но ако трябва да започнат да обясняват на някого как се хаква, краква и пр. как се работи на черен фон с мигащ курсор и какво се вижда с 16-тичен редактор - предполагам, че за това трябва големи лекции да се изнасят и такова нещо не може да се научи под формата на въпроси и кратки отговори - иначе всички да са станали хакери :-). И тези, които страдат от липсата на такива въпроси сигурно няма да имат търпение да се занимават с изчерпателни отговори :-))) Е, кой от майсторите хакери ще има това търпение да ми обясни подробно как да работя с дебъгер, например? (Макар че не съм от най-невежите, не бих казала че разбирам нещо :-(((
Иначе, вярно, сякаш повечето се касае за софтуерни проблеми (... като няма клуб "взаимопомощ"), включително гатанките за мрежи и подобни - но нещата в повечето случаи са толкова близки, че е трудно да се разделят (та нали всеки хакер е перфектен софтуерист и програмист, и мрежар (поне така мисля) - затова един и същ въпрос може да се срещне в няколко клуба (с надежда да бъде прочетен от повече хора).
Иска ми се да споделя: купувам си месечното списание "Хакер" (струва само 1.50), супер е, препоръчвам го на всички, излиза към средата на месеца. Има специализирана информация, подробни обяснения за много неща (вкл. как се работи с дебъгер и SoftIce, как си пишат вируси и как да се предпазваме от тях). Така на човек не му се налага да задава тъпи въпроси (между другото, кое къде да питаш е може би въпрос на интелигентност). Част от прочетеното и да не разбирам, като продължавам упорито да чета следващите броеве, натрупването на информация дава резултат и в даден момент ми просветва. Има съвсем подробни обяснения, извадки от програми, нещо което не са по силите на обикновен човек, тръгнал сам да се блъска, но това дава представа колко е сложно всичко и че не може никой да се научи да хаква, само като получава съвети. Трябва да си има база, основни познания, да се искара някакъв курс и после само да му се подскаже тук-там нещо неясно.
На най-начинаещите препоръчвам да четат и ДА ПИТАТ ХОРАТА ОКОЛО ТЯХ (колеги, приятели), ако са толкова зян та да не разберат какво им се отговаря, пък и така ще се домогнат до желаните подробности. Вярно, никой не се е родил научен, добре да се проявява търпение, но в рамките на разумни граници, разбира се. Щото някои хора не се усещат колко са зле, но това е защото не знаят колко много не знаят. И малко като започнат да знаят виждат колко много не знаят :-)))
С цялото това словоизлияние искам да кажа, че това си е (по моето скромно мнение) един чудесен клуб, дето, само като четеш какво са писали хората, може да научиш много неща.



Тема Re: Правиланови [re: fccf]  
Автор lnsert-OFF (некадърен спец)
Публикувано28.08.01 19:59



мисля че колкото повече правила и ограничения ,толкова по зле (както за всяко друго нещо наоколо).
Единственното валидно правило (валидно и за всеки друг клуб) според мен е правилото да се спазва тематиката на клуба, за да не си губим взаимно времето в отсяване на плява.
Всичко останало може да бъде казано във вид на препоръки, но както е споменато вече, това е и въпрос на интелигентност.
И както е казано в информацията за клуба - ........



Тема Re: Правиланови [re: fccf]  
Автор enchanted (гьомбаба)
Публикувано28.08.01 21:11



според мен единствени правила трябва да се говори по темата и да се спазва горе-долу добрия тон. тоест да няма постове като: "муахахаха, тъп ламер нещастен" и подобни. те са безполезни и е хубаво да се трият.
иначе аз намирам теми като тази на ПИТащ за полезни, защото научих нещо ново като възможност от него и от отговора на fccf защото и аз си мился да мина на лан от скоро и определено не ми беше излишна информанията.

p.s. а, и за бирата да ми се обадите

който спре - умира



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.