Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема niakoi mi razbra pinaнови  
Авторnaivnik (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 14:49



izcheznaha mi parite ot kartata a tia si beshe v men prez cialoto vreme. ot bankata kazvat che ne moze da bude. niakoi moze li da mi obiasni kakvo se e sluchilo i dali tova moze da e delo na haker. ne znam dali pak da ia polzvam tazi karta tia e ot obb





Тема Re: niakoi mi razbra pinaнови [re: naivnik]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано12.07.01 14:56



Може да е банкова грешка. Да са ти прецакали сметката. Вдигни шум и ще ти изплатят парите - обикновено не искат неприятности ! Иначе ако си плащал на POS - терминал, от там могат да ти изскочат данните. Макар и малко кофти. Най-прецакващо е ако плащаш например хотел с карта (но в БГ май приемат само кредитна). огава човека на гишето може да ти зпише всички номера и да пазарува по интернет например за твоя сметка !

don't waste my time - waste yours !


Тема Re: niakoi mi razbra pinaнови [re: naivnik]  
Автор lnfoMatic ()
Публикувано12.07.01 15:49



Не знам дали ще ти помогна много, но поискай разпечатка на движението по сметката ти. Мисля, че в БОРИКА подддържат такава информация и ако банката издател на картата я поиска, трябва да им я дадат.
По самото движение на сметката ще хванеш и от къде са ти изтеглени парите и ще се ориентираш какво е станало.



Тема Re: niakoi mi razbra pinaнови [re: naivnik]  
АвторNumLock (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 19:59



Доколкото разбрах, става дума за дебитна карта. Не знав как е в ОББ, дали сметката се води в клона, който ти е издал картата или всичките картови сметки се водят в централата им. Ако сметката е в клона-издател иди там и без да вдигаш скандали разкажи каква е работата. Помоли администраторите да направят справка кога и откъде е направена транзакцията. В БОРИКА се записва за всяка транзакция датата и часа с точност до секунди, както и от кой банкомат или POS е направена. Ако няма транзакция, значи нещо са ти объркали сметката, ако има - тичай веднага там дето е банкомата. Обикновено има камери, които записват 24 часа какво става. От самия банкомат също може да се извади справка какви транзакции са извършени реално. Ако двете транзакции съвпадат по време и сума, а ти не си участвал, значи е нещо дебело.
Все пак мисля, че е някаква грешка щом не си давал картата си на никого. За всеки случай, ако има още пари, смени си ПИН-а. Можеш и да подадеш молба в ОББ да ти блокират картата.



Тема Re: niakoi mi razbra pinaнови [re: NumLock]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано13.07.01 14:47



Попрочети за онлайн и офлайн транзакциите. Банкомата може да прави и двете. Де-факто често стават псевдо-онлайн транзакции :-)

don't waste my time - waste yours !


Тема Re: niakoi mi razbra pinaнови [re: naivnik]  
Авторlamer (Нерегистриран)
Публикувано14.07.01 00:07



da si daval na niakoi kartata si? na niakoi poznat, koito eventualno ti znae PIN-a ili moje da ti go nauchi? da si otsiadal v hotel i da si plashtal s tazi karta? za kakva karta stava duma? pozdrav i uspeh!



Тема Re: niakoi mi razbra pinaнови [re: jamie]  
АвторNumLock (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 10:25



А прочети и ти пак какво прави банкомата off и какво on-line, кога стават псевдо on-line транзакции и какъв е протокола за теглене с дебитна карта.
След това, ако искаш се обади пак



Тема Re: niakoi mi razbra pinaнови [re: NumLock]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано16.07.01 13:59



Да ти се обадя. Преди около 2 години можех да си изтегля от сметка с 200 лв 2Х200 - в рамките на 10 минути от два съседни банкомата. Приятно четене :-))))

don't waste my time - waste yours !


Тема Re: niakoi mi razbra pinaнови [re: jamie]  
АвторNumLock (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 17:40



И сега като има повече банкомати и като си чел още, що не дръпнеш при сметка 200 лв. 5х200?



Тема Re: niakoi mi razbra pina [re: naivnik]  
Авторцц (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 22:12



Явно е била кредитна защото иначе е малко вероятно да направят нещо без самата карта, а пък само пина нищо не струва.Ами хора запишете се към интернет банкиране и си следте сметката по интернет, много е елементарно и е без пари :) а като виждам каква им е сигурност на ОББ за кредитните карти МАНЕ МАНЕ отивам на касата аз да си тегля пари защото банкомата тегли само по 200лв и с по 1$ комислионна на всяко теглене, касиерката маса време се чудеше какво е това и как се рабои с него, после взе да я размахва като луда наляво надясно, дадаха ми няколко разпечатки всяка от които беше с пълната информация номер име .... само CVV кода дето не бяха сложили :(( българска работа, няма да се учудя ако съвсем скоро някой не си пазаува за моя сметка, добре че хората са измислили такова нещо като chargeback




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.