Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 22.05.24 
Игри
   >> Counter-Strike
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Разделителна способност и Walk  
Автор Yohoho (creative)
Публикувано20.08.04 16:43



Имам приятел, който играе с разделителна способност 640х480 ! Аз лично, играя с 1024х768.... Кажете ми кое е по-добре.. защото, когато той стреля с Sniper точката на мерника му е тройно по-голяма от моята! ??
И имам чувството, че 90% от изстрелите са убийства... Моля за вашето мнение!
Вие , лично, как играете ?

Друг въпрос...: Аз играя с 3 бутонна мишка със скролер. Имах оптична, но не ми хареса и се върнах на старата... Да ви кажа много повече ми харесва и много по-добре играя със старата! Въпросът ми е : С коя ръка е по-добре да използвам Walk ? Ако го използвам с дясната, винаги едно от действията ми остава блокирано. Ако Walk-a ми е ALT , скока (SPACE-a) остава блокиран и не мога едновременно да скачам и да вървя. Ако WALK-a e Lеft Shift , клякането Left Ctrl остава блокирано, макар да не е толкова необходимо да се върви и да се кляка. Аз съм си измислил моя тактика. Walk-a съм си го направил да ми е средното копче на мишката и по този начин мога да използвам абсолютно всички движения, без да се налага да Не използвам едното, за да използвам друго!.... И проблема ми е ,че като отида да се пуцаме в някои клуб там всички мишки са със Scroll buttton ! Какво мога да направя..?? А не искам да си взимам мишока с мен, защото това е баси тъпотията........ Ако измислите нещо, моля отговорете :) !


Животът е удоволствие...!


Тема Re: Разделителна способност и Walkнови [re: Yohoho]  
АвторLame_One (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 17:34



Значи колкото до разделителната, тези които играят на 1024x768 нямат никакви предимства и удобства, едно че играчите се виждат доста по-трудно и второ че трябва да играеш много време за да свикнеш как се стреля с някое уръжие. 800x600 е за тези които играят с снайпер, казват че е много по-лесно и аз съм на това мнение и затова си играя на 800x600. 640x480 е за такива играчи които държат на автоматичните уръжия и най-вече калашника, тази разделителна е за такава цел.

Колкото до клавишите, най-новото което съм чул е че скрола на мишката се Прави Jump и стават много хубави Jump-ове наистина гледал съм. Има един който е много добър със снайпер той си е направил walk-a да му капс лок-а а с шифт сменя уръжията.



Тема Re: Разделителна способност и Walkнови [re: Yohoho]  
Автор123321 (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 18:38



По принцип аз със снайпер не играя. Но... клякането ми е с "С" за по-удобно. Walk-a с Shift. За какво ти трябва walk kaTo играеш със снайпер? Аз walk използвам само в края на играта ако сме 1 на 1 или нещо такова.
Ако забелязваш Shift-a, A,W,D,C образуват триъгълник и е много лесно с 4 пръста да хванеш 5 клавиша. Това е моя начин на игра де.
за разделителната... знам че всеки път като я смениш трябва ти много време да свикнеш...



Тема Re: Разделителна способност и Walkнови [re: Lame_One]  
Автор sarafova (mnoo zle - mdaa)
Публикувано20.08.04 18:39



koi kakto svikne. niama nai-dobra kombinaciq ahahahha aide da ne razpraviam za moite kontroli...



Тема Re: Разделителна способност и Walkнови [re: sarafova]  
Автор xakepaт (непознат)
Публикувано20.08.04 21:40



аре недеи. ламерката ни стига деба.


иживевам се като следовател прокорор и садиа еновремено.
о сенка.


Тема Re: Разделителна способност и Walkнови [re: Yohoho]  
АвторMeRlln (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 17:05



a we pi4ove pls kajete mi ot kade da go drupna toq wall hack i kak da go nastroq.Mnogo shte sum vi blagodaren ako ne vi se pishe tuk pishete na mu_mania@abv.bg



Тема Re: Разделителна способност и Walkнови [re: Yohoho]  
АвторMeRlln (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 14:42



namerix si 1 wallhack oba4e iskam da pitam kak da si go nastroq i kak da pravq jumpovete



Тема Re: Разделителна способност и Walkнови [re: MeRlln]  
Автор bateventzi (винар)
Публикувано06.07.05 16:15



за кво ти е тоя уолл бе? найстина ли ти трябва, ако да - само кажи...



Тема Re: Разделителна способност и Walkнови [re: Yohoho]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано07.07.05 13:57



оптичните мишки имат плюсове и минуси:
минуси - повечето са леки (на тегло), и по се влият от подложката при бързи движения, освен че при бързо преместване с по тежка мишка има по голям кинестатичен контрол (тоест ръката по добре усеща къде е стигнала)
плюсове - мерника си остава там където е, при вдигане и преместване. при нормалните мишки топчето пропада при вдигане и мерника се мести. от друга страна обаче оптичните мишки трябва да се вдигат повече за да не се мести мерника докато са вдигнати - регистрират движение дори и да са на 2 мм над подложката.
аз лично съм на оптична в която вътре залепих фишек стотинки за баласт :)
така мога просто да "блъсвам" мишката там където мерника трябва бързо да отиде и с ръка само следвам за дребни корекции. тоест с тежка мишка може да се играе с лека ръка и ниско сенситивити (2-2.5 за мен, без аксел)

разделителната способност не оказва никакво влияние на стрелбата - дали уцелваш или не се определя от хит бокс които е векторно (а не пикселно) зададен от сървъра. така че по ниска разделителна способност е всъщност по кофти, понеже има по малко пиксели в хит бокса (дори и да са по големи)

ходене не ползвам, нито неавтоматични снаипери :)
обаче движението напред ми е на десния бутон на мишката, скрола ми е смяна (но въпреки тва си ползвам числата, над ръката ми са), я-в-е-р ми е скок-ляво-презареждане-дясно, а ми е клякане, д-назад.
спеис - оптика. ако си сложиш презареждане на "ж" - а ходенето на "е" всички бутони които ти трябват за авп са ти под пръстите. (б ми е хвъляне на оръжие, ж ползвам за игрите където има зуум на оптиката)

_____________________________
"Everyone is naked!", the king shouted

Редактирано от koroviev на 07.07.05 13:59.



Тема Re: Разделителна способност и Walkнови [re: Yohoho]  
Автор SomethingWrong (изтръщеняк :))
Публикувано26.07.05 01:04



Аз щи кажа мойто мнение по въпроса
1. Точкана на оптиката на снайпа е много по-голяма защото той е с по-малка разделителна способност от теб! той е на 6х4 а ти на 10х6..
Ето ти прост пример! Виж си иконите на десктопа и на двете резолюции! Веднага ще видиш разликата в голмината.. айде чао! И.. недей да използваш много шашави контроли!

Suffering shoud be creative!
Shoud give birth to something good and lovely!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.