Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 24.05.24 
Технически науки
   >> Космонавтика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Американците не са стъпвали на Лунатанови  
Автор Zest ()
Публикувано15.02.05 20:22







Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Автор бaт Пeнчo (учи)
Публикувано21.02.05 13:19



Аз не разбирам от тази тема, само искам да вметна, че съм чувал, че със сравнително любителски телескоп все пак се вижда къде са кацали на луната американците. Те са го правили и достатъчно често (няколко пъти) така че са могли да бъдат следени с телескопи и специално изстреляните за целта по това време спътници от СССР. Ако не бяха кацнали, руснаците щяха да ги скъсат от бъзик. Друг е въпросът, че е възможно много от патетичните снимки да не са оригинални (от мястото на събитието) а да са създадени в студио, поради един или друг проблем (подобно на опъването на съветското знаме на райхстага – то реално е било нощем, но популярният филм, който знаем е сниман денем и то на следващия ден).



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: бaт Пeнчo]  
Автор Zest ()
Публикувано21.02.05 13:50



По късно са кацали много пъти, но мисълта е дали те са първите.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
АвторДжepджepoд (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 14:13



Ами че то, втори е нямало...



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Джepджepoд]  
Автор чoвekoлerлoxpaнoдeн (интригант)
Публикувано21.02.05 22:05



Според мен не е никак лесна работа да накараш 5 000 човека да си затварят устата за цял живот.
Каца ли са, но въпроса е каква полза от това.

And so I throw the windows wide
And call to you across the sky


Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: чoвekoлerлoxpaнoдeн]  
Автор kибpитлия (сладкодумен)
Публикувано10.03.05 19:14



Аз всъщност не съм голям познавач на историята, но съм чел „Аполо 13” и съм гледал и не малко снимки (очевидно студиини) от „американците на Луната” и смятам, че американците обичат да си правят безплатна реклама.
Мен ми изглежда супер странно как изведнъж спряха да летят до Луната?!? И вярвам, че или:
1. Някой им се е обадил от Кремъл и им е казал – стига глупости, писна ни.
2. Или са попаднали на нещо или на някого на Луната, който им е казал или показал „Вие нямате работа тук!!!”.

Просто не може да летят до луната 196х година и да не могат да пратят един свестен работещ робот на Марс 200х година... Много ми изглежда нагласено ... или едното или другото... Все пак това са 40 години.

Та да се върна на Аполо 13... Ако тази тенекия действително е стигнала дотам дори веднъж... тея американци имат голям късмет, че губят толкова малко космонавти...



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: kибpитлия]  
Автор jerjerod (фантом)
Публикувано11.03.05 20:20



Американците не летят вече до Луната първо, защото няма какво да правят там /не че и преди е имало, ама трябваше да спечелят надпреварата за космоса/, второ, защото телевизионните зрители отдавна спряха да се интересуват от това, и трето, защото нямат с какво да летят до там. Пък е и много скъпо, а Америка има 7 трилиона /не знам за наши или техни трилиони става дума/ долара външни дългове.

Що се отнася за загубата на космонавти /астронавти/ - седемнайсет не са никак малко срещу четири за руснаците /без да се броят авиокатастрофите и битовите инциденти/.

----------
Всички сме в матрицата!


Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
Авторminius (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 18:26



Доста тъпи аргументи.

Защо, след като е имало няколко източника на светлина предметите и хората имат само по една сянка (например последната снимка с двамата астронавти, те са един до друг)?

Когато правиш снимки през деня, при слънчево време, както е било на Луната защо нямаш звезди на снимките ти? Хайде потърси нещо за фотографската ширина на филмите.

Какво пречи на лунната повърхност да отразява слънчевата светлина и да осветява астронавта в сянка? Липсата на атмосфера? Прави повече разходки на лунна светлина и ще си отговориш.

И т.н.



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Zest]  
АвторNeil Armstrong (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 14:41



Да бе, да! Верно е тва! И Елвис Пресли е жив!!!

:-))



Тема Re: Американците не са стъпвали на Лунатанови [re: Neil Armstrong]  
АвторГarapин (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 16:10



Най-малкото заради радиацията, космическите и галактичните лъчи не е възможно живо същество да оцелее със съвременните /и тогавашните/ ракети по време на полет до Луната. А ония пичове са литнали, разхождали са се, и после са се върнали на Земята, и така 6 пъти, 6 мисии. СМЯХ!!! И никой друг не е успял. С телескоп не може да се види дали са оставили нещо на Луната. Ако някой намери 1 снимка, 1!!!, на която се вижда дори 1 материално доказателство, че ония са кацали, черпя бира. Нито основите на спускаемите апарати, нито лунните бъгита, нищо.... ама нищо не се вижда на снимките от сондите и сателитите, които и до сега летят около Луната. Трябва да си много прост, за да се вържеш, че тия в най-върлата надпревара между САЩ и Съв. съюз не са фалшифицирали нещо. Според НАСА, дебелината на стените на корабите за Луната и Марс трябва да бъде 2 метра, направени от олово и после изолация с водна риза. Поровете се в сайта на НАСА и ще го прочетете сами. Е как тогава с тия картонени корабчета обвити с фолио въобще са стъпили там?!?!?!? Ташак...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.